anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

ROZWIĄZANE
Metatronus
Użytkownik

KD-55X8509C 4K Android TV problemy

Mam ten sam telewizor od 2 tygodni i generalnie lista problemow jest bardzo dluga.. 

 

1) DLNA przez wbudowana aplikacje video - dziala w 10% przypadkow - zazwyczaj kreci i mieli po czym wyswietla komunikat brak urzadzen. Inne aplikacje (np. Archos Video Player) radza sobie doskonale - tyle ze trace mozliwosc ogladania 3D (opcja 3D wyswietla mi sie tylko przy uzyciu wbudowanego odtwarzacza)

 

2) Resety TV podczas ogladania 4K - niezaleznie czy YouTube czy przez inny player

 

3) Zacinanie filmow (nawet fullHD) podczas ogladania z wbudowanego playera

 

4) Wlaczenie 3D to jakas droga przez meke - trzeba kilka razy zmienic mu tryb 3D (z side by side na inny i z powrotem) zeby film poprawnie sie "zlozyl" i dal sygnal do okularow

 

5) HDMI nie zawsze "lapie" sygnal. Czasami pokazuje tylko czarny ekran i pomaga tylko reset TV

 

6) Lagi lagi lagi - co prawda ostatni firmware z 29 czerwca mocno poprawil wydajnosc ale i tak wrazenie jest marne

 

7) Googlecast dziala z niektorych urzadzen a z niektorych nie - np. raz dziala z tabletu a nie dziala z telefonu, za 30 min dziala z telefonu i laptopa a nie dziala z tabletu.

 

😎 Youtube notorycznie pokazuje blad sieci przerywajac playliste (wcisniecie ok wznawia odtwarzanie) - internet mam podpiety 250mb i w czasie kiedy TV twierdzi ze go nie ma oczywiscie jest

 

9) Czesto zakladka "Recomendations" zawiesza sie i pokazuje tylko krecace sie kolko. Pomaga tylko reset TV

 

10) Pilot OneTouch zepsul sie 2 dnia i zostal zabrany przez serwis

 

11) TV nie widzi dyskow USB - a wlasciwie czasami widzi a czasami nie.. Bardzo czesto pojawia sie tez komunikat "niewlasciwy format" w odniesieniu do filmow ktore np. wczesniej TV otwieral bez problemow

 

12) Jezeli TV byl wylaczony przez dluzszy czas po wlaczeniu "gubi czas" - pokazuje godz 1:00 - po chwili (30sek - 1 min) odswieza godzine ale wtedy automatycznie wychodzi do ekranu glownego - irytujace zwlasza kiedy juz sie cos oglada - a tu nagle bah - ekran startowy..

 

Poprzedni TV mialem W9 - i w porownaniu z nim nowe dziecko Sony to jakis potwor.. Mnostwo bugow, mniejszych wiekszych - mam tylko nadzieje ze to choroba wieku dzieciecego i wraz z nowymi firware'ami bedzie sie coraz bardzie nadawal do uzytku. Serwis byl, obejrzal i zapisal sobie co nie dziala ale nic poradzic nie mogl - otrzymalem informacje ze zostanie to przekazane producentowi :wink:

147 ODPOW. 147
profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

z tym przesłaniem dźwięku z Kodi do urządzenia to jest możliwe, opisywane jest na forum

 

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=229348&page=47

profile.country.PL.title
manzir
Poszukiwacz

Witam,

 

Posiadam TV KD-49X8309C.

Mam pytanie odnośnie odtwarzania filmów 4K np. na YouTube - moje łącze to 100 Mbit/s:

Filmy HD chodzą ok, natomiast 4K przycinają się. Wydaje mi się, że przy takim łączu powinny chodzić płynnie.

Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia?

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Pamiętaj, że do odtwarzania materiałów z aplikacji systemu Android, telewizor korzysta z procesora i pamięci, które dla tego systemu zostały przydzielone. W mojej ocenie wina nie leży po stronie aplikacji a braku wydajności sprzętowej. Telewizor owszem obsługuje 4K ale nie odtwarzany za pomocą Androida. 

Wykonałbym prosty test: sprawdził jak się ma 4k odtwarzane z pliku (dysk twardy zewnętrzny), z tego samego pliku ale zgranym do urządzenia (TV - pomocne będzie np. ES File Explorer), z YouTube przez aplikację i z YouTube przez stronę WWW (przeglądarka na TV). 

I wtedy wrócił z pytaniem. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
manzir
Poszukiwacz

Problem rozwiązany 😊

 

Problem dotyczył routera WiFi, który nie rozsiewał calej prędkości.

 

Po wymianie "wymagające" filmy 4K śmigają zarówno z dysku, jak i z internetu 😊😁👍

profile.country.PL.title
akm1997
Poszukiwacz

Witam. Czy ktoś może się wypowiedzieć czy ten telewizor może zostać obsłużony przez pilot RMF-TX300E?

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Ale człowieku, rozwiązanie jest proste, kupujesz telewizor przez internet (nawet jeśli chcesz na raty) i sprawdzasz. Nie pasuje, oddajesz. Ustalmy jedno, chcesz oglądać gó*****nej jakości obraz (jak na dzisiejsze standardy) na telewizorze który z góry priorytetowo traktuje obraz w wysokiej rozdzielczości. Pamiętaj, że to że u nas w kraju nadal taka telewizja jest emitowana, nie oznacza, że świat także na tym się opiera. Pod wieloma względami daleko nam jeszcze do standardów europejskich i zachodnich.

