anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-49XF8596 - podwójny tuner DVBT

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

KD-49XF8596 - podwójny tuner DVBT

Dzień dobry

 

Przymierzam się do zakupu TV a dokładnie modelu KD-49XF8596. W specyfikacji widnieje info że ten model posiada podwójny tuner DVBT.Screenshot_1.png

 https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-49xf8596/specifi...

 

W związku z tym mam pytanie czy podwójny tuner DVBT w tym modelu będzie umożliwiał mi jednocześnie nagrywanie i oglądanie TV (na tym samym albo innym MUX-ie)? W pudełkowych tunerach DVBT taka opcja nie jest niczym nadzwyczajnym.

 

Ten model jako jeden z niewielu na rynku (poza Samsungami) posiada info o czymś takim choć w salonach nikt nie był w stanie mi tego potwierdzić.

31 ODPOW. 31
profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

@zbygaaj - czyli według Ciebie 90% TV dziś sprzedawanych które mają jak wół w specyfkacji jeden tuner i dwa standardy za kilka lat przestanie działać bo przejdziemy na DVB-T2? To po co w tych tunerach zaimplementowany jest standard DVB-T2? Teraz trudno znaleźć TV który nie ma w specyfikacji DVB-T2. Według Ciebie one też nie będą działały za kilka lat? Jesteś pewien?

 

Analogowa nic tu nie ma do rzeczy

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.dan  ma bo się pytasz po co to Ci odpowiadam po to ,żebyś nie musiał dokupować przystawki jak zmieni się standard naziemnej.Poczytaj może to Ci rozjaśni widocznie ja nie potrafię http://satkurier.pl/news/152964/166-krajow-korzysta-z-dvb-t-lub-dvb-t2.html

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

@zbygaaj - OK twoje zdanie już znam  - dla mnie mętne i ciągle nie na temat. Dzięki wielkie za dyskusję. Pozdrawiam.

 

Poprosiłbym o zdanie kogoś innego kto najlepiej miał praktyczne doświadczenie z tematem dwóch tunerów.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.dan  ok ja też już twoje znam nie wiem czy znajdzie się ktoś kto to napisze ci bardziej.Ja mam do czynienia z dwoma tunerami ale powodzenia.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

hehehe smiech na sali

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

@zbygaaj - a próbowałeś nagrywać TV i oglądać czy nie? Jak próbowałeś to prosiłbym o opis efektu końcowego. 

@widol5 pisał że da się to bez problemu zrobić na tym TV. 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@zi.dantu może się zagalopowałem ale ok sam się złapałem,że korzystam z modułu CI+ satelitarnej  i cyfrowej kablowej na tych tunerach nie można oglądać co innego a nagrywać co innego (bo przeważnie to odbiera na module CI+ a moduły od operatorów są jednostrumieniowe  - bo najtańsze) wydaje mi się ,że nie ale jeżeli kolega ! @widol5 podaje ,że tak to być może bo nie mam zaprogramowanej naziemnej a jeżeli korzysta się z tunera cyfrowego to jest programowanie naziemna albo kablowa nie można zaprogramować cyfrowej naziemnej i cyfrowej kablowej jednocześnie.Tylko czemu nie mozna by było nagrywać z kablowej cyfrowej a można z cyfrowej naziemnej chodzi oczywiście o oglądanie czego innego a nagrywanie czego innego

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Wtrącę swoje trzy grosze.

@zbygaajCzesi w okresie przejściowym obecnie nadają w dvb-t(mpeg2) oraz w dvb-t2(hevc).Nie są to testy. Zgadzam się ,że ten zapis o dwóch tunerach cyfrowych dotyczy raczej naziemnego oraz kablowego.

@zi.danJeżeli np. w naszym kraju wprowadzą dvb-t2 JEM( następca HEVC) ,to nasze telewizory nie będą odbierały takiej naziemnej.

Jeżeli chodzi o nagrywanie i oglądanie w tym czasie innego programu, to radzę podpierać się informacjami posiadaczy konkretnego telewizora, gdyż mogą być póżniej niespodzianki.Na moim Sony nie można oglądać innego programu, a na budżetowym telewizorze konkurencji można z tego samego mux-a.Wzmianki o podwójnym tunerze brak.

Zainstalowanie np. kodi lub kodi podobnych  aplikacji spowodowało, że większość posiadaczy Sony android po prostu nie interesuje nagrywanie. Zobacz ,że PVR  obecnie nie jest tak reklamowana jak kilka lat temu.Nagrania można odtworzyć tylko i wyłącznie na telewizorze , na którym się nagrało.Jeżeli zależy Ci na nagrywaniu i oglądaniu innego , to według mnie lepszym rozwiązaniem jest dodatkowy zakup zewnętrznego tunera dvb-t.Wyjście z tego tunera podłączyć do telewizora bez żadnych rozdzielaczy. Wtedy nagrywając na tuner możesz oglądać co chcesz z tunera wbudowanego w telewizorze. Ponadto ten tuner można wykorzystać do funkcji PAP, a i usb będzie pewnie lepsze niż w naszych Sony. Nie musisz się martwić o pojemność dysku , a nagrane programy możesz odtwarzać na innych odbiornikach.

@zbygaajW sklepach są dostępne przełączniki dvb-t na dvb-c ( np.dipol). Czy na naszych telewizorach Sony  będzie to działać tego nie wiem. Natomiast na telewizorze konkurencji, który posiadam  raczej zadziała, gdyż telewizor zapamiętuje kanały naziemne i kablowe.

profile.country.PL.title
widol5
Poszukiwacz

Żeby była jasność używam kablówki więc tylko DVBC , i  nagrywam np. TVP1 , a oglądam TVP2 lub TVN lub POLSAT lub cokolwiek innego.

W przypadku PIP to moge odpalić aplikacje niektóre, np. po odpaleniu YT wyłącza PIP , Kodi po menu mozna sie poruszać lecz jak włącze film to wyłącza PIP.

 

Pozdro. Ogólnie polecam TV pomimo ze support sony leży.

Aha , mocno świeci w nocy tak jak opisali to na RTINGS , aczkolwiek da sie z tym żyć , a głównie w nocy oglądam filmy.

profile.country.PL.title
zi.dan
Poszukiwacz

@leczech - dzięki za wyjaśnienia. Dużo wnoszą bo mam na stanie tuner i być może w ten właśnie sposób go wykorzystam.

@widol5 - dzięki za sprawdzenie i klarowne info. Przyda sie bardzo. 

 

Ogólnie to co chciałem się dowiedzieć to już wiem.