anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV Sony Bravia KD-55XE8096 a słuchawki bezprzewodowe

profile.country.PL.title
PawelSlodek
Poszukiwacz

TV Sony Bravia KD-55XE8096 a słuchawki bezprzewodowe

witam mam prośbę czy może ktoś mi polecić jakieś sprawdzone słuchawki bezprzewodowe douszne które będą chodziły z  TV Sony Bravia KD-55XE8096 przez bluetooth. niestety kupiłem już dwa rodzaje takich słuchawek (Xiaomi i jakieś inne tanie) ale żadne nie chcą się połączyć z tym TV.

Dopiero wczoraj doczytałem że chyba problem leży z profilami bluetooth ten TV chyba jak dobrze znalazłem posiada profil HOGP (możliwość podłączania urządzeń o niskim zużyciu energii): profil HID over GATT umożliwia podłączanie urządzeń o niskim zużyciu energii a moje słuchawki profil A2DP.

więc chciałem się skonsultować może ktoś posiada sprawdzone słuchawki tylko chce takie douszne małe lub czy może idzie dokupić jakiś adapter do bluetooth z tym nowym profilem i włożyć go do usb tylko znowu nie wiem jaki a nie chcę kupić jakiś nie sprawdzony który nie będzie chodził z tym TV jak słuchawki.

Jeżeli ktoś ma coś sprawdzonego bardzo bym prosił o namiar (słuchawki, adapter bluetooth), za wszelkie podpowiedzi oraz rady bardzo dziękuję.

Dodam jeszcze że na tych słuchawkach Forever BSH-100 tv chodzi bez problemu tylko że mąja słabą baterię i ten kabel który mi przeszkadza.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

TV audio wysyła po BT poprzez profil A2DP. Problem w tym ze ten model Bravia nie ma tego profilu.

Prostym rozwiązaniem będzie dowolny transmiter BT audio, wtykany do wyjścia słuchawkowego jack 3,5mm a zasilaniy z portu USB. 

profile.country.PL.title
PawelSlodek
Poszukiwacz

Ok dzięki za odpowiedź tylko dlaczego te słuchawki Forever BSH-100 chodzą bez problemu i łączą się przez bluetooth.

 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Gdzieś był temat o tym braku a2dp w 8096 i jak się do tego zabrać ale nie mogę tego teraz znaleźć.

Może to co pomoże. https://www.youtube.com/watch?v=9uKez3-y9GM

 

Jeszcze to znalazłem, spróbować warto, nie boli.

https://community.sony.pl/t5/android-tv/sluchawki-bluetooth/m-p/2551083

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Coś kojarzę że niektórzy producenci słuchawek BT wykorzystują inne profile niż A2DP, do  komunikacji audio. Może to być na przykład profil komunikacji głosowej HFP, HSP. 

profile.country.PL.title
PawelSlodek
Poszukiwacz

Witam udało się dzięki kolego zrobiłem wszystko tak jak podałeś mi namiar na tą radę o aplikacji bluetooth Pair wszystko chodzi bez problemu.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdrawiam