anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy warto kupić telewizor OLED?

profile.country.PL.title
gienek_pa
Użytkownik

Czy warto kupić telewizor OLED?

Jeden z moich telewizorów Sony jest już dość leciwy. Ma już za sobą około 12 lat bezawaryjnej pracy. Choć obraz jest tak samo dobry jak w dniu zakupu, to jednak z powodu dość znacznego wieku telewizora, zastanawiam się nad wymianą telewizora na nowy. Dużo słyszałem o idealnym obrazie jaki oferuje technologia OLED i planowałem wymianę swojego starego LCDeka na jakiś smart TV z matrycą OLED. Planowałem kupno telewizora OLED do czasu aż przeczytałem ten post a konkretnie tłumaczenie powodu dla którego powstał opisywany tam problem przez @

Community Team
.  Zaniepokoiło mnie takie tłumaczenie:
 
"Pojawianie się efektu, o którym Pani pisze związane jest z użytkowaniem TV niezgodnie z instrukcją obsługi
poprzez długotrwałe wyświetlanie elementów statycznych jakimi są paski programów informacyjnych"
Czyli mam rozumieć, że  jeśli  kupię telewizor OLED Sony i będę oglądał na nim przez 6 godzin dziennie (bo tak lubię),
program informacyjny  gdzie są wyświetlane paski informacyjne, to mam spodziewać się, że po roku będę musiał
wymienić na własny koszt matrycę w telewizorze, ponieważ jest to niezgodne z przeznaczeniem użytkowanie odbiornika TV?
Dziwne, bo na moim starym Sony oglądam jakie chcę  programy i nic mu się nie dzieje?
Czy obecnie technologia OLED jest naprawdę aż tak mało trwała?
45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Sam w tym roku kupowałem nowy tv i myślałem o oledzie. Różnica w cenie była raptem 1300 zł. za ten sam rozmiar. Gdybym nie czytał opinii ludzi zawiedzionych może bym i brał. Ale ludzie na forach ot tak sami z siebie siedzą i wymyślają jak to po kilka razy wymieniają oleda, żeby trafić na tą właściwą matrycę albo jak chuchają, dmuchają a i tak coś się przydarzy... U siebie często muszę nagle odebrać telefon, czy z miejsca gdzieś wyjść i nieraz tv chodzi jakiś czas na pauzie czy jednym kanale i nie wyobrażam sobie żebym miał się zastanawiać czy mu zaszkodzi czy nie. Oczywiście każdy niech robi jak mu dobrze ale warto poznać jak najwięcej za i przeciw, żeby potem nie mieć do siebie pretensji...

profile.country.PL.title
lars_79
Użytkownik

@Walery99 

Dlaczego zakładasz od razu, że jeśli ktoś kupił LCD to go nie stać na OLED? Dziwne założenie... 

Ja pod koniec 2019 kupiłem Sony 65XF9005 i za porównywalną kwotę mogłem kupić OLED 55" - wybrałem LCD właśnie ze względu na możliwość wypalenia matrycy (często u mnie w domu w weekend potrafi lecieć kanał informacyjny przez 10h non stop - a tak żeby sobie coś brzęczało w tle).

Co do wymiany TV co 4-5 lat... OK jak ktoś ma taki kaprys to czemu nie, ja zmieniam TV jak technologia zmieni się na tyle, że w mojej opinii warto zainwestować w coś nowego. 

Na tym forum są osoby którym matryca wypaliła się już po roku od zakupu, Sony wymieniło tv na nowy i z kolejnym TV po kolejnych kilkunastu miesiącach było podobnie... tu już Sony powołało się na niewłaściwe użytkowanie i odmówiło wymiany.

Można zaklinać rzeczywistość, ale prawda jest taka, że OLED'y się wypalają.

Jednym szybciej innym wolniej zależy jak kto używa telewizora. 

Po analizie wad i zalet stwierdziłem, że to nie jest technologia dla mnie i tyle, kasa nie ma tu nic do rzeczy.

