anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XF9005 - Telewizor uruchamia się kilka minut

profile.country.PL.title
jarrojpl
Użytkownik

KD-55XF9005 - Telewizor uruchamia się kilka minut

Witam. Nabyłem swojego XF9005 w październiku 2018 roku. Na samym początku byłem bardzo zadowolony z zakupu jednak z wraz kolejnymi mijającymi miesiącami telewizor uruchamiał się coraz dłużej i dłużej. Nie mogę powiedzieć że wpływa na to ilość aplikacji ponieważ od początku mam ten sam zestaw a pamięć wewnętrzna TV jest zapełniona tylko w połowie. Mimo to czas uruchamiania się TV osiągnął apogeum i wynosił 5-10 min.Czas ten liczę od naciśnięcia przycisku na obudowie do zapalenia się białej diody na spodzie TV informującej że jest włączony, nie liczę już czasu uruchomienia samego systemu. Czasami już nie wytrzymywałem i odłączałem go od gniazdka na 30 sek po czym TV uruchamiał się od razu. Bez takiego zabiegu normalne uruchomienie czyli zapalenie się diody zasilania po naciśnięciu przycisku power działa tylko jeżeli bieżącego dnia TV był już używany. Jeżeli jest to pierwsze uruchomienie po kilku godzinach stania to występuje opisywany problem. Nadmienię że mam wyłączone wszystkie opcje Eco Mode. TV w listopadzie trafił do serwisu gdzie spędził tydzień czasu. Po tygodniu serwis stwierdził że wszystko jest ok i odesłał TV wyłącznie po resecie fabrycznym. Pierwszego dnia po powrocie TV wystartował normalnie. Drugiego dnia problem powrócił, jednak uruchomienie trwało "tylko" 2 minuty. Nagrałem to uruchomienie jak i planuje nagrywać każde kolejne uruchomienie aby przy następnej wizycie w serwisie nikt nie mówił że telewizor działa poprawnie. Chyba że jest to normalna praca TV od Sony, wtedy będę wiedział żeby na przyszłość wybierać marki Samsung/LG. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Tagi (2)
14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Wygląda to na jakiś problem z płytą główną lub z systemem, na pewno nie jest to normalne zachowanie. Telewizor nie powinien uruchamiać się dłużej niż 3-5 sekund. Warto zamówić ekspertyzę serwisu i pokazać serwisantowi który przyjdzie jak wygląda sytuacja. Co jeszcze przychodzi mi do głowy, to że w trakcie nie używania TV traci napięcie i za każdym razem wstaje jak po miękkim resecie, ale objawałoby się to ikoną ładowania systemu Android.

profile.country.PL.title
PiotrekWoj
Użytkownik

Hej!

Wkleję to co napisałem w innym wątku:

Ja mam 75" XF 9005 od około miesiąca i raz na jakiś czas TV nie chce się włączyć z pilota, ale po kilkunastu sek "zaskakuje" i się włącza. Problem z tym, że nie włącza się normalnie, ale jakby resrartuje (odpala się z 30 sek, wyskakuje logo androida itd- dokładnie tak samo jak przy miękkim resecie. Dzieje się tak tylko po co najmniej kilkugodzinnym nieoglądaniu telewicji (pierwsze odpalenie po nocy). Podejrzewam, że chodzi tu o ten tryb "czuwania" gdzie TV przez kilka godzin po wyłączeniu (zależy ile ustawisz) jest jeszcze w trybie uśpienia, dopiero później całkowicie się wyłącza.

Dodatkowo przez ten miesiąc miałem 2 razy sytuację, że TV nie chciał się włączyć zupełnie i musiałem wyciągać wtyczkę.

TV był juz resetowany do ustawień fabrycznych i to nie pomogło.

 

 

Widzę, że w wielu watkach pojawia się problem z odpalaniem XF-a 9005.

Czy jest ktos na forum kto miał podobnie i problem udało się rozwiązać?

Sony: jakieś pomysły? TV nie jest tani, a problem w zasadzie bardziej podstawowy być nie może.

profile.country.PL.title
jarrojpl
Użytkownik

Cześć,

Mój TV zaliczył już wizytę w serwisie. Tam natomiast szukali problemu w prędkości działania samego androida zamiast czasu uruchamiania się TV. Kiedy in to wytłumaczyłem stwierdzili że u nich działa wszystko normalnie i odesłali mi TV tylko po resecie fabrycznym. Jak po tej "naprawie" działa TV zaprezentuję na fimikach poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=dwXv9YFu7Lk

https://www.youtube.com/watch?v=8O_NZWxuMuk&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=qEM8WF0qgYw

Obecnie czas reakcji na przycisk power to 1 min 45 sek. Planuję nagrywać cały czas te filmiki do momentu aż serwis uzna że to jednak jest problem.

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Spróbuj odłączyć wszystkie urządzenia zewnętrzne, wpiąć zasilanie telewizora bezpośrednio do gniazdka i sprawdź czy telewizor będzie zachowywał się tak samo.

profile.country.PL.title
jarrojpl
Użytkownik

Jedyne urządzenia zewnętrzne jakie mam podpięte to głośniki po mini jacku, antenę tv kablowej i ethernet z routera. TV jest wpięty do gniazdka poprzez ochronnik przeciwprzepięciowy typu III firmy Phoenix Contact (warystory równoległe pomiędzy L i N oraz równoległy iskiernik na PE). Spróbuję oczywiście ale jeżeli TV ma problemy przy działaniu z wypisanymi przeze mnie rzeczami to jest tutaj coś ostro nie tak.

profile.country.PL.title
jarrojpl
Użytkownik

Dzisiejszego poranka uruchomiłem TV tak jak Lumbagoo zasugerował, z odłączonymi peryferiami. Efekt ok 1 min 20 sek czasu reakcji na uruchomienie. Peryferia nie grają tutaj roli.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z-7pnGaCJ8E

 

Pewna ciekawostka. Podobne problemy jak się okazuje mają telewizory z serii XD9305. Poniżej link do akcji serwisowej:

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-65xd9305/articles...

 

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Ciekawa informacja, może spróbować się na nią powołać przy zgłoszeniu reklamacyjnym w serwisie? Niby to inny model ale wygląda na to że problem jest dokładnie ten sam. Ciężko mi zrozumieć dlaczego serwis miałby takiego zgłoszenia, na pewno nie jest to normalne zachowanie aby TV uruchamiał się ponad minutę.

profile.country.PL.title
raddek1
Użytkownik

Podpinam się pod temat.

Moj 55XF9005 również ma problemy z uruchomieniem z pilota i przycisku zasilania na tv. @x w serwisie, ostatnio wrócił z informacją, że nie potwierdzają zgłaszanych usterek,

Rece opadają, tv mam od sierpnia a w serwisie spędził ze 3 tygodnie i po powrocie kolejnego dnia ten sam problem

profile.country.PL.title
jarrojpl
Użytkownik

Mój dzisiaj będzie zabierany do serwisu. Jedyne co Ci mogę poradzić w starciu z serwisem to nagrywanie filmów z uruchomienia żeby mieć dowód pracy TV. Swoją drogą cała rodzina XD, XE, XF ma sporo wątków na reddit. Użytkownicy raportują te same problemy z uruchamianiem, które ustępują tylko wtedy jeżeli serwis wymieni im płytę główną.