anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XH9096 - restarty bez powodu

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

KD-55XH9096 - restarty bez powodu

Witam,

Telewizor kupiony 4.12.2020 i już 2x się zrestartował bez powodu.

Podłączony do dekodera Orange nagle ekran robi się ciemny i po kilkudziesięciu sekundach sie rebootuje.

 

Proszę o konkretną odpowiedź bez sugestii typu reset urządzenia bo nic na nim nie robiłem tylko włączyłem do prądu na kilka godzin więc raczej nie ma co resetować.

 

1. Czy to znana wada sprzętu / oprogramowania?

2. Jeśli nie to jakie informacje Panstwo potrzebują by zdiagnozować usterkę (resetewanie racze zatraca takie informacje i nie jest rozwiazaniem problemu tylko jego maskowaniem)

 

Bogdan

152 ODPOW. 152
profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Użytkownik

Nie po to kupuje telewizor i to nie za jakieś grosze by coś wyłączać by coś innego działało poprawniej, może wszystko najlepiej wyłączyć, po prostu to ma działać i tyle. Maja to naprawiać. 

profile.country.PL.title
dominik7474
Poszukiwacz

Jak wyłączyć HbbTV

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@SpawNiaK82 

Pretensje ,to  do dziadowskiej firmy Emitel i naszych nadawców. W innych krajach europejskich  telewizory nie mają problemów np.  z HbbTV.  Nie jest akurat jeden, gdzie występują podobne problemy. Ten kraj to Rosja.

Jak masz podłączoną naziemną i włączoną HbbTV , to zobacz nocą, czy wczesnym rankiem co dzieje się z tą aplikacją. Wtedy może zmienisz zdanie.

 

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

@SpawNiaK82W 100% sie zgadzam. Powinien działąć.

Ja mam akurat skrzywienie zawodowe bo siedze w produkcji oprogramowania wiecej niz cwierc wieku i wiem jak trudno zrobic zlozony produkt  - sam jestem po drugiej stronie bo pracuje u dostawcow takich systemow stad sie zainteresowałem.

 

Z gory wiedziałem, ze jak chce miec w miare interesujacy telewizor to musze sie liczyc z defektami oprogramowania. Zakladam, ze jest to okres przejsciowy i SONY upora sie z tym.

 

Ale nie dziwie sie ludziom co zaplacili i wymagaja.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@bogdgob 

Skoro jesteś takim wybitnym fachowcem , to odpowiedz mi na proste pytania. Mam dostęp do czeskiej naziemnej. Dlaczego poziom mocy i jakości sygnału z czeskich nadajników jest stały i nic nie skacze jak u nas? A odległość od czeskich nadajników ,to około 100 km. Dlaczego Niemcy i Czesi nie korzystają w naziemnej z zakresu VHF? Jedyny kraj europejski ,który korzysta z tego zakresu(oprócz UHF)  przy dvb-t, to Finlandia. Dlaczego?  A u nas Emitel mux-8 wepchał w pasmo VHF.

Dlaczego w innych krajach nie mają takich problemów z modułami ci (cam)  jak u nas?

A takie np. ECP w modułach tivusat zostało wprowadzone wcześniej niż w nc+(obecnie pc+).  Włosi nie mają problemów z telewizorami z gniazdem CI+ ECP , a u nas musi być odwrotnie.

A takiemu UPC likwidacja podwójnych  opisów zajęła "tylko" 10 lat.

I tak można pisać elaborat z pytaniami o naszych nadawcach i operatorach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

@leczechNie miałem zamiaru nikogo niczym urazić. Odebrałem to jako jakis dziwny atak osobisty na mnie. Przykro mi, że nie jestem az tak wybitnym fachowcem by odpowiadac na pytania z nie mojej branzy.

Zycze Wspaniałych Swiat.

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Użytkownik

Nie przejmuj się, po to są te wszystkie fora by dyskutować. Pozdrawiam.

profile.country.GB.title
NewMediaPL
Moderator

Witajcie,

 

Na ten moment to są jedyne rozwiązania jakie posiadamy. Nasi technicy pracuja nad całkowitym rozwiązaniem problemu.

 

Pozdrawiam,

^Iza

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@bogdgob 

Ja nie czuję się obrażony i nikogo nie atakuję. Podchodzę do problemów praktycznie , a nie teoretycznie. Skoro aplikacja jest skopana , to żaden telewizor jej nie naprawi. Automatyczny dostęp do usług to bardzo fajna funkcja w przypadku odbioru np. poprzez tuner satelitarny w telewizorze. Ale przy naziemnej nie zawsze się sprawdza. Mogą wystąpić problemy , gdy jesteśmy w zasięgu kilku nadajników o mniejszych , czy szczątkowych mocach. Kiedyś to opisywałem. Podobne pytanie zadałem na forum emitela. Odpowiedzi zero, a pytania po kilku dniach skasowano. Cenzura! Do firmy Sony też zadawałem inne proste pytania na tym forum. Pytałem dlaczego firma Sony traktuje inne kraje inaczej niż nasz.Dlaczego dobre i sprawdzone rozwiązania obsługi telewizora(edycja kanałów ,PAP itp.)   zastępowane są gorszymi.Wskazałem na błędy w danych technicznych mojego telewizora na ich stronie. Minęło 5 lat i tych błędów nie poprawiono. Widocznie poprawa takich błędów przerasta możliwości firmy Sony.

Kilka wątków niżej opisano nam jak instalować aplikacje. I bardzo dobrze , bo instrukcje telewizorów  to kilka stron, a połowa z tego ,to utylizacja i montaż ścienny. Ale autor wątku, którego cenię też chyba nie instalował wiele aplikacji. Bo w sklepie google są aplikacje , które można zainstalować , ale nie można ich otworzyć. Więc do tego Pana też kieruję też proste pytanie. Czy potrzebna nam są  aplikacje , z których nie można korzystać? Czy może te aplikacje mają nam służyć jako ozdoba ekranu. Niech zainstaluje np. TVClock (zegar w rogu ekranu) i i spróbuje uruchomić. Przy wielu aplikacjach wyskakuje wiadomość , że działają tylko z androidem 5.0 i 5.1.  Komu potrzebne są te aplikacje w telewizorach Sony i innych z androidem? A zero informacji ,że po resecie,czy wgraniu nowego oprogramowania należy odczekać, aż aplikacje się zaktualizują.

Dla wszystkich liczy się tylko kasiora. Sony oszczędza na czym może, a nadawcy i operatorzy dumają , gdzie tu umieścić jeszcze reklamy, zamiast zająć się jakością swoich usług.

profile.country.PL.title
Michu30
Użytkownik

Dobra pany ja przywróciłem swój telewizor do ustawień fabrycznych i tv mi działa już 3 dni bez żadnego restartu na najnowszej aktualizacji. Wcześniej po aktualizacji do nowej wersji softu nie przywracałem ustawień fabrycznych i pojawiły się restarty, tv 3 dni temu przywróciłem do fabrycznych skonfigurowałem tak jak wcześniej i tv działa jak należy. I mam nadzieje że już tak zostanie.