anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-65XH9096 jakość obrazu !!!

profile.country.PL.title
MiroIno
Poszukiwacz

Sony KD-65XH9096 jakość obrazu !!!

Od 6 miesięcy posiadam Sony KD-65XH9096, który współpracuje z modułem CI (nc+). Do tej pory jakość obrazu bez zastrzeżeń. Od kilku dni co kilkadziesiąt sekund pojawiają się zakłócenia - piksele. Siła sygnału TV SAT 100%, jakość powyżej 83%. Co może być przyczyną, proszę o podpowiedzi.

31 ODPOW. 31
profile.country.PL.title
Sebol74
Użytkownik

zapewne są to starsze wersje płyty głównej skoro najnowsza sobie nie radzi.

profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

firmware 

6.1534  rozwiazal problem z pikselozą, ale sa problemy z rozlaczaniem modulu CAM. Soft wycofany z Europy , wiec moze poprawiają ehh

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

 
 
W moim 9096 dała radę wymiana płyty i nie mam pikselozy a firmware mam 1288 dlatego że 1534 nigdy nie pojawiło się na serwerach sony.pl i go nie instalowałem, choć posiadam na lapku ponieważ pobrałem z sony.eu.
profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

akurat 1534 wgrał mi serwis i to naprawilo pikseloze, ale pojawił się nowy problem. 1288 pewnie poprawili po cichu bo ten soft był wadliwy.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Nie wiem czy był wadliwy i czy poprawiali po cichu bo i kiedy mieli by to zrobić, w pierwszym dniu  t,j 5 października pojawienia się na sony.pl pobrałem go na kompa. 8 października serwisant wymienił mi płytę z firmware 0466 i dałem mu pena z wersją 1288 którą wgrał i telewizor odpukać działa bez pikselozy z jednym małym mankamentem, kręcące się kółko przy operacjach na kanałach czy przejściach z transmisji video na oglądanie tv i info moduł włożony.

profile.country.PL.title
BubRb5
Poszukiwacz

Witajcie....

Minęło trochę czasu - i jest OK.

Kiedy Pan Michał przywiózł TV z serwisu, mówił, że wgrali jakiś nowy Soft... niestety nie wiem jaki... Ale chodzi OK.

 

Tymczasem od kilkunastu dni, może więcej,  też mam te "wku..ce" kółeczko podczas zmiany programy TV.

 

Ale generalnie chodzi jest spoko....

 

Zapytam Was o inną sprawę:

Opis Info... jaki program oglądasz teraz, jaki będzie następny...

oraz lista programów.....

Raz jest ............a raz za cholerę nie chce się uzupełnić.....

 

Może jakąś korbą trzeba pokręcić ?  - trochę to irytujące ?

 

pozdrawiam

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Nie wiem czy w twoim przypadku pomoże, u mnie żeby epg i info było prawidłowe to muszę mieć ustawioną strefę czasową na 0. Wtedy czas wyświetlany mam o 1 godz do tyłu, ale to tylko przez chwilkę, wolę to niż nie aktualne informacje. Spróbuj, kto szuka nie błądzi.😉

profile.country.PL.title
lechostyn
Poszukiwacz

Mam podobną sytuację w Sony XR65X90J

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

lechostyn

Mógłbyś uściślić jaką masz podobną sytuację bo w tym wątku są różne sytuacje.

profile.country.PL.title
lechostyn
Poszukiwacz

POSIADAM TELEWIZOR XR65X90J OD LIPCA 2021 ROKU,  UŻYWAM KARTY CI+, PRZY ODBIORZE KABLÓWKI ZAKODOWANEJ OD MULTIMEDIA POJAWIAJĄ SIE NA EKRANIE PIKSELE, GDY ODBIERAM KANAŁY NIEZAKODOWANE TO WSZYSTKO JEST OK. PRÓBOWAŁEM ZMIENIAĆ KARTE NA CI, BEZ REZULTATU. W LIPCU I SIERPNIU OBRAZ BYŁ OK. ZAUWAŻYŁEM RÓWNIEŻ, GDY WYŁĄCZĘ TELEWIZOR W STAN SPCZYNKU I PONOWNIE WŁĄCZE, TO NIE MOŻE SIĘ WŁACZYĆ KANAŁ TELEWIZYJNY, TYLKO KÓŁECZKO MIELI. PO  ZRESETOWANIU TELEWIZORA KANALY TELEWIZYJNE WRACAJĄ.