anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
Mercus70
Poszukiwacz

Niezgodze sie z toba.Mam podlaczony tv xd9305 do tunera sat 4 k i po wybraniu kanalu 4k z sygnalem hdr,tez jest zonk.Wiec wina lezy nie po stronie Netflixa.Wxzesniej myslalem ze to wina kabla hdmi ,ale niestety tak niejest.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

U mnie zawsze była możliwość wyłączenia HDR, mój brat sprawdził na swoim 65XE9005 i u niego również, jest możliwośc wyłączenia HDR przy oglądaniu filmów z  Netflixa. Mamy wgrane najnowsze oprogramowanie.

Więc o co chodzi ? Co telewizor, to inaczej działa ? Magia Sony :tongue: He he ... :wink:

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Ale nie możecie wyłączyć Dolby Vision.

W tej chwili w temacie "Ustawienia HDR" jest poruszanych wiele wątków i można się pogubić :slight_smile:

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

 

Nie możemy wyłączyć, a nawet nie możemy włączyć, bo mamy modele telewizora bez Dolby Vision

profile.country.PL.title
werter88
Nowicjusz

To ja nieco ze swoich doświadczeń

 

Jestem tym "szęśliwcem" który wydał kupę kasy na xe9305. (co chwila wywala mnie z sieci Wi-Fi, nie identyfikuje niektóych urządzeń zewnętrznych, Android działa tak sobie). Generalnie za telewizor w tej cenie oczekiwałbym nieco więcej.

 

Ale generalnie jakość obrazu i skalowanie do wyższej rozdzielczości są w porówaniu do rynku ponadrzeciętne, więc cały czas walczę z niedogodnościami.

 

Ale wróćmy do HDR.

 

Przy korzystaniu z Netflixa ekrean automatycznie przestawia się w tryb HDR (Dolby Vision). Widać to w:

Action Menu - Obraz jest z ikoną HDR,

Tryb obrazu - Dolby Vision

Ustawienia zaawansowane/Opcje Video - zdefiniowany jest tryb HDR - HLG ( nie można go wyłączyć, ale świeci "jak zły")

 

Przy korzystaniu z Dekodera NC+ Ultra 4k rzecz ma się nieco inaczej. Otóż:

Action Menu - Obraz jest z ikoną HDR

Tryb Obrazu - Kino pro (czyli taki jak ma zdefiniowany w TV)

 Ustawienia zaawansowane/Opcje Video - tryb HDR - mam w opcji Automatyczne. Przełączając między trybami HGL/Wył. widać różnicę, ale nie jest ona jakoś porażająca.

 

I teraz zastanawiam (ma bazie doświadczęń z grą RDR 2 i oszukanym HDR) , czy HDR z satelity to rzeczywisty HDR a nie jedynie sztucznie podkręcone ustawienia TV, które odczytują informację "syganł HDR"? Różnica przy wyłączonym HDR jest naprawdę niewielka.

 

Np. szanowna małżonka stwiedziła:

 

Ten (z HDR) ciemniejszy niż z opcją "Wył."

 

Chyba nie tak to powinno wyglądać...

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

No tak do dzisiaj myślałem ,że to TV (XD93) szwankuje z tym HDR-em moje źródło HDR to Netflix dzisiaj wykupiłem Amazon Prime Video i włączyłem The Grand Tour ,który leci w HDR to inny TV to co powinno być jasność kolor i wszystkie pozytywne achy i ochy obrazu dlaczego tak różnie jest odbierany ten tryb ? Taki HDR jaki jest na Amazon to mi pasuje ! No i żeby ta aplikacja się tak nie cięła :P.

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Posiadam, też xe9305 i korzystam z Netflixa i powiem tyle że ten Dolby Vision to jest jedna wielka kupa na netflixie nie wiem czy przypadkiem nie są jakieś błędne metadane i TV nie radzi sobie z tym. Obejrzyj kolego "Sabrine" i zobaczysz jaka kaszana jest. Wygląda to beznadziejnie. Obraz ciemny jak cholera, taki jakby za mgłą.

Dodam, że TV podłączony do neta (1Gbit) po kablu i nie ma mowy o spadku jakości stream-u.

Filmy odpalone na Bluray 4K z Dolby Vision wyglądają świetnie np . Jurassic World: Fallen Kingdom.

Coś jest nie halo z DV z Netflixa. 

Przy materiale HDR w modelu XE9305 można wyłączać HDR'a zmieniać z HLG/BT.2020 itd.

U mnie TV dostał wczoraj zadyszki, chodził jak wóz z węglem, nie potrafił odtworzyć żadnego filmu z USB - trzeba było wyczyścić CACHE i teraz chodzi bardzo dobrze przez jakiś czas. Natomiast resztę kwesti przemilczę w temacie tego TV jak i innych rzeczy (os. Android TV, serwis SONY, itd, clouding - który sam wyeliminowałem - dzięki pewnemu użytkownikowi tego forum) bo szkoda strzępić język. 

Jeśli bym mieszkał w cywilizowanym kraju, a nie w republice bananowej to oddałbym go w ***** i kupił Panasonica FZ800.  TV za 6k i pilot nawet nie jest podświetlany, za to żre baterie jak opętany to raz, a serwis sony ma klienta w dup.... i na każdą bolączkę zalecają reset do fabrycznych - żenada.

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Narcos na Netflix to tragedia z tym Dolby Vision.

Nie idzie oglądać normalnie.

pezet210
Poszukiwacz


@Michal_TJE.  napisał(a):

65 xd9305  skalibrowałem pod siebie ...

jestem zadowolony z hdr

mogę udostępnić bez problemu swoje ustawienia...

jak ktoś coś to na priv..


Witam,

w nawiązaniu do postu z ustawieniami TV (aby poprawnie wyświetlić HDR) czy mogę takowe otrzymać ? Posiadam tv 55XD85 czyli zbieżny do Pana modelu. Czy też nie ma Pan możliwości wyłącznia trybu HDR.

Pozdrawiam i proszę o odp.

profile.country.PL.title
Zbyszek69
Poszukiwacz

Witam. Jestem zainteresowany twoimi ustawieniami obrazu. Mój adres to; zbyszeka4@o2.pl.Dziękuje.