anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Który TV wybrać?

profile.country.PL.title
neik80
Poszukiwacz

Który TV wybrać?

Witam

Borykam się z problemem wybory między dwoma TV. Zależy mi na dobrej jakości obrazu i dźwięku.

 

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Chcesz mieć lepszy procesor, a starszy model bierz XG, jeśli zależy ci na HDMI 2.1 bierz XH jest lepiej wykonany i widziałem w Media Expert za 4200pln i to nowszy model. 

profile.country.PL.title
pepe40pp
Użytkownik

XH9096 ma najgorszy procesor obrazu. XG9505 ma najlepszy, taki sam jak XH9505. Nawet model z 2018 roku XF9005 ma lepszy od XH9096, ale gorszy od XG9505.

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Ważniejsze od procesora ponieważ  nie zauważysz różnic przy oglądaniu  jest podświetlenie matrycy i tu wygrywa XH , ma Full Array Led, czyli lokalne przyciemnianie. Wniosek - bierz XH.

profile.country.PL.title
pepe40pp
Użytkownik

A XG9505 nie ma lokalnego wygaszania? Ma i ma więcej stref niż XH9096. Szybszy procesor też dużo da. Miałem obydwa tv w domu. XH9096 nie ma szans w porównaniu z XG9505. Ponoć jedyne co ma lepsze to algorytm wygaszania i motionflow, ale ja tego nie zauważyłem.

profile.country.PL.title
neik80
Poszukiwacz

Witam

Wybrałem XH. Może i gorszy procesor ale na pewno nowszy model. No i XG pobiera więcej prądu. A oba modele oglądałem w sklepie, gdzie wiadomo mają wszystko na full ustawione i szczerze mówiąc nie widziałem różnicy. Nawet przy szybkich momentach. W piątek i sobotę oglądałem GP na żużlu i specjalnie przyglądałem się zawodnikom w czasie szybkiej jazdy i powiem Wam, że TV naprawdę daje radę. 

profile.country.PL.title
pepe40pp
Użytkownik

Nie porównuje się tv na ustawieniach i demach sklepowych. Pobór prądu to kwestia ustawień podświetlenia matrycy.

profile.country.PL.title
neik80
Poszukiwacz

Nie oglądałem demo tylko normalne kanały TV. 

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Bardzo dobry wybór.

profile.country.PL.title
bogdgob
Użytkownik

@neik80Co do zużycia prądu przez 55XH9096 to mam wątpliwości. Nawet w standby ma dziwaczne skoki w poborze mocy. Początkowo byłem zaskoczony niskim poborem ale jak zrobiłem pomiary to już nie:

https://community.sony.pl/t5/android-tv/kd-55xh9096-pobor-mocy/td-p/3739571