anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

Witam wszystkich na forum :slight_smile: Udało mi się zaktualizować mój Sony 55W807C do najnowszej wersji oprogramowania 3.865. Wszystko działa zdecydowanie lepiej, ale niedoskonale. Zdarzają się co jakiś czas niekontrolowane zamknięcia TV, ale nie o tym chciałem napisać. Mam drobną uwagę do parametryzowania poszczególnych wejść HDMI. W moim przypadku wybrałem sobie gniazdo HDMI 2 do którego podłączyłem dekoder Horizon z UPC. Zmieniłem nazwę tego złączą poprzez funkcję Home/Ustawienia/Zewnętrzne wejścia/Zarządzaj wejściami. Wybrałem Telewizja kablowa. Po naciśnięciu Home i potem wyborze wejścia Telewizja kablowa na górze ekranu po lewej stronie wyświetla się "HDMI 2 Dodatkowe wejście". Jak w kroku z akapitu 4 wybiorę np. Blu-ray po naciśnięciu wejścia z ekranu Home wyświetla się prawidłowo HDMI 2 Blu-ray. Mam wrażenie, że tylko dla opisu Telewizja kablowa nie został zrobiony skrót w ekranie po wyborze wejścia. W poprzednim oprogramowaniu również był ten błąd i teraz w aktualizacji został on powielony. Proszę przedstawiciela Sony o przekazanie tej informacji do działu lokalizacji. Dziękuję :slight_smile:

107 ODPOW. 107
profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

Bruno79

No faktycznie ostatnia aktualizacja 3.843 nie popsuła żadnej płyty w TV :sob:  i nie została wstrzymana na prawie dwa miesiące.

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Ostatnia aktualizacja miała numer 3.865. Obecna ma numer 3.885. Więc czytaj uważnie. Chodziło mi o ostatnią, tj. 3.865 :slight_smile: 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

Proszę zmień cytowaną czcionkę. Obecna i poprzednia aktualizacja nie powodowała takich skutków. Z tego co czytałem na naszym forum takie przypadki były incydentalne.

Wcale nie były incydentalne-sporo osób miała i ma problemy z poprzednimi aktualizacjami. Zresztą szybkie wydanie nowej aktualizacji - po 3.865 do 3.885 świadczy o tym, że sony zobaczyło, że ma problem i postanowiło go jak najszybciej naprawić. 3.885 wydaje mi się bezpieczna - u mnie rozwiązała problem z gorszym obrazem-poza tym android działa jakby płynniej. 

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Myślę, że wpływ działania aktualizacji zależy przede wszystkim od typu TV. W moim przypadku poprzednie aktualizacje działały, TV się nie uszkodził przy ich instalacji więc jeżeli chodzi o mój TV KDL-55W807C problem nie wystąpił. Mam nadzieję, że obecna wersja 3.885 naprawi problemy zgłaszane przez użytkowników. 

 

BTW zachęcam do zgłaszania swoich spostrzeżeń odnośnie nowej wersji. Może ktoś dostrzeże jakieś dziwne objawy. Sam testuje i jak coś znajdę będę zgłaszać do supportu Sony.

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

No i ok. Moim zdaniem działa szybciej i płynniej.

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

@RadzioZ Czy działa Ci poprawnie odtwarzanie filmów poprzez aplikację Video? U mnie był jakiś problem, ale pojawił się dopiero jak zrobiłme factory reset już po instalacji najnowszej wersji oprogramowania. Zainstalowałem inny odtwarzać a mianowice VLC Player i działa, ale wg mnie na wbudowanym playerze od Google/Sony działało z lepszą jakością. Może to kwestia dogrania kodeków?

profile.country.PL.title
RadzioZ
Użytkownik

@Bruno79 ja zauważyłem, że każda z tych aplikacji działa jak chce-mi akurat aplikacja Video działa ok, choć niektórych formatów nie czyta. Na codzień używam archos-jakoś mi tak podpasowała. 

profile.country.PL.title
Wiesiekk46
Poszukiwacz

Witam wszystkich,

Możecie sprawdzić działanie tunerów na sat.ogólnej i preferowanej ? W moim KD65XD8505 po aktualizacji do 3.885 w dalszym ciągu totalne dno . Po wgraniu list kanałów / sony editor / tunery pakują dodatkowe programy

na obydwu satelitach , pomimo wyłączonych funkcji automatycznej aktualizacji kanałów .

Odpowiedz Sony to standard : wklejam

/Nawiązując do korespondencji proszę przywrócenie ustawień fabrycznych celem zniwelowania problemu./
Oczywiście nic to nie pomaga .Soft w dalszym ciągu nie dopracowany .
 

 

profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

Wiesiekk46

Ja miałem problem z przestawianiem się kanałów. U mnie problem polegał na tym że co kilka dni musiałem wgrywać na nowo listę z sony editora. 

Problem u mnie polegał na tym, że miałem podłoczony pendrive do portu usb w TV a na tym pendrivie był plik .*sdb z Sony Editora. Gdy wypiąłem pendrive z tym plikiem z TV nagle kanały przestały się przestawiać. Z tego co mi się wydaje TV musiał sam jakoś ten plik sobie wyszukiwać i przestawiał kanały. Być może u Ciebie jest podobnie.

profile.country.PL.title
Wiesiekk46
Poszukiwacz

Mój problem jest inny.Na satelicie ogólnej wgrywam przykładowo 50 kanałów.Po kilku minutach telewizor dokłada kilkanaście innych.Po chwili dokłada znów inne kanały.Po ręcznym skasowaniu kanały lądują na innych pozycjach.W EPG są widoczne nawet na pozycjach 10000 i wyżej i można je oglądać .W opcji sortowania są niewidoczne i nic nie można z nimi zrobić.Problem jest od początku przy wszystkich trzech softach.

Na satelicie preferowanej na początku jest tak samo,ale po skasowaniu 2-3 razy sytuacja się normuje i telewizor trzyma tylko te wgrane z sony editor .

Pozdrowienia