anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sterowanie 4K Ultrabox od canalplus

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Marek.2019
Użytkownik

sterowanie 4K Ultrabox od canalplus

Witam wszystkich, widziałem już wpis, że po aktualizacji androida ktoś nie mógł sterować dekoderem stb od canal plus, dekoder jak w temacie. Mam obecnie dekoder media box +, i po aktualizacji do 9-tki , jest możliwość sterowania nim za pomocą pilota od tv. Mam zamiar wymienić dekoder na 4K stąd moje pytanie czy ten dekoder jest sterowalny z poziomu pilota od tv. Post, o którym napisałem na wstępie jest sprzed miesiąca, jak to wygląda obecnie?

Jeśli ktoś ma info w tej kwestii to proszę o szybką odpowiedź, jestem już umówiony na wymianę, pozdrawiam, Marek

29 ODPOW. 29
profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Rozumiem że na dekoderze 4K ultrabox w ustawieniach masz włączone sterowanie telewizorem ? U mnie wszystko działa. 

profile.country.PL.title
Marek.2019
Użytkownik

Zupełnie zapomniałem o tym ustawieniu. Bardzo dziękuję za podpowiedź. Teraz włącz się i wyłącza cały zestaw za jednym naciśnięciem pilota. Działa głośność i przełączanie kanałów. Nadal nie działa guide czy reclist, ale to jest szczegół. To co jest ważne na co dzień działa. Jeszcze raz dzięki za pomoc, pozdrawiam

profile.country.PL.title
MarkoS007
Poszukiwacz

No i było, ale się przewróciło. Chyba ostatnia aktualizacja systemu spowodowała, że znowu nie mogę obsługiwać dekodera 4K od C+pilotem tv Sony Kd-55xg9505. Do tej pory dekoder "chodził" jako ADB NCP4740SF. Teraz znów nie działa. Zaczął widzieć firmę Technicolor, czyli dawny Thompson, ale nie na tam zaimplementowanego dekodera. Szlag mnie trafia, bo już zdążyłem się przyzwyczaić do normalnego pilota... 

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Witam

mam identyczny problem ze sterowaniem dekodera nc+ (ultrabox 4K ,adb ncp-3670sf) i TV kd-65xh9505.

Za pierwszym razem konfiguracja poszła bez problemu.Po dwóch dniach sterownie dekoderem przestało działać.Zestroiłem wg poprzedniej instrukcji (tj kod adb) i poszło, ale po 2h przestało działać...

Po prawie godz walki z opcjami i resetami -wskoczyło ponownie , ale tym razem TV sam odnalazł dekoder nc+.Po pewnym czasie to samo...

Dodam tylko , że TV mam od dwóch dni i popołudniami reguluję czym się da...

Proszę o pomoc 

Pzdr

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Dodam jeszcze ,że  wszystko jest zaktualizowane, HDMI nr 3 (ARC)

Dzisiaj udało mi się zgrać pilot TV z dekoderem , po takich operacjach :

-odświeżenie sieci internetowej

-wył Bravia sync

-wył/wł RS232

Zmniejszyłem jeszcze do min czas impulsu w pilocie.

Nie wiem czy to przypadek, że zaskoczyło...

Może jest z tym problem :

-kabel HDMI (mam 2.0 , Hama) , czekam na inny 

-oprogramowanie TV lub dekodera (może nowa aktualizacja ?)

-program do wyszukiwania danych dekoderów (info pojawia się przy konfiguracji dekodera)

Na razie tyle

 

profile.country.PL.title
Marek.2019
Użytkownik

"Zmniejszyłem jeszcze do min czas impulsu w pilocie", jak to zrobić, u
mnie natomiast często w pilocie przestają działać niektóre funkcje, np.
nie można przełączać kanałów.

Pomaga jedynie restart całego TV, czasami nawet kilkukrotne.
profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Przy konfiguracji dekodera jest opcja dot pilota-są tam czasy chyba od 100ms w górę.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie naszego modelu-czy nie masz wrażenia ,że są za duże wysokie tony ?

Zazwyczaj to uwypukla się przy  rozmowach czy reklamach-bardzo mocno dźwięk "szeleści" (ssss ,ccc...) 

profile.country.PL.title
MarkoS007
Poszukiwacz

Jeśli za bardzo "szeleści" dźwięk, to można spróbować z ustawieniami uwypuklania dialogów. Ja "skręciłem" trochę głośność dialogów. Poza tym warto popróbować z equalizerem graficznym. Da się znaleźć.

A jeśli chodzi o próby sterowania pilotem tv dekodera 4K od C+, to mam wrażenie, że sprzęt jest kapryśny, bo raz działa (oczywiście w części), a innym razem w ogóle. Tak samo mam z kinem domowym Panasonica podłączonym do tv. Gdy pilot uzyskał pełną funkcjonalność to mogłem sterować nawet nim, chociaż teoretycznie nie powinien go obsługiwać. Teraz znowu lipa... 

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Oczywiście przećwiczyłem (chyba już wszystkie kombinacje ) wszystkie ustawienia (w tym korektor) od dźwięku...

"Najlepiej" jest  z prawie wyciętymi częstotliwościami od 4 -8kHz , szału nie ma...

Co ciekawe dotyczy to głównie naszej "szeleszczącej" ojczystej mowy-w innych językach jest w miarę ok.

Nie wiem czy to nie jest spowodowane samym korektorem tj za słabą szerokością pasm częstotliwościowych  do możliwości głośników ?

profile.country.PL.title
Marek.2019
Użytkownik

Witam, wracam do tematu bo często nie działa pilot. Ja się przyzwyczaiłem, gorzej z gośćmi w moim domu kiedy zostają sami, a zbliżają się święta i będzie ich sporo. Przeszukałem całe menu dekodera i nie znalazłem opcji dot. pilota, a tym bardziej jego opóźnienia sygnału. Ponieważ przetrenowałem już wszystko, a pilot działa kiedy chce, została mi tylko próba ze zmianą tego ustawiania. Proszę o dokładny opis, w którym miejscu znajdę tę opcję w dekoderze