anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
makin5
Poszukiwacz

Moje oprogramowanie to  PKG5. 433.0183 EUB i TV pokazuje że jest ono aktualne i nowego nie znajduje. Może tu tkwi mój problem, że nie mam obrazu w obrazie w opcjach

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego masz starą aktualizację,wybierz swój tv na stronie wsparcia tv,będzie 5.435 ,bierz pena i ściągaj,jakimś cudem nie chce Ci pobrać przez tv.

Kosecki
profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Wytłumacz mi moduł cam o co chodzi z tym jak można oglądać przez to canal plus w 4 k? 

profile.country.PL.title
makin5
Poszukiwacz

Zaktualizowałem soft do  5.435. Jak nie miałem, tak dalej nie mam opcji obraz w obrazie i dalej nic z tym hdr w nc+ nie mogę zrobić. Nic już z tego nie rozumiem. Porażka jakaś.

Nie wiem czy przywrócenie ustawień fabrycznych coś tu może zmienić?

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Spróbowałbym jeszcze zresetować ustawienia obrazu,a następnie reset TV do ustawień fabrycznych,może to coś da.

Kosecki
profile.country.PL.title
mikes7
Poszukiwacz

Witam. Coś nowego w temacie? Macie jakieś sposoby aby 4k HDR był taki jak powinien być a nie wyblakły?

profile.country.PL.title
gibon000010
Poszukiwacz

u mnie tv sony 55 cali XD5580 i niestety na canale plus 4k ciemnieje automatycznie wlacza sie hdr ,zawsze robilem w opcji obrazu na zywy i wygladalo to lepiej a teraz zablokowane ust. jak to odblokowac ;/ kiedy pomagalo reset do fabrycznych tv teraz juz nie 

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Zmień ustawienia obrazu gamma. 

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Witam zglaszalem problem z 4 k z dekodera nc plus  obraz ciemny generalnie padaka i co przyjechal serwisant i wmawial mi ze jest obraz piekny i taki musi byc ale jak mu pokazalem ze przez pip obraz jest piekny to zdebial i od razu na serwis ale na serwisie w 3 tygodniu znoeu zadzwonili i wmawiali ze wszystko ok ale jak powiedzialem ze chce tski obraz jak przez pip to powiedzieli ze faktycznie lepszy obraz w 4k ale dostalem tv i napisali w ekspertyzie ze 4k dziala bez zarzutu dodatko napisali smieszny instruktaz jak pikepszyc obraz ogolnie to kpina i bede dalej bral swojego rzecznika i wam nie odpuszcze tematu bo jawnie klamiecie ale nie potraficie rozwiazac problemu bo wam sie to nie ooplaca ale prosze o kontakt z reszta osob jak macie taki problem jak ja i piszzcie do mnie ja im zrobir pozew zbiorowy albo sam bo nie mam zamiaru placic za nc plus z 4k i nie miec satysfakcji z ogladania zapraszam ludzi dp kontaktu na mejla chrispelodz@gmail.com pozdrawiam 

profile.country.PL.title
jaczylibodzio
Użytkownik

Tryb HLG jest wykorzystywany w przekazach satelitarnych. Jeżeli telewizor go tak rozpoznaje, to tak powinno być. Przede wszystkim trzeba pamiętać o ustawieniu TV odpowiednio dla trybów HDR - jasność blisko wartości maksymalnej, kontrast tak samo, o ile w ogóle nie na maksimum jedno i drugie. Trzeba też pamiętać że nie każdy materiał był nagrywany w HDR. Polecam pooglądać na żywo ekstraklasę, wtedy da się zauważyć działanie HDR/HLG. Trzy litery nazwy zespołu po lewej na górze są na rażącym białym kolorze. Sprawdzałem moduł tak w tv, jak i w tunerze zewnętrznym (też z modułem) i wszystko śmiga jak należy. Polecam też porównać go do trybu film / ekspert - a nie do trybów standardowych czy żywych, bo te przekłamują i przejaskrawiają kolor. Sam z początku miałem z tym problem, ale później dopiero zauważyłem różnicę na korzyść HDR. I też myślałem że HDR jest do bani i kolory są wyblakłe, ale później okazało się że nie wiedziałem jak się za to zabrać. Trochę lektury, później próba konfiguracji i okazało się że obraz jest jak najbardziej ok, tylko przyzwyczajenie do przekolorowanego SDR kazało mi myśleć inaczej.

 

W temacie o kalibracji też macie napisane ile trzeba czekać aż wzrok się przyzwyczai, więc weźcie sobie to też pod uwagę.