anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-49XD8099 i audio 5.1

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Bartek_K
Nowicjusz

Sony KD-49XD8099 i audio 5.1

Witam, 

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób wyprowadzić z telewizora sygnał audio 5.1. Telewizor ma jedynie podpiętą tv naziemną i internet celem oglądania Youtuba i Netflixa. Nie ma dekodera, Blue Raya, Playstation itp. Niestety w instrukcji jest opisane że złącze optyczne jest dwukanałowe, a jedyną opcją jest HDMI nr 3, tylko jaki sprzęt obsłuży mi wejście dźwięku z HDMI ? Rozumiem że YT nadaje stereo, natomiast Netflix już 5.1. Chciałbym podłączyć kino BDF EV290, które posiada wejście optyczne, ale jak podłączę TV tosslinkiem i będą mi grać dwa głośniki to się.... zdenerwuję :wink: Proszę o rady jak podłączyć dowolny sprzęt, oraz jaki sprzęt ma wjeście audio przez HDMI Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Za to właśnie odpowiada oznaczenia ARC (Audio Return Channel) na złączach HDMI.

Nie wiem skąd Twoje wątpliwości zgodnie z instrukcją kina str 17:

https://www.sony.pl/electronics/support/res/manuals/Z003/Z003710111.PDF

2) Jeżeli gniazdo HDMI IN telewizora obsługuje funkcję ARC (Audio Return Channel), połączenie przy użyciu kabla HDMI umożliwi także wysłanie cyfrowego sygnału audio z telewizora. Szczegółowe informacje na temat funkcji Audio Return Channel znajdują się w rozdziale [Audio Return Channel] (str. 44).

Pozdrawiam

 

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Sony nie ma takiego kina jak BDF EV290. Napisz jaki dokładnie model posiadasz. Jeśli posiadasz BDV-E290 przewód HDMI podłączasz do gniazda HDMI OUT (ARC) a w TV do wspomnianego HDMI 3 ARC.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Bartek_K
Nowicjusz

Kina narazie nie posiadam, planuję kupić BDV E290 (tak mój błąd) bo widzę że taki model jest w okolicy. Tylko mam wątpliwości czy sygnał z TV poleci na głośniki, bo wg instrukcji ww kina jest to wyjście, a nie wejście. Więc nie wiem czy będzie to grało. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Za to właśnie odpowiada oznaczenia ARC (Audio Return Channel) na złączach HDMI.

Nie wiem skąd Twoje wątpliwości zgodnie z instrukcją kina str 17:

https://www.sony.pl/electronics/support/res/manuals/Z003/Z003710111.PDF

2) Jeżeli gniazdo HDMI IN telewizora obsługuje funkcję ARC (Audio Return Channel), połączenie przy użyciu kabla HDMI umożliwi także wysłanie cyfrowego sygnału audio z telewizora. Szczegółowe informacje na temat funkcji Audio Return Channel znajdują się w rozdziale [Audio Return Channel] (str. 44).

Pozdrawiam

 

 

 

 

profile.country.PL.title
Bartek_K
Nowicjusz

Ok, dzięki wątpliwości rozwiane :slight_smile: