anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PIP/PAP w AndroidTV

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

PIP/PAP w AndroidTV

Witam,

 

Uprzedzając kolejne pytania dotyczące PIP/PAP - zebrałem informacje z różnych postów i dopisałem swoje uwagi.

 

Wymagana aktualizacja AndroidTV do wersji v3.317

 

Funkcja aktualnie działa po wyborze wejścia HDMI. Po przyciśnięciu Action Menu pojawia się okno w górnej części ekranu jako "Podwójny obraz".

 

PIP – działa z sygnalem z PC (okieno w dowolnym rogu ekranu)

PAP – działa ze zródeł z HDMI (dwa okna obok siebie z możliwością zamiany miejsc)

 

Opcje wyboru aktywnego ekranu oraz jego położenia po włączeniu PIP/PAP i kolejnym wciśnięciu ActionMenu w zakładce podwójny obraz.

 

Ważna informacja jest, że np. dla PC podłączonego po HDMI wybór trybu pomiędzy PIP/PAP zależy od ustawionej w komputerze rozdzielczości ekranu.

W przypadku PC nie działają wszystkie rozdzielczosći - maks. jaka zadziała u mnie to 1680x1050 lub 1920x1080. Przy niektórych pojawia się komunikat "Funkcja niedostępna w bieżącym trybie wejścia". 

 

Pozdrawiam

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

U mnie na KD55x8509c to działa choć zastosowań na tej pozycji mało widzę. Mianowicie BR przez hdmi, oglądając z płyty wystarczy zatrzymać film 🙂 no ale też na tym BR są inne opcje np Netflix (też można palzowac). Moim zdaniem pipa dobra jest jak piszemy o transmisji live obu wejść na ekran.

pawelsz
Poszukiwacz

Jak obaz jest z tunera telewizyjnego (DTV) to nawet nie ma opcji "Podwójny obraz". Opcja tę mam tylko, jak sygnał jest z HDMI. Tylko, że wówczas i tak nie działa. Serwis?

Tagi (1)
profile.country.PL.title
MyjkeL
Poszukiwacz

Ta funkcja jest przeraźliwie ułomna. Czemu nie można uruchomić PAP z poziomu HDMI a tylko i wyłacznie z poziomu tunera TV? Co to za różnica skąd się to uruchamia -- trzeba tylko bez sensu czas stracić na dodatkowe przełączanie (a przełączanie pomiędzy źródłami też trwa przeraźliwie długo w porównaniu do plazmowego Panasa którego posiadałem wcześniej, warto byłoby nad tym popracować bo Rubin w '86 szybciej zmieniał kanały :P). Dodatkowo posiadając wbudowany w TV tuner SAT nie można wyświetlić sygnału DVB i SAT jednocześnie. Czemu? Przecież to są osobne tunery, niezależne przecież źródła. Specjalnie po to kupiłem wersję z tunerem SAT aby tak wykorzystać wbudowany tuner, a tu gucio... nie da się. Nie da się też w drugie okno wpisać np. apki YT czy innego Twicha. Że jest tylko jeden tryb ułożenia okien (nie wliczając możliwości zamiany wielkości okien prawo-lewo)  to też kompletna bida -- tj. brak możliwości puszczenia jednego źródła na pełnym oknie a drugiego jako miniaturki celem podglądania np. innego kanału. 

profile.country.PL.title
didotom
Poszukiwacz

Dlatego ja po 2 miesiącach sprzedałem ten televizor z stratą 2tysięcy i
kupiłem samsunga, z którego jestem bardzo zadowolony
profile.country.PL.title
MyjkeL
Poszukiwacz

To był pierwszy sprzęt marki SONY w moim domu (przez 40 lat nic tej marki nie posiadałem) i raczej ostatni jeśli nic się nie zmieni w kolejnych aktualizacjach.

profile.country.PL.title
didotom
Poszukiwacz

Nie liczyłbym że coś się zmieni, jak użytkowałem to pojawiła się jedna
akutalizacja, nic nie zmieniła,  dobrze  że nie masz amplitunera i nie
korzystasz z kanału zwrotnego ARC przez HDMI, tam to dopiero cyrki mi
się działy, wałczyłem z firmą ONKYO i Sony, Onkyo zaczęło odpisywać mi
dopiero jak zaatakowałem ich na facebooku, w końcu się okazało, że
problemem ma właśnie ten telewizor, po prostu ten system jeszcze bardzo
niedopracowany, chociaż sama obsługa YT jest lepsza w sony, to dla mnie
jedyny plus był, ale za czerń gorsza, jak poczytasz więcej opinii, to
ludzie oddawali na serwis, trzymali im 3 tygonie oddawali, a zmian
żadnych. Ja po prostu miałem już dosyć, przeprosiłem się z samsungiem i
mam teraz samsunga, z którym nie ma absolutnie żadnych problemów, co
prawda nie 4k ale za to zamiast 65 cali mam 74 cale a materiałów w 4k i
tak mało jak narazie.
tak więc bardzo mam złe doświadczenie z Sony Android, ale na pocieszenie
powiem, że znaomy ma z phlipsem jeszcze większe problemy :slight_smile: na androidzie,

dla przeciętnego zjadacza chleba, który nie wymaga nic poza podstawową
rzeczą wyświetlania obrazu, jednak ten sony będzie okay

Odpowiedzi sony technicznego działu, były takie że aż na pamiątkę sobie
zatrzymałem :slight_smile: po prostu ręce mi opadły, nikt nigdy się nie przyznał do
problemu, którego nie dało się rozwiązać. Tak więc pogodziłem się z
stratą 2000pln, bo tyle stracilem po ok 2 miesiącach, euro.com.pl nie
chciał przyjąć zwrotu, mimo zamówienia przez telefon, bo jak
stwierdzili, odebrałem osobiście.

trzeba kupować od początku do końca zdalnie przez telefon albo
internet,  aby można było zwrocić do 14dni


pozdrawiam