anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
jaczylibodzio
Użytkownik

To zacznij od przyzwyczajenia się do trybu kinowego (ustaw najlepiej "własny"). Przyzwyczajony jesteś w tym momencie do przejaskrawionych kolorów i bladej cery. Tryb HDR jest trybem kinowym, więc w takich warunkach powinno się go oglądać - ciemne (ale nie całkiem) pomieszczenie, cisza, spokój i wtedy możesz zobaczyć różnice. HDR to głównie różnice w kontraście jak sama nazwa wskazuje, a nie kolorze (tutaj też są, ale subtelniejsze). Przejście z trybu standardowego na HDR, który jest kinowym będzie powodował takie właśnie odczucia - kolorowy SDR kontra blady HDR. Niestety, ludzkie oko i mózg są zawodne. W rzeczywistości obraz w HDR jest tym poprawnym (oczywiście przy ustawieniu jasności i kontrastu bardzo blisko maksimum). Nie mówię też że się w dzień nie da tego oglądać :slight_smile:

Reasumując - ustaw najpierw tryb obrazu na własny lub kinowy i nie kombinuj. Pozwól się przez kilka dni oczom przyzwyczaić. Później zerknij na tryb HDR i zobaczysz wtedy różnicę na plus. Ja sam magluję tylko podświetleniem dla warunków w dzień i wieczorem.

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Na 4k na nc plus nie mozna wykrecic zadnego obrazu bo obraz po wylaczeniu i wlaczebiu dekodera wraca do starego ciemnego brzydkiego obrazu (kinowego jak tam zwiesz) probowalem zmiebiac kombinowac nie da sie niczym tego poprawić dodatkowo jak dla mnie dzwiek tez traci na jakosci ale mowimy o obrazie jedynie jak wezme w pip jest roznica kolosalna i w sumie widze wtedy 4 k jakosc i detale i kolory a tak to padaka i kilo mułu =(

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Coś mi się wydaje, że pracujesz dla sony,a kolega pisze prawdę,że nic się nie da zrobić

profile.country.PL.title
jaczylibodzio
Użytkownik

Ciekawa teoria, ale nieprawdziwa 🙂 Polecam ustawić tv według danych z rtings.com.

 

  • Tak jest u mnie 

    IMG_20200701_190450.jpg

    Te ustawienia dotyczą tylko hdr. 


    Jeżeli ktoś mówi mi że nie grzebie w ustawieniach, to dla mnie to jest wystarczający powód żeby myśleć że nie ma pojęcia czym jest HDR. Żeby zauważyć efekt i zrozumieć o co w tym chodzi trzeba zacząć od ustawienia prawidłowo SDR, później dopiero porównywać jedno z drugim.

Czekam na zdjęcia, wtedy może okaże się że coś jest nie tak z konkretnym telewizorem, a tak to rozmowa jest kompletnie pozbawiona sensu.

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Mam tak samo moge jutro pokazac

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca
profile.country.PL.title
jaczylibodzio
Użytkownik

Kontrast i jasność na maks w HDR? Ciężko trochę ocenić bo aparat też przekłamuje, ale wydaje się że faktycznie jest nieco ciemnawo. Musiał byś w kadr więcej złapać żeby jakiś punkt odniesienia był. No i powiedz na jakiej wartości podświetlenia oglądasz w SDR?

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

SDRIMG_20200702_092854.jpg

profile.country.PL.title
makin5
Poszukiwacz

Nie, no Panowie. Nie twórzmy jakichś dziwnych teorii o tym jaki obraz na co dzień, jak mózg reaguje itp itd. Prawda jest taka, że efekt HDR nie może robić pasztetu z obrazu, a w przypadku C+4K tak się własnie w niektórych modelach sony ( może w najnowszych nie) dzieje. Obraz ciemnieje, robi się mdły i nie da się tego oglądać. Sam to przeżyłem, nerwy mnie zjadały bo płaciłem C+ za 4k, za coś co na moim sony nie dało się oglądać. Próbowałem różnych sposobów, długo z tym walczyłem, ale ostatecznie bez efektu. W końcu zdecydowałem się na wymianę tv ( nie będę pisał jaki, żeby nie było że reklama), i teraz wyglada to normalnie i mogę powiedzieć pięknie. Idąc tropem kolegi z powyższych postów, mój mózg zaczął funkcjonować i odbierać sygnały w sposób jaki bym od niego oczekiwał. Dodam też  że obraz w ogóle jest bez porównania z moim byłym sony, ale też technologia inna, więc jak gdyby to normalne.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w ustawianiach, choć jasnym wydaje się ze problem jest raczej nierozwiązywalny z racji tego ze sony w tym przypadku olało swoich klientów.

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Noi sama prawda nie jestem debilem aby rozroznic ze cos jest nie tak a ustawieniami technicy z sony tez nie wiedza jak to zrobic tylko pisza durne ekspertyzy ktore nie maja sensu