 

Nie raz pisałem i mówiłem i powtarzał będę, że w naszym kraju wykorzystanie potencjału sprzętu jaki oferują producenci, czy to telewizorów czy smartfonów jest na poziomie POŁOWY jego możliwości. I nie dlatego że ludzie nie potrafią, tylko dlatego że raz: nie chce im się poznać tych możliwości, dwa, wiele peryferyjnych tematów leży. 

 

Interesuje się trochę USA, nie tylko pod kątem sprzętu, ale tego jak żyją tam ludzie. Co robią, co kupują, jak korzystają z technologii. Dlaczego Google Now u nas w kraju nie cieszy się prawie w ogóle popularnością? Dlatego, że stojąc pod jednym z 3 warsztatów w moim mieście proszę Google o wskazanie warsztatu aby poznać godziny otwarcia, a ten mnie kieruje 20 km dalej do innego miasta, bo właściciel nie jest obecny w Google. Proszę o restaurację, a wysyła mnie na drugi koniec miasta, twierdząc ze nic tu nie ma innego. 

 

Kup telewizor i podłącz do niego dekoder zewnętrzny... czym różni się to rozwiązanie od zakupu monitora? Niczym. Jedyne co wykorzystasz to ustawienia obrazu i dźwięku, nic poza tym. Kup sobie moduł CI+ i zobacz dopiero jakie masz możliwości skorzystania z telewizora. Ale u nas w kraju WSZYSCY wciskają dekodery, bo dekoder można kontrolować, a modułu CI+ nie (brak reklam, brak kanałów sponsorowanych, ba! najgorsze, można własną kolejnośc ustawić). 

 

Chcesz duży telewizor, ok, kup duży telewizor. Ale duży telewizor to nie jest tylko rozmiar bo od tak, chcesz se postawić. Telewizor w dużym stopniu jest namiastką kina. Nikt nie spuszcza się w reklamach telewizorów nad tym, że będziesz wiadomości oglądał w 4k tylko że będziesz oglądał filmy i inne treści, np. gry.

 

Telewizor nigdy nie jest za mały (no prawie nigdy) ale zbyt duży i zbyt blisko powoduje że cały czas wodzisz wzrokiem po ekranie. BA! włączysz napisy i dopiero się zacznie, czytanie i spoglądanie w górę. Nie jest sposobem wstawić wielki telewizor i nie ogarniać go. Z drugiej strony po co Ci wielki telewizor w super rozdzielczości jak oglądasz kiepskiej jakości materiał. Sam się nie poprawi od tak. 

 

Czy bycie zdrowym to jedyny warunek do tego żeby oglądać kiepskiej jakości materiał na dużym ekranie? Wydaje mi się że nie, bo ja też uważam się za zdrowego, ale oglądając telewizję regionalną (wybrane programy) dostaję bólu głowy od samego myślenia o tym, że 4k staje się standardem a ci nadal nadają w jakości nagrywanej mikrofalówką. Dochodzi jeszcze kilka innych problemów jak płynnośc obrazu i jego naturalność. 

 

Mam 50 cali i 4 metry i 10 cm od głowy do ekranu. Tak, chętnie zmieniłbym na 55 lub 60 ale przesiadłem się z 32 więc wiesz... szok! Ale jakoś żyję. Telewizor nie zajmuje mi pół pokoju a i jest wystarczający do tego aby każdy mógł się nacieszyć nim. Tylko że u mnie telewizja to głównie kanały muzyczne, dla dzieci i 1, 2, tvn. w ciągu dnia national, discovery, a to wszystko jest już w HD w górę. Potem YouTube, Vevo i KODI. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@DamaranusJezeli chodzi o moduły CI+ , to operatorzy np. UPC wspólnie z producentami telewizorów szukają dalej różnych sztuczek , aby zniechęcic nas do  korzystania  z takiego systemu odbioru. Testuję obecnie nowy telewizor LG przeznaczony właśnie pod moduł dla rodziców . I taka ciekawostka. Przy wybraniu UPC telewizor szybko wyszukuje te 220 kanałów.  Ale na tym radość się kończy. Przy próbie zmiany numeracji kanałów  wyskakuje wiadomość , że listy kanałów nie można zmieniać. Natomiast przy wyborze inny operator wyszukuje tylko 32 niekodowane kanały i tam można sobie zmieniać kolejność. Na innych forach doczytałem się ,że podobnie jest w najnowszych modelach Samsunga. Forumowicze oskarżają nawet UPC ,że zapłacili firmie Samsung , aby w ten sposób zniechęcić klientów do korzystania z modułów CI. Testowany telewizor LG jest na liście UPC. Ja oczywiście z tym problemem sobie poradziłem. Ale ,który technik UPC będzie sobie tym zawracał głowę. Nie da się i koniec. Może posiadacze najnowszych telewizorów Sony(2017)  wypowiedzą sie ,czy czasem nie jest podobnie.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Syriush
Poszukiwacz

Cześć,

jeśli możesz podać rozwiązanie tego problemu to będę wdzięczny mam obecnie podobny problem.

TV KD-55XF9005 , My Cloud Home 4T, podpięty bezpośrednio do Routera jak w opisanej przez Ciebie sytuacji.

Podobną Sytuację mam z Ampli Yamahy, i MCH, jakoś mi to nie gra, nie wiem w czym rzecz.

Czy to kwestia potraktowania telewizora jak urządzenie mobilne?