 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@gienek_pa  jesteś długo na tym forum podobnie i ja telewizorami interesuje się też dosyć długo posiadam 65XD9305 oraz Philips 55OLED854 rok czasu miałem 55OLED803 (teraz ma go córka) .Nie słuchaj opowieści o wypalaniu się chyba że 24 h na dobę wymusisz stały obraz a i tak nie wiem czy Ci się to uda bo TV po 3 minutach przechodzi w tryb wygaszacza na każdym stałym obrazie żeby zobrazować przy słuchaniu Spotify TV wygasi obraz a co do codziennego oglądania są systemy zabezpieczające przed wypalaniem (obraz raz na jakiś czas zmienia swoje położenie),TV sam dba też o odświeżanie matrycy ważne żeby był pod zasilaniem  to tyle na temat wypaleń .JEDYNĄ wadą jaką posiada OLED jest wykres APL (to też zabezpieczenie przed wypaleniem) czyli dużo bieli -> obraz ciemnieje ale też nie jest to jakieś drastyczne np hokej lub skoki narciarskie spokojnie nic się nie dzieje.A teraz czerń gdzie żaden TV LED nie podskoczy,kontrast nieskończony a czarny to czarny .OLED dosyć długo jest na rynku i firmy dbają o systemy zabezpieczające ten ekran.Chociaż APL LG chwali się tak :LG_OLED_C8_B8_APL.png
PS.z tego co pamiętam o czym piszesz i nieuznaniu gwarancji serwis stwierdził ,że TV był często odłączany od zasilania.

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Lars_79
Napisałem „lub ich nie stać” co stanowi dużą różnicę, a znam takich osobiście. W tle kanał informacyjny to może lecieć na samym głosie, bo w takich kanałach nie ma co oglądać, a i doznania wizualne są nieciekawe.😂😂😂

profile.country.PL.title
lars_79
Użytkownik


@Walery99  napisał(a):

Chyba by mnie musiało poj..ć, żeby trzymać TV 12 lat. 4-5 lat i nowy model. Powielany urban legend o wypaleniach przez ludzi, którzy nigdy nie mieli tego TV bo ich nań nie stać.


Hmmm.....

 

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

Miało być lub i już jest.😜

profile.country.PL.title
lars_79
Użytkownik

Cóż udało mi się zacytować zanim wyedytowałeś post 😁

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Skoro producenci wymyślają zabezpieczenia od wypalania, chwała im za to, to jednak jest coś na rzeczy. Ale co zrobić z logiem kanału ? Wygląda na to, że reklamy w czasie oglądania programu to też dla naszego dobra. Przynajmniej wtedy logo znika. A niektóre (loga) są po prostu ohydne i nawet w ledzie psują obraz...

profile.country.PL.title
Walery99
Poszukiwacz

633082F9-631E-42FD-9D26-13B9361C1AD1.jpeg

 jak widać loga w A8 są zabezpieczone 😜

profile.country.PL.title
19560523
Poszukiwacz

Całe szczęście ,że jest tyle modeli i producentów i kazdy może wybrać co chce.

Nie zniechęcał bym jednak do kupna tv OLED w oparciu tylko o komentarze  ,bo potrafią być mało przekonujące ,często oparte na plotkach a nie na własnych doświadczeniach..

Aktualnie największy producent takich matryc z których wszyscy korzystają  ,czyli LG produkuje rocznie ponad 10mln.sztuk a w ubiegłym roku sprzedano ponad 4 mln tv z matryca OLED .

Ilość zgłoszonych do serwisu awarii jest mniejsza niz 1 procent ,co jest przyzwoitym wynikiem.

Z roku na rok producenci wprowadzają coraz więcej zabezpieczeń aby nie dochodziło do ewentualnego wypalania pikseli ,wszystko zawarte jest w instrukcjach obsługi  i nalezy wierzyć ,ze wskazana liczba 80-100 tys godzin bezawaryjnej pracy da satysfakcję posiadaczom  takich tv  / OLED / oglądania programów w super jakości  ,którą ta technologia to gwarantuje .....