anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
jaczylibodzio
Użytkownik

Noc / dzień ustawia się dla oledów a nie lcd. Sdr jest istotne dlatego, że jeżeli chcemy go porównać z hdr, to  wypadałoby żeby ten był poprawnie ustawiony, czyli według wzorca wyświetlania, a nie własnego widzimisię...

 

U mnie jest 55XG8596, a jak u kolegi wyżej u mnie nie pojawia się ikona hdr dopóki nie wejdę w ustawienia.

 

Ode mnie tyle, wyjaśniałem wyżej wszystko, wrzuciłem obrazki, jak ktoś ma swoje zdanie to niech je poprze faktami. 

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Co ty bredzisz... poczytaj sobie o profesjonalnej kalibracji TV. Ustawia się i noc i dzień również dla LCD a nie tylko dla OLED.  Miałeś choć raz do czynienia z kalibrowaniem TV, byłeś przy tym, widziałeś jak robią to profesjonaliści. Ale co ty tak czepiłeś się tego SDR'a. Jak możesz porównać SDR do HDR no proszę cię, to całkiem dwie różne rzeczy. To tak jakbyś porównał MP3 to plików DSD (jeśli wiesz o czym mówię). Czytaj ze zrozumieniem. Gdy podajesz sygnał zawierający metadane HDR, to tv ma poprawnie sam rozpoznać parametr HDR (zastosowanie trybu wyświetlania kolorów BT2020, HDR10+ czy HLG lub umożliwić wyłączenie HDR'a) i przełączy automatycznie ustawienia dla sygnału HDR w tym ustawienia kontrastu, jasności, podświetlenia, podbicia czerni i innych parametrów.

Faktem jest, że sony ma zagrywki poniżej pasa i olewa użytkowników zalecając przywracanie ustawień fabrycznych. Kupując TV za np. 6k lub wyżej, oczekujesz że po wyjęciu z makulatury i włączeniu będzie świecił tak jak ty chcesz (po to masz ustawienia) i poprawnie rozpoznawał to co do niego podajesz a nie jak ma to

, że w PiP ma OK a na Full - muka. Więc chyba to jednak coś z TV. Dlaczego dekoder NC+ podłączony do TV za 3k i C+4K odpalony na nim jest poprawnie wyświetlany a na TV za 6k jest guano?
Sony nie takie numery odwala również z OLEDAMI, jak np któraś aktualizacja ograniczała tryb HDR, gdzie obraz wyglądaj jak gó...o a użytkownik jako źródło sygnału używał PS4Pro.
profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

@patrol69wkrada się zbyt dużo czerwieni, bo oprócz tych parametrów masz jeszcze inne które trzeba odpowiednio ustawić. Mr Bodzio podał tylko 3

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Uważasz, że mamy złe ustawienia ? To popatrz u mnie kanał bez HD, bez HDR i bez UHD

 

IMG_20200509_131047.jpg

 

IMG_20200509_131402.jpg

 

profile.country.PL.title
jaczylibodzio
Użytkownik

Nie mamy o czym dyskutować. Przełączając ze źle skonfigorowanego sdr na poprawny hdr obraz zawsze będzie się wydawał ciemny. Ale jak tego nie ogarniasz i kłócisz się z tym co jest jasno napisane w internetach to już Twój problem... 

 Marcinor - nie woem czy masz dobrze czy źle skonfigurowany, nie wiem jakie masz ustawienia. 

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

U mnie na EX9305 również obraz SDR jest żyletka a HDR jest świetny.

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Bodziu co ty pie....sz. Ile razy można ci powtarzać że obrazu SDR nie porównuj z HDR. HDR będzie minimalnie ciemniejszy bo są zaszyte informacje o gamucie kolorów i innych parametrach obrazu. Ustawienia TV do SDR'a są inne niż do HDR i TV sam je przełącza. Widziałeś C+4K na żywo na niektórych TV SONY, jest to żałosne. Obraz jest mega ciemny i za mgłą, rozmyty. Ty to przyswajasz czy nie. Czy teraz firma sony zmieniła swoje motto z "prosimy przywrócić ustawienia fabryczne" na "złe ustawienia parametrów obrazu SDR - zalecamy kalibracje".

Naczytałeś się suchych faktów, "wiesz, że gdzieś dzwonią ale nie wiesz w którym kościele" i próbujesz na siłę uszczęśliwiać użytkowników.

Weź na zdrowy rozum, co ci da ustawienie obrazu jak odbiornik źle odczytuje dane ze źródła ! No chyba że może ja czegoś nie wiem. Ewidentnie jest wina odbiorników a sony ma to w doopie. Tak samo jak u jednego użytkownika połowa ekranu jest jaśniejsza a połowa ciemniejsza również ma złe ustawienia SDR? Czy może sony wypuściło jakieś uaktualnienie softu i ma jednocześnie SDR i HDR na raz? Sony nie widzi żadnych problemów i odbiornika nie naprawi w ramach gwarancji.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

TVP SERIALE

 

TVP SERIALETVP SERIALE

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Dzisiaj po południu ja wstawię ustawienia dla HDR i SDR i zdjęcia jak to wygląda na EX9305

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Panowie napisze ponownie netflix i inne rzeczy na 4 k dzialaja na moim xd8505 jak zyleta ale problem tylko tyczy sie jednego kanalu na 4k ultra hd z nc plus nic wiecej wiem jak dziala mi na netfliksie przez youtube czy nawet jak sciagne film to jest niebo a ziemia oczywiscie jak masz jakies kozak ustawirnia na 4k na nc plus to daj ustawir podbnie ale fachowiec z sony u mnie w domu sie napocil 2 godziny i przyznal mi racje ze ustawieniami gowno sie zrobi i to wina softu