anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

No właśnie. To tylko potwierdza moją teorię. To Dolby Vision psuje całe wrażenie i gdyby Netflix umożliwił ich wyłączenie nie byłoby problemu.

Same telewizory Sony świecą na HDR jak inne.

profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

marcinor  Ok. Tylko po co mi w takim razie telewizor 4k z HDR? W chwili obecnej naprawdę jest już dużo treści w HDR na Netflixie. Skoro mam  z tego nie skorzystać to lepszym rozwiązaniem byłby telewizor HD z niższym abonamentem w Netflixie. Sęk w tym, że chciałbym wykorzystać możliwości telewizora i oglądać w trybie HDR.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@jajko6  widzę ,że trafiłes wyjątkowy TV gratuluję :slight_smile: nie to co reszta

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Nie wyjątkowy tylko ogólnie model XE9305 jest dobry.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Jam mam model XE9005 i jest ok, ale nawet jak miałem Netflix 4K HDR świeciło ok, nie było z nim problemu.

Po za tym w menu opcji obrazu HDR, jest możliwość wyłączenia.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@marcinor  nie ma możliwości wyłączenia HDR  @jajko6 o tym piszę dla ciebie dobry dla 99% jest źle w trybie HDR

profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

Ja żałuję, że nie jestem wsród tych szczęśliwców którzy nie mają problemu z HDR. Ale z drugiej strony skoro tak dużo osób twierdzi, że tryb HDR jest nie do oglądania, to ewidentnie o czymś to świadczy, chyba że mamy zbiorowy problem ze wzrokiem. Odnośnie wyłączania HDR, nie wiem czy dobrze pamiętam ale wcześniejsze oprogramowanie chyba dopuszczało przełączenie trybu czy wyłączenie HDR. Na obecnym oprogramowaniu jak telewizor wykryje sygnał Dolby Vison to automatycznie przełącza i w menu nie można nic przełączyc, wówczas pozostaje.. pogrążyć się w znakomitych doznaniach. Faktycznie gdyby ta funkcjonalność została przywrócona i była możliwość przełączenia chociażby na inny tryb HDR, to przynajmniej cześciowo problem byłby rozwiązany, choć kosztem zamrożenia Dolby Vision. 

profile.country.PL.title
GreeG71
Użytkownik

Witam, włączę się do rozmowy. Tv 55EX9005 HDR na netflixie działa (bez DV) Można wyłączyć oraz przełączyć HDR na inne tryby aut./HDR10/HLG/wył.  Mam poprzednie oprogramowanie sciągnięte ze strony i zainstalowane poprzez USB jeszcze przed zdjęciem oprogramowania ze strony SONY. 

Mam za to inny problem na satelicie są kanały z HDR które niestety nie wyświetlają się lub TV SONY ich nie obsługuje . Pisałem o tym wcześniej. Nie można też wyłączyć trybu HDR. Przy MŚ na C+ 4K na początku też był problem z obrazem ale z meczu na mecz wyglądało to w miarę OK. Jak czytam posty to coś z telewizorami od SONY jest nie tak. Jedni maja i działa HDR drgim nie działa. SONY oco chodzi ?

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

  Ja zawsze miałem możliwość wyłączenia HDR nie wiem jak jest teraz , bo nie mam możliwości sprawdzić , a filmy z netflixa w HDR nie były jakieś rewelacyjne z efektem wow, ale też nie były złe.
profile.country.PL.title
Daro99
Użytkownik

W moim KD65x9005C (model z 2015 r)  nigdy nie było możliwości wyłaczenia opcji HDR nawet przy poprzednich wersjach oprogramowania. Tak jak pisałem wcześniej zaiplantowanie tej opcji w oprogramowaniu układowym rozwiązałoby problem wielu użytkownikom. Z moich obserwacji i lektury seici wynika że problem z prawidłowym wyświetlaniem HDR dotytczy głównie marki SONY. W moim przypadku obraz z satelity NC+4K z HDR nadawanym w podobno HLG niestety w większości pozycji programowych jest nie akceptowalny (np meczów piłkarskich). Z filmami jest nieco lepiej. Mimo wszystko kiedy odpalę płytkę z filmem obraz 4K z HDR obraz jest o niebo lepszy. Z tego co wyczytałem wczoraj w sieci,  NC+4K podpisało umowę z FOXEM na emisję kilku ciekawych filmów np "Morderstwo w Orient Expresie" "Kształt wody"   "Trzy billboardy ze Ebbing Missoury" więc nagram je na dysku dekodera  i porównam obraz z tym z odpalonym na  odtwarzaczu z płyty UHD4K. Może problem z niewłaściwym wyświetlaniem HDR z satelity, a bynajmiej na kanale C+4K, leży właśnie w tym że nadawany jest on w HLG. Związane jest to podobno z tym że sygnał nadawany w HLG może zostać odczytany przez telewizor bez obsługi HDR i wyświetlony w formacie SDR (lub, jeżeli telewizor obsługuje HDR, właśnie w tym formacie). HLG pozostaje więc domyślnym formatem klasycznejtelewizji. Nie spotkamy go w grach, na płytach Blu-ray czy w usługach VoD.