anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam,

 

zakładam nowy wątek odnośnie problemu sterowania dekoderem UPC Horizon, ponieważ w poprzednim wątku moja wiadomość być może została zignorowana przez Ekspertów Sony.

Otóż nie mogę sparować pilota od telewizora KD-65XH9005 w taki sposób, aby sterować tym dekoderem pilotem SONY.

Odpowiedzi w stylu:

1. instrukcja, jak skonfigurować sterowanie dekoderem pilotem do TV: https://helpguide.sony.net/tv/haep2/v1/pl/04-08-03.html

2. działa to w drugą stronę. Pilot Horizona włącza i wyłącza TV, oraz reguluje głośność

 

znam, ale nie takie jest moje pytanie.

 

Podczas parowania dekodera z pilotem obraz i dźwięk są poprawne, natomiast na kroku gdzie należy wcisnąć przycisk zmiany kanału +/- dekoder nie reaguje.

Dzwoniłem nawet na infolinię UPC - odesłano mnie do wsparcia Sony. Standard. Oby wsparcie Sony nie odesłało mnie do wsparcia UPC!!!

Dekoder Horizon obsługuje podobno sygnał na podczerwień, jak również bluetooth, więc może jakiś sposób jest, aby pilotem od TV sterować dekoderem?

 

Z góry dziękuję za pomoc

112 ODPOW. 112
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj, posłałam Twoje pytanie do Supportu, damy znać jak tylko otrzymamy jakieś wskazówki.

Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

Od supportu Sony otrzymałem poniższą odpowiedź, która NIE ROZWIĄZUJE opisanego przeze mnie problemu:

"dziękuję za kontakt z firmą Sony.

Modele z obsługą sterowania dekoderem mają opcję [Konfiguracja dekodera] w [Ustawienia] — [Oglądanie telewizji] — [Zewnętrzne wejścia].
Upewnij się, że telewizor obsługuje urządzenie zewnętrzne.
Jeśli naciskasz i przytrzymujesz przycisk na pilocie, operacja może nie zadziałać. Zamiast tego spróbuj nacisnąć przycisk kilkakrotnie.
W zależności od urządzeń zewnętrznych, niektóre przyciski mogą nie działać.

Należy również skonfigurować BRAVIA SYNC z pilotem.

Włącz podłączone urządzenie.
Aby włączyć funkcję [Sterowanie BRAVIA Sync], naciśnij przycisk HOME, po czym wybierz opcje [Ustawienia] — [Oglądanie telewizji] — [Zewnętrzne wejścia] — [Ustawienia BRAVIA Sync] — [Sterowanie BRAVIA Sync].
Włącz funkcję BRAVIA Sync w podłączonym urządzeniu.
Jeśli określone urządzenie zgodne z funkcją Sony BRAVIA Sync jest podłączone i włączone, a opcja [Sterowanie BRAVIA Sync] jest włączona, funkcja BRAVIA Sync zostanie automatycznie aktywowana w takim urządzeniu.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o informację zwrotną mailem lub kontakt telefoniczny pod podanymi poniżej danymi kontaktowymi:

Telefon: +48 22 30 60 694

E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com

Nasze linie są otwarte w godzinach 09:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku."

 

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

Mam to samo ale w tym wypadku jest to problem po stornie dekodera Horizon a nie TV. 

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

czemu myślisz, że po stronie dekodera? Dekoder jest sprzed ok. 3 lat i należy do jednej z największych sieci kablowych w Polsce, więc Sony mogłoby zrobić ukłon i umożliwić nawiązanie połączenia z tym dekoderem..

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Temat został skierowany do supportu - oto odpowiedź:


Proponuję przywrocenie ustawień fabrycznych i podczas konfiguracji telewizora niekonfigurowanie urządzeń zewnętrznych z telewizorem. Dopiero po skończonej konfiguracji telewizora podłączenie urządzeń, a następnie konfigurację urządzeń zewnętrznych.

Jeśli nie rozwiąże to problemu proponuję sprawę bezpośrednio zgłosić do supportu. Im więcej zgłoszeń tym większa szansa, że sprawa nabierze priorytetu.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

No własnie wychodzisz z błędnego założenia ...bo to dekoder musiałby zrobić ukłon i udostępnić się do połączenia. Piłka po stronie UPC które ma takie rzeczy gdzieś.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@S3phi40T jeśli problem leży po stronie TV jedyne co możecie zrobić to tak jak pisałem wcześniej zgłosić to do supportu Sony. Jeśli się temu przyjrzą i stwierdzę, że sprawa leży po stronie dekodera wówczas Was o tym poinformują, że należy zgłosić się do UPC.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Artur.redzko
Poszukiwacz

Hey, mam podobny problem ale z dekoderem UPC 4K box. Przełączanie kanałów nie działa. 

profile.country.PL.title
rabatki
Poszukiwacz

Witam. Udało się to komuś rozwiązać? Czy zaktualizował ktoś telewizor do 6.03 i nadal lipa? Mam XH9096 i zastanawiam się, czy aktualizować, bo wielu zgłasza pojawiające się nowe problemy.