anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

profile.country.PL.title
Ferruu
Poszukiwacz

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

W dniu dzisiejszym zauważyłem czarne plamy na matrycy.  plamy występują z prawej, lewej i górnej części ekranu. TV nie ma nawet 2 lat i jest uruchamiany bardzo rzadko. Obstawiam uszkodzona matrycę. Jak sądzicie?

20220424_155151.jpg

20220424_154920.jpg

115 ODPOW. 115
profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

 problem w jakimś stopniu też dotyczy mnie odnośnie nie działającego modułu CAM... więc trzeba umieć czytać ze zrozumieniem... A poza tym skoro u mnie nie ma problemu z brudzeniem się matrycy tzn że wyszła trefna seria tych tv i na taką też trafiliście... To są efekty produkcji w czasach kiedy panował covid 😀 poza tym każdy może coś od siebie dodać ma forum... 

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

To się tez dzieje nie tylko w TV Sony, ale mam wrażenie, że u tego producenta jakoś szczególnie często. Miałem Samsunga 7 lat i ani raz takiego problemu. W dodatku to niedoświetlenie na rogach jak w sony nie występowało. No cóż, raczej chyba nie można z tym wiele zrobić. A może jednak...?

profile.country.PL.title
Mareks
Poszukiwacz

W tamtym tygodniu ponieważ kończyła się gwarancja zgłosiłem na internetowym formularzu Serwisu MiK Radom plamy na telewizorze. Jakie było moje zdziwienie jak po 2 dniach odezwał się miły Pan z serwisu, że zabiorą telewizor do naprawy. Po 5 dniach znowuż miły Pan zadzwonił, że telewizor jest wyczyszczony i przyjadą go oddać. Telewizor został przywieziony zawieszony na ścianie i podłączony. Ekran jak nowy bez żadnych plam. Rozmawiałem, że to dosyć częsty problem w tym modelu, ale podobno teraz zaklejają część otworów wentylacyjnych co ma zmniejszyć lub eliminować problem. Zobaczymy w dłuższym czasie jaki będzie efekt. Na razie jest super a firmę MiK Radom mogę tylko pochwalić za sposób załatwienia reklamacji.
 
profile.country.PL.title
Sebol74
Użytkownik

Witam

Problem zakurzenia matrycy nie dotyczy tylko SONY ale niestety też innych marek. Ja mam 75XH9096 i plam nie mam ale przerabiałem wszystkie pozostałe, opisane tu na forum (m.in przeze mnie) problemy z tym modelem.

Mam też topowy model Fila z 2017 r. (PUS 8102) i plamy pojawiły się po 2 latach użytkowania, przypadek? Dodam, że nie mieszkam w stodole ani kopalni gdzie jest sporo kurzu. Problem plam/kurzu wynika przede wszystkim ze stosowania współczesnej obudowy TV. Mają być jak najcieńsze, w związku z tym obudowa jest lekko "rozszczelniana" (nie widoczna gołym okiem) aby się po prostu nie nagrzewały za mocno. Dlatego też za matrycę dostają się często różnego rodzaju małe robaczki i muszki. Dziś zakup TV to loteria.

 

@mareks - MIK nie zrobił żadnej łachy, bo Sony w ramach gwarancji gwarantuje 1 czyszczenie za friko. (też to przerobiłem bo miałem robaka za matrycą). I raczej nie mają pozytywnych opinii (serwis).

 

@dj - przyciemnione rogi to standard przy podświetleniu direct led z local dimming. Widoczne tylko na jasnych planszach testowych i nie rzucające się w oczy podczas normalnej eksploatacji tv.

 

Pozdr.

profile.country.PL.title
Zawisza
Poszukiwacz

Witam. Miałem podobny problem tv 85xh9096,po pół roku użytkowania pojawiły się czarne przebarwienia .Reklamacja w sklepie Media Expert gdzie zostałem poinformowany że serwis Sony skontaktuje się ze mną.We wrześniu tv został zabrany przez serwis , podpisane oświadczenie że czyszczenie matrycy jest jednorazowe, jeżeli ponownie się powtórzy problem to koszt 1000 zł.Tv wrócił po naprawie w listopadzie .Po dwóch miesiącach użytkowania problem z plamami na matrycy powrócił.Wizyta w sklepie  ,gdzie na podstawie rękojmi zażądałem zwrotu pieniędzy. Przepychanka ze sklepem oraz z serwisem Sony trwała następne pół roku. Serwis Sony przysłał swoją ekspertyzę ze wina leży po stronie klienta itd. Zwróciłem się do biegłego sądowego o przygotowanie jego opinii technicznej. Stwierdził jednoznacznie że jest to wada fabryczna, na którą klient nie miał wpływu podczas normalnego użytkowania. Sprawa zgłoszona do adwokata, złożony pozew. Po dwóch miesiącach sklep zwraca pieniądze za TV oraz odsetki i koszty  sądowe. Tak w skrócie wyglądała moja przygoda z TV SONY.

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

Gratuluję wygranej sprawy, przy czym u mnie przepadło, bo po gwarancji i rękojmi 😞

profile.country.PL.title
niunianiunia
Użytkownik

no to super jak dało się wyegzekwować zwrot gotówki +. Fakt trochę to trwało.

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@Mareks Pan z firmy uprzejmy - fakt. Co do sposobu załatwienia sprawy. Otóż nie została ona załatwiona tylko chwilowo zamieciona pod dywan a problem powróci. Jedynym słusznym sposobem załatwienia sprawy to wymiana TV na wolny od wad.

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@Zawisza Brawo! I tak to właśnie się powinno załatwiać! Mi niestety - z przyczyn niezależnych ode mnie - uciekły terminy. Natomiast jeśli jeszcze kiedyś będę miał podobny problem to lecę od razu z rękojmi a potem sąd.

profile.country.PL.title
Tomkyw
Poszukiwacz

IMG_5748.jpeg

cześć u mnie coś takiego-to co widać to brud czy może coś zaczyna wypalać się w matrycy(te ciemne kółka)? Chciałem poznać wasze zdanie zanim zgłoszę telewizor do serwisu. Czego powinienem oczekiwać od serwisu w tej sytuacji? Co oni w takiej sytuacji mogą lub powinni zaproponować?