anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

profile.country.PL.title
Ferruu
Poszukiwacz

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

W dniu dzisiejszym zauważyłem czarne plamy na matrycy.  plamy występują z prawej, lewej i górnej części ekranu. TV nie ma nawet 2 lat i jest uruchamiany bardzo rzadko. Obstawiam uszkodzona matrycę. Jak sądzicie?

20220424_155151.jpg

20220424_154920.jpg

115 ODPOW. 115
profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@Darcus11 Idąc tokiem Twojego myślenia do takiego np. samochodu powinieneś dostawać pierdylion umów gwarancyjnych od producentów poszczególnych podzespołów. Powodzenia życzę! 😁

Producentem TV jest SONY. Gwarantem TV jest SONY. Klienta obsługuje BOK SONY. Koło pióra mi lata komu zlecają produkcję podzespołów.

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@Darcus11  PS. Odnośnie tego Panasonica o którym piszesz… Uznali gwarancję czy może powiedzieli Ci (tak jak SONY nam) że masz syf w mieszkaniu i od tego matryca się spindoliła?

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Stało to się zaraz po upływie dwóch lat.

Serwis ocenił naprawę na co najmniej 1600 zł bez kosztów transportu.

W tej cenie kupiłem SONY i byłem przez 3 lata zadowolony.

Obecnie mam OLED Sony i też po trzech latach wymienię go na nowszy model

tak aby ten stary sprzedać przed ewentualną awarią.

 

 

andrzej1234
Poszukiwacz

Dzień dobry Państwu mam ten sam problem z matrycą.

Niestety ja nie dostałem żadnej instrukcji w sklepie.

TV SONY Bravia ma 2 lata i dwa miesiące. Ponieważ minęła gwarancja wystąpiłem z wnioskiem o rękojmię. Przyjechał serwisant i stwierdził, że dostał się kurz pod matrycę. Zapytałem jak to możliwe , on odpowiedział, że teraz SONY nie skleja matrycy tylko jakoś łączy inaczej i dlatego kurz się tam dostaje. 

Pan zabrał TV do serwisu do Radomia.

Jakiś wybitny specjalista stwierdził, że to moja wina bo cytuje,, nie zastosowałem się zapisami w  instrukcji  ,,Niedopuszczalne użytkowanie'' 

Udałem się do Mediaexpert w celu ustalenia gdzie jest w instrukcji jakiś zapis dotyczący niedozwolonego użytkowania . Niestety oni ja ani Pani nic nie mogła znaleźć na ten temat w instrukcji SONY Bravia. Na to powiedziałem, że ja takiej instrukcji nie otrzymałem. Pani powiedziała, że teraz nie do wszystkich TV wkładają instrukcje obsługi. Pani stwierdziła, że ja powinienem wejść na stronę Mediaexpert i znaleźć tą instrukcję. Ja zapytałem dlaczego mi nikt nie powiedział, że mam tak zrobić.

Pomijając ten idiotyczny fakt TV ustawiony jest w salonie w gdzie jest czysto.

SONY wypuściło bubla i robi z nas idiotów. To jest skandal.

Osobiści kieruję sprawę do Sądu , do Urzędu Kontroli Elektronicznej, do Rzecznika Konsumentów , do SONY Belgia gdzie ten złom został wyprodukowany opiszę cało historię z SONY na facebook, messenger, instagramie, nagram film na tiktoku , niech się dowie cały świat jaka jest firma SONY .

Straciłem kilka dni na wyjaśnienia, prośby o udzielenie informacji:

1.Co oznacza,, niedozwolone użytkowanie'' 

2. Gdzie jest moja wina.

3. Dlaczego w chwili zakupu nikt mnie nie poinformował o tym, że to jest wada tego TV.

4. Ukryto fakt, że takich przypadków jest bardzo dużo . Ja zadałem pytanie jaka jest awaryjność tego telewizora, jak często są reklamacje, nikt mi nic na ten temat nie powiedział, wręcz odwrotnie.

Stwierdzam, że zostałem oszukany i narażony na stratę czasu, kosztu wielokrotnego telefonowania do serwisu i SONY Polska, Mediaexpert oraz koszty dojazdu do Mediaexper. Będę żądał zwrotu poniesionych kosztów i rekompensaty za stracony czas.

 

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@andrzej1234 Z niewłaściwym użytkowaniem TV to nawet nie jest bzdura. To chamstwo w czystej postaci ze strony SONY. Gdzie ma wisieć TV jak nie w salonie? Zrozumiałbym takie plamy gdyby TV wisiał np. w budce na budowie ale w domu? Zresztą… Mam w swoim mieszkaniu dwa odbiorniki TV i tylko jeden z nich tak wygląda. Co do serwisu z Radomia… SONY im płaci więc mówią to co mówią. Gdyby serwisant powiedział prawdę, którą niewątpliwie zna, to następnego dnia już by tym serwisantem nie był.

Ja chyba też wrócę do tematu. Mam namiary na biegłego sądowego a pod koniec tygodnia zorientuję się u mojego prawnika czy w moim przypadku nie pouciekały terminy (TV ma 3 lata ale 1.5 roku temu wszedłem w spór z SONY w związku ze stwierdzoną wadą).

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ludzie ja was rozumiem,że macie produkt wadliwy,ale pisanie w stylu,ze wszędzie ogłoszę gdzie się da,że mi kurz się dostał pod obudowę jest śmiechu warte....

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@SonyESaudio Sądząc z Twoich wpisów gó*no tam rozumiesz… Ten wątek to nie jest obowiązkowy przedmiot w szkole więc jak Ci coś nie pasuje to wiesz… wcale nie musisz tu być. :slight_smile: Ludzie piszą to co piszą bo są wku*wieni i czują się oszukani 1. wciśniętym im szmelcem i 2. obsługą rodem z PRLowskiego sklepu mięsnego. Ja to rozumiem i nie widzę w tym nic śmiesznego.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

 ja mam dwa lata x94j, ojciec xh9060 ponad 3 lata i nic się nie dzieje... Można być wkurzonym,ale to co ludzie tu piszą to tylko można się z tego śmiać.... Oddajesz do serwisu i tyle,a te wymyślanie że matryce nie są klejone itp itp to wymysły...,a g....o to raczej Ty wiesz... 

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@SonyESaudio Najwyraźniej z czytaniem ze zrozumieniem też masz problem. Oddajesz do serwisu a serwisu ci mówi, że masz chlew w domu a nie spier*olony telewizor. I tu tkwi szkopuł, którego Twoja percepcja ogarnąć nie potrafi lub nie chce. Czy matryce są klejone czy zszywane nitką gó*no nas to obchodzi. Faktem jest, że powstające w odbiornikach plamy nie wynikają z winy użytkowników i Twoje ukochane SONY doskonale o tym wie. Jak już wspomniałem… Jak Ci temat nie pasuje to goń trollować pod inny wątek albo rechocz sobie w najlepsze tylko po cichu. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

To nie ja płaczę z powodu,że mi się kurz dostał pod matryce...mi jak coś się zepsuje to kupuję następny i tyle i nie płacze z tego powodu no ale dla biednego Polaczka 5 tyś za tv to majątek.... U mnie kurzu w obu tv nie ma więc kto wie może nie dbacie o tv odpowiednio