anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XH9096 - odtwarzacz filmów z usb, napisy itp.

profile.country.PL.title
Bedikson
Poszukiwacz

KD-55XH9096 - odtwarzacz filmów z usb, napisy itp.

Witam,

 

Jestem od niedawna posiadaczem telewizora KD-55XH9096 i mam problem ze znalezieniem odpowiedniego odtwarzacza do filmów.

Filmy odtwarzacz z USB (pendrive) i są to pliki w formacie .mkv (1080p i 2160p) z napisami w .srt

Do tej pory przetestowałem odtwarzanie w standardowym odtwarzaczu oraz pobranymi VLC i MX player.

Najlepiej jednak radzi sobie standardowy odtwarzacz (ten, który odpala się gdy wybierzemy jako input USB), tzn. tylko w nim działają te wszystkie upłynniacze, natomiast w przypadku VLC i MX player obraz nie jest do końca płynny.

Standardowy odtwarzacz jest jednak ubogi, tzn. nie da się zmienić np. wielkości napisów i co najbardziej dla mnie irytujące, napisy mają zawsze czarne tło i nijak nie potrafię tego zmienić. Ponadto film zawsze standardowo odtwarza się bez napisów (które mają oczywiście taką samą nazwę pliku jak film) i przy każdorazowym odpaleniu filmu, trzeba je osobno włączyć.

Proszę o rady od bardziej doświadczonych użytkowników. Czy da się dostosować standardowy odtwarzacz - przede wszystkim zależy mi na usunięciu czarnego tła w napisach. Ewentualnie, czy możecie poradzić dobry odtwarzacz (może być płatny), który radzi sobie z odtwarzaniem filmów tak jak standardowy i dodatkowo pozwala zdefiniować więcej rzeczy np. w kwestii napisów.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Cześć Wgraj sobie odtwarzacz NOVA Video Player

Według mnie , jest najlepszy, pobiera okładki filmów, napisy i ma interfejs w języku polskim.

(Opis skopiowany z Google Play)

 

- Odtwarza filmy z komputera, serwera (FTP, SFTP), NAS (SMB, UPnP)
- Odtwarza filmy z zewnętrznej pamięci USB
- Filmy ze wszystkich źródeł zintegrowane w jednolitej bibliotece multimediów
- Automatyczne pobieranie filmów online i programów telewizyjnych z plakatami i zwiastunami
- Zintegrowane pobieranie napisów

- Sprzętowe akcelerowanie dekodowania wideo dla większości urządzeń i formatów wideo
- Obsługa wielu ścieżek audio i obsługa wielu napisów
- Obsługiwane formaty plików: MKV, MP4, AVI, WMV, FLV itp.
- Obsługiwane typy plików napisów: SRT, SUB, ASS, SMI itp.

Przyjazny dla telewizora:
- Dedicated “leanback” user interface for Android TV
- Przekazywanie AC3 / DTS (HDMI lub S / PDIF) na obsługiwanym sprzęcie: Nexus Player, NVidia SHIELD TV, Rockchip i AmLogic TV-box < 0>- Obsługa 3D z odtwarzaniem formatów side-by-side i top-bottom dla telewizo
- 3D support with side-by-side and top-bottom formats playback for 3D TVs
- Tryb Audio Boost w celu zwiększenia poziomu głośności
- Tryb nocny w celu dynamicznego dostosowania poziomu głośności

Przeglądaj tak, jak chcesz:
- Natychmiastowy dostęp do ostatnio dodanych i ostatnio odtwarzanych filmów
- Przeglądaj filmy według nazwy, gatunku, roku, czasu trwania, oceny
- Przeglądaj programy telewizyjne według sezonów
- Wsparcie dla przeglądania folderów

A nawet więcej:
- Odtwarzanie wideo z wielu urządzeń w sieci
- Przetwarzanie metadanych NFO odczyt opisów i plakatów
- Zaplanowane ponowne skanowanie zawartości sieciowej (tylko Leanback UI)
- Tryb prywatny: tymczasowe wyłączenie historii odtwarzania
- Ręczna regulacja synchronizacji napisów
- Ręczna regulacja synchronizacji audio / wideo
- Synchronizacja obejrzanych tytułów z Trakt

profile.country.PL.title
Bedikson
Poszukiwacz

Dzięki, chyba jest nieco lepiej niż VLC i MX Player, ale i tak nie tak dobrze jak stockowy odtwarzacz.

Czy powinienem coś zmienić w ustawieniach, żeby odtwarzanie było optymalne ? Ta appka ma mnóstwo ustawień na których się nie znam :wink:

profile.country.PL.title
Mattii12
Poszukiwacz

Witam ja dokladnie w tym samym temacie i z blizniaczym modelem X85, dodam jeszcze, ze zainsalowalem kodi i efekt jest tem sam co u kolegi brak uplynnienia na innych niz wbudowany odtwarzacz. (moze to kwestia bitrate'u pliku zrodlowego) Sciagnalem pelny film w 4k z hdr cos okolo 50 gb i wtedy na kazdym odtwarzaczu elegancko chodzi a na Kodi nawet lepiej. Co nie zmienia faktu, ze dalej szukamy rozwiazania problemu, cos?  ktos ? bo to bardzo wkurzajace...

profile.country.PL.title
Bedikson
Poszukiwacz

Zauważyłem jeszcze, że stockowy odtwarzacz średnio radzi sobie z przewijaniem filmów. Tzn. trwa to bardzo długo i często po przewinięciu obraz zaczyna rozjeżdżać się z dźwiękiem, lub nie da się go zatrzymać, ewentualnie zatrzymuje się sam obraz a dźwięk leci dalej. O ile czarne tło napisów jakoś można przełknąć, to wymienione wyżej wady już zupełnie go eliminują. Jeśli ktoś znalazł rozwiązanie to chętnie wysłucham :slight_smile:

profile.country.PL.title
King25
Użytkownik

Witam

Podepnę się do tematu. Czy macie problem puszczania dolby atmos i dts przez usb na amplituner. Z dysku tv przesyła dźwięk atmos tylko w dolby digital, dts wywołuje jakieś dziwne trzaski. Sprawdzane na kodi, odtwarzaczu z tv.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mattii12
Poszukiwacz

Panowie znalazłem rozwiązanie aczkolwiek niepelne... Upłynnienia z przyczyn różnych i niewiadomych działają tylko z konkretnymi rozszerzeniami plików. Na odtwarzaczu wbudowanym jaki nie byłby format pliku upłynnia się wszystko (ale wtedy są problemy z tłem napisów czcionka i dźwiękiem)... natomiast KODI lub VLC upłynnia z moich badań tylko pliki .MKV i dźwięk w dolby atmos też idzie dobrze u mnie... Nie upłynnia .MP4 i dzwiek też się pieprzy... innych rozszerzeń nie testowalem ale jak tylko będę miał chwilkę to to sprawdzę... Nie wiem też czy wpływ na upłynnienie ma rodzaj kodeka a nie tylko plik... .MKV odtwarzam w h265 a MP4 w h264... Sprawdzę to niedługo ale jesteśmy panowie bliżej rozwiązania zagadki