anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

20190101_134938 (1).jpg

 

Przykre jest to, że ogladałem ten film w dużo tańszym tv i jakość jest kapitalna. W moim Sony obraz w HDR DV szaro, buro, ciemno. Jedynie napisy pięknie swiecą rozświetlając ekran.

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

O to to.. tak samo mam. Napisy rozwierają ekran a tak jest szaro.

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

@Piraciskoo

Z tego co widzę, ty wymuszasz HDR ustawieniami, na obrazie, który nie jest HDR (brak ikony HDR na górze po prawej) W takim wypadku, to działa niekorzystnie na obraz z wymuszonym HDR.

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

U mnie nie pokazuje się ikonka HDR. Ja nic nie wymuszam. Zmieniam kanał z takiego który nie nadaje w HDR na taki który nadaje. Ja w opcjach nic nie ruszam. Zmieniam kanał na dekoderze.

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

@Piraciskoo

Aha, właśnie się zastanawiałem, jak tak przełączasz :slight_smile: Dziwne to żłączeniu kanału z HDR, brak jest informacji o tym na twoim urządzeniu.

@wlod1968

U mnie także rozświetla, gdy zapałzuję, ale później jest ok. Może, tutaj ma znaczenie, że lokalne przyciemnianie nie działa na statycznym obrazie.

pttnc-dTw6Al.jpgpttnc-h6xSQ9.jpg

 

profile.country.PL.title
radosuaf
Użytkownik

Ja mam wersję 55" z tym samym oprogramowaniem i u mnie wygląda tak, jak u Ciebie,

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

@radosuaf

Oprogramowanie nie najnowsze i nie starsze, nie znalazłem żadnej informacji na jego temat. Fakt że rozjaśnienie, nie występuje, w takiej formie na PS4 z HDR. Może to ma jakiś związek, z tym że obraz po HDMI, nie wiem

Ty jesteś zadowolony z Dolby Vision, u siebie?

profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

wojtekmarchewka

Problem w tym, iż u mnie obraz zmienia sie w momencie wykrycia HDR DV, staje sie wówczas blady, ciemny, zamglony, nie ważne czy jest pauza czy nie. Zamieszczone przez Ciebie zdjęcie świadczy że są telewizory Sony które odczytują poprawnie HDR, zazdroszczę. Niestety ja nie mam szczęścia, być moze trafiłem na egzemplarz z wieloma wadami, pech. Dla przykładu śmiesznie działa u mnie czujnik oświetlenia. W poprzednich telewizorach Sony mogłem oglądać telewizję przy załączonym czujniku, w tym telewiorze po załączeniu czujnika jest bardzo ciemno, nie da się oglądać, no cóz bubel, czwarty z kolei wadlwy telewizor Sony.

profile.country.PL.title
radosuaf
Użytkownik

Włączyłem 2 filmy na moment, bo głównym problemem jest to, że nie ma treści sensownej w DV :). W ustawieniach domyślnych nie da się oglądać, ale bo zbiciu jasności i kontrastu jest OK. Trochę mnie jeszcze bolały białe napisy, a nie miałem czasu zmienić na półprzezroczyste, a teraz skończył mi się abonament Netflix, którego nie zamierzam odnawiać, więc nie mam jak przetestować :). Telewizora nie kupowałem w ogóle z myślą o HDR, więc na razie mnie zagadnienie nie interesuje. Oglądam głównie kablówkę 1080i.

profile.country.PL.title
lolek68
Poszukiwacz

Panowie to nie jest wina telewizora.

Film czy serial z Amazona w Dolby Vision i HDR wygląda poprawnie.