anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PIP / PAP xe9005

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

PIP / PAP xe9005

Witam,

jest problem i nie moge sobie poradzić, szukałem na Internecie ale lipa. Jak mialem starszy model 40W4000 miałem tam taką funkcjonalność, oglądam sobie np. Bluray a w okienku byl program TV z wbudowanego tunera (sam obraz bez dźwięku).

Ten sam efekt chciałem uzyskać w tv wymienionym w temacie i nie da się.

Czy taka funkcjonalność nie istnieje w nowych telewizorach (może to zależy od modelu) czy trzeba cos aktywować?

Zaznaczam ze mam najnowszy firmware.

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Paul_1971Wiele źródeł np. wikipedia dokładnie opisuje  jak działa funkcja Picture in Picture , czyli PIP.

Posiadałem kilka lat telewizor Sony EX725. Z funkcji PIP oraz PAP korzystałem setki razy.

Ta Twoja funkcja to nie PIP tylko jakaś odmiana PAT lub coś podobnego. Może Sony z następnym oprogramowanie zamierza wprowadzić PIP na Twoim telewizorze i dlatego jest oznaczenie tej funkcji.

Pamiętaj, że posiadacze telewizorów Sony android tv z 2015 roku na funkcję PIP/PAP czekali chyba ponad dwa lata. Jedni otrzymali PIP i PAP , a niektórzy tylko okrojone PAP.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Paul_1971
Użytkownik

Dzięki @leczech za szczegółowe wyjaśnienie tematu! Pozdrawiam :wink:

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

@Paul_1971 z tym PIP'em chodzi o to ze, jak pisalem we wczesniejszych postach, chce jednoczesnie ogladac film z Bluray'a ale jednoczesnie miec podglad sygnalu z wbudowanego tunera TV. Kiedys jak mialem TV bez Androida byla to normalna funkcja z ktorej korzystalem, a jak kupilem nowy telewizor okazalo sie ze niby jest a nie dziala. Po kontakcie z supportem Sony dostalem informacje ktora zamiescilem we wczesniejszym poscie, ze takiej funkcjonalnosci nie bedzie (nie przewiduja) a ten PIP ktory jest nie dziala w klasycznym rozumieniu i tyle. A dlaczego zrezygnowali z tej funkcji to nie wiadomo tego juz nie napisali.

profile.country.PL.title
Paul_1971
Użytkownik

W sumie to szkoda bo to całkiem użyteczna funkcja jest. W moim przypadku obecna funkconalność "PIP" ogranicza się tylko do podglądu obrazu z tunera i surfowaniu po menu telewizora, co w niektórych przypadkach także jest użyteczne ale to już nie jest ta sama funkcja, którą opisujecie. Pozostało nam tylko czekać na kolejne up-date'y i liczyć na to, że kiedyś to się zmieni :wink: