anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

Witam wszystkich na forum :slight_smile: Udało mi się zaktualizować mój Sony 55W807C do najnowszej wersji oprogramowania 3.865. Wszystko działa zdecydowanie lepiej, ale niedoskonale. Zdarzają się co jakiś czas niekontrolowane zamknięcia TV, ale nie o tym chciałem napisać. Mam drobną uwagę do parametryzowania poszczególnych wejść HDMI. W moim przypadku wybrałem sobie gniazdo HDMI 2 do którego podłączyłem dekoder Horizon z UPC. Zmieniłem nazwę tego złączą poprzez funkcję Home/Ustawienia/Zewnętrzne wejścia/Zarządzaj wejściami. Wybrałem Telewizja kablowa. Po naciśnięciu Home i potem wyborze wejścia Telewizja kablowa na górze ekranu po lewej stronie wyświetla się "HDMI 2 Dodatkowe wejście". Jak w kroku z akapitu 4 wybiorę np. Blu-ray po naciśnięciu wejścia z ekranu Home wyświetla się prawidłowo HDMI 2 Blu-ray. Mam wrażenie, że tylko dla opisu Telewizja kablowa nie został zrobiony skrót w ekranie po wyborze wejścia. W poprzednim oprogramowaniu również był ten błąd i teraz w aktualizacji został on powielony. Proszę przedstawiciela Sony o przekazanie tej informacji do działu lokalizacji. Dziękuję :slight_smile:

107 ODPOW. 107
Anna_R
Moderator

Witaj, dziękujemy za Twój wpis na forum. Temat zgłoszony do kolegów z Sony. Powinni wkrótce wrócić z odpowiedzią. Pozdrawiam

Anna_R
Moderator

Witaj,

 

Oto odpowiedź jaką otrzymałam z działu technicznego Sony. Mam nadzieję że pomoże.

 

=====

Witam,

proszę o zaproponowanie odświeżenia systemu Android poprzez poniższe resety:

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/77033
http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/72534

Sytuacja jest spowodowana niepoprawnym skonfigurowaniem nowych plików z telewizorem i reset powinien rozwiązać problem.

Jeśli zgłaszane problemy będą występować nadal to proszę o bezpośredni kontakt klientów z infolinią wsparcia technicznego.

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Dziękuję za wiadomość. Rozumiem, że resety pomaga w przypadku o którym pisałem w pierwszym wątku i w przypadku restartow tv o których pisali moi koledzy? Dodam, że restart do ustawień fabrycznych zrobiłem i nic to nie dało. 

Anna_R
Moderator

Proszę spróbować odświeżyć system, zgodnie z sugestią kolegów w Sony. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tomek-72.
Użytkownik

Po zastosowaniu tej metody:

 

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/77033

 

Cytat  "Telewizor wyłączy się. Odczekaj minutę i włącz go ponownie"

 

Telewizor sam się załącza, nie mam możliwości takiego wyłączenia za pomocą pilota jak w tym poradniku.

 

Haha - mam automat

profile.country.PL.title
mack755
Użytkownik

U mnie też się odrazu uruchamia. 

Niech więc "magicy" z sony zweryfikują stan faktyczny, a dopiero potem udzielają porad.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Niestety ja także zauważyłem tutejszą pseudofachowość Sony. Juz sama terminologia ich porad nieraz odbiega od tego co wyświetlane jest na ekranie telewizora. Nie wiem jak inne "firmowe" fora działają ale może warto zarekomendować to forum osobom wahającym się nad zakupem sprzętu Sony? Bylejakość i niesolidność osób która deprecjonują markę Sony podszywając się pod firmową ekipę może dać wiele do myślenia potencjalnym nabywcom :wink:

 

Gass35
Nowicjusz

Po aktualizacji nie działa poprawnie informacja o programie. Używam moduły CAM w TV 50W805C i w przypadku włączenia informacji o programie na pilocie (przycisk "i") przy obecnie oglądanym programie wszystko jest ok, natomiast jak strzałkami na pilocie przesuwamy na informację o następnym programie treść "EPG" się nie zmienia, czyli nie wiemy o czym będzie kolejny program bo opis dotyczy aktualnie trwającego programu. Zauważyłem, że opis kolejnego programu jest załączany na konieć treści o obecnym programie czyli trzeba przewijać na dół i znależć gdzie kończy się opis aktualnego programy a zaczyna następnego.

 

W poprzednim firmware było wszytko ok z EPG.

 

Kiedy można liczyć na poprawkę od Sony?

profile.country.PL.title
zwrotnik
Poszukiwacz

U mnie podobne objawy w Sony 65XD8505 po aktualizacji ( który był już raz wymieniany po miesiącu przez serwis z powodu dziwnej białej linii na matrycy  ). Telewizor zawiesza się na parę sekund i zaczyna restartować się Android. Zdarza się to przynajmniej raz dziennie najczęściej wtedy, gdy wciskam przycisk "DISCOVER" na pilocie w celu wejścia w foldery z ulubionymi programami.

 

Posiadam też moduł CAM CI + z NC+ i tutaj również następują jakieś przerwania transmisji telewizyjnej czasami 2 - 3 razy dziennie. Wyświetla się komunikat: "moduł wyjęty" potem "moduł włożony", "trwa weryfikacja urządzenia" i dopiero pojawia się obraz.

 

Zapewne irytowałbym się bardziej gdybym korzystał z telewizora jak z komputera, czyli podłączał dyski twarde, wgrywał programy do Androida ( jak niektórzy użytkownicy z tego forum ) itp. Nie korzystam jednak z tych "udogodnień", czasami coś tam oglądnę na Youtube. Kiedyś Sony robiło naprawdę dobre telewizory. Odkąd telewizory przestały być tylko telewizorami a stały się pseudokomputerami, to tylko zaczęły się problemy. Klienci wywalający na nie pieniądze stali się testerami. Dajcie mi porządny telewizor i tylko telewizor. To tak dużo?

 

Przyznam, że jestem już zmęczony tym telewizorem i generalnie Sony. Trzeba było kupić Samsunga czy LG z ich zamkniętymi systemami, nigdy więcej Androida w telewizorze.

profile.country.PL.title
Tomek-72.
Użytkownik

Czyli z ostatniej wiadomości wnioskuję, że to nie jest wina podłączonego dysku HDD.

Dokładnie raz dziennie TV się zawiesza 2-3 sekundy i następuje restart i nie ma to związku z jakąś konkretną funkcją.

- podczas oglądania programu TV - podczas przełączania kanałów - podczas oglądania nagranego programu na HDD - podczas uruchomienia nagrywania na dysku HDD - odczas przeglądania menu TV - zaraz po uruchomieniu TV.

Czekam na rozwiązanie problemu

KD-55XD9305