anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wersja v3.925 już jest !

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Wersja v3.925 już jest !

Kto już zainstalował jakieś wrażenia ? Pani z infolinii miała rację szacun ! :slight_smile: Juz wczoraj próbowałem sprawdzić aktualizację to ciągle wyszukiwało i wiedziałem juz ,że coś na rzeczy.

53 ODPOW. 53
profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Również wczoraj wieczorkiem wskoczyła aktualizacja OTA.
I mam także odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie dotyczące różnicy w instalacji przez pena, a OTA.
Otóż nie mam pojęcia ile MB zostało pobrane do TV, ale biorąc pod uwagę czas pobierania, jest znaczna różnica. Pliki aktualizacji pobrały się w ciągu chwili, czyli nie był pobierany cały rom, czy jak to nazwać - może soft. Tak samo jest w telefonach, jeżeli chcemy zaktualizować ręcznie trzeba pobrać cały plik (powiedzmy 1,5GB), a ta sama aktualizacja przez OTA pobiera np 300-400MB. I nie mówię tu o zmianie wersji na wyższą np z 6 na 7, bo wtedy idzie cały soft.

Wracając do zmian - nie miałem czasu zaobserwować wszystkiego, co dolegało mojemu tv z racji braku czasu - wieczór. Jednak od razu po ponownym, uruchomieniu tv zauważyłem, że zaczął szybciej reagować na wszelkie zmiany. I to nie jest efekt placebo. Zgłaśnianie, czy zciszanie działa momentalenie - przedtem naciskając przycisk, info na ekranie wskakiwało z opóźnieniem. Włączanie aplikacji znacznie przyspieszyło.
Poczekać muszę, czy po wyłączeniu tv pilotem przechodzi w usypianie, czy wyłącza się całkowicie, co powodowało ponowny rozruch od zera, jak po wyłączeniu prądu.
Również sprawdzić muszę jakość obrazu, gdyż w poprzedniej wersji zauważyłem skoki odcieni (niebo nie przechodziło płynnie, tylko wyraźnymi przeskokami odcieni, takie pasy) i to na jednej bajce, którą zaczął oglądać mój syn - jest to film SKUBANI (Netflix). W innych filmach jakoś mi się to nie rzuciło w oczy.

Ogólnie mam nadzieję, że będzie w końcu wszystko działało, jak teraz, zaraz po aktualizacji.


Wysłane z programu Outlook
profile.country.PL.title
Kultura.Fizyczna
Poszukiwacz

Poprawka dziś rano automatycznie została pobrana i zainstalowana. Niestety wraz z nią zablokowano możliwość edycji listy kanałów satelitarnych w Ogólny satelita. To jakiś żart ze strony techników? Teraz najdrobniejszej modyfikacji na liście trzeba dokonywać poprzez Sony Editor! 

 

Poprawka niestety nie rozwiązuje błędu, który powstał wraz z aktualizacją do Androida 6. Podczas ręcznego programowania nagrań nie można zmienić kanału z którego chcemy dokonać nagrania bo aplikacja się wyłącza. Domyślnie jest ustawiony ostatnio oglądany kanał. Jeśli chcemy ręcznie zaprogramować nagranie, np. z Polsat News to najpierw trzeba włączyć Polsat News tak by domyślnie był już w programatorze ustawiony kanał.

 

Usprawnienia wymaga też obsługa jednym pilotem TV i amplitunera. Przy zmianie poziomu głośności w amplitunerze pasek głośności na ekranie TV zacina się i wyświetla się z opóźnieniem, skokowo. Jest to niekomfortowe.

 

Mam KDL43W809C i amplituner Pioneer VSX 831

profile.country.PL.title
charlie_pl
Poszukiwacz

Na swoim kdl50w809c zauważyłem, że yt przestał wyświetlać filmy w 60fps, do tej pory nie było z tym problemów, oczywiście stara wersja yt.

Mam chyba też wrażenie, że ustawienia obrazu się rozregulowały.

 

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Nie wiem, u  mnie obraz jest bez zmian. Wciąż bardzo dobry i ostry. Ustawienia raczej się same nie mogły zmienić. Ja na wszelki wypadek nakręcam film z poszczególnymi stronami ustawień, żeby potem sprawdzić czy nic się nie zmieniło. Po aktualizacji oprogramowania nie widzę żadnych różnic w działaniu TV (w aspekcie orbazu). Oczywiście tyczy się to mojego modelu TV KDL-55W807C.

 

Pozdrawiam :slight_smile:

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Mój XD85 jak na razie działa bez zarzutu po ostatniej aktualizacji. 
Oczywiście nie wykorzystuje wszystkich możliwości jak np nagrywanie na dysk. 
Obraz również bez zmian. Moim zdaniem bdb. Na jednym filmie tylko pojawiają się gradienty, ale tak było przed I tak samo jest po aktualizacji. 
Najważniejsza dolegliwość w moim modelu została mam nadzieję usunięta. 
Na razie nie występuje, zobaczymy później za kilka tygodni, co wyjdzie na jaw. A ta dolegliwością było ponowne uruchamianie się tv od zera, po włączeniu pilotem. Czyli nie przechodził w stan czuwania, tylko wyłączał się całkowicie. 


Wysłane z telefonu Samsung.
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Korzystam z satelity ogólnego nie mam nic zablokowane jedyny myk (na wersji 3.885 już tak się zrobiło) jaki się zrobił to brak możliwości wgrywania listy kanłów przez plik (z SonyEditor) restart TV następuje ale zgłoszone już odpowiedniemu technikowi mam nadzieję,że da radę :slight_smile:

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Jednak po czasie okazało się, że usterka zaczęła występować ponownie.
Czyli po wyłaczeniu tv i ponownym właczeniu trzeba czekać, aż załadują się animacje logowania itd.
Do tego doszło samoczynne wylogowywanie się Netflixa.
Zgłoszone wszystko w zeszłym tygodniu i czekam na rozwiązanie.
Szczerze powiem, że najleszym rozwiązaniem byłoby stwierdzenie przez serwis, że rozkładają ręce i tv do zwrotu.
TV mam już rok i przez rok nic nie poprawili, a w zasadzie przez pół, bo do czasu pierwszej aktualizacji było wszystko ok. Pozostał tylko rok gwarancji i nie sądzę, żeby się z tym uporali. Z resztą, jak czytam, to nowe wersje "XE" też mają rózne problemy. Ogólnie Sony poległo !!!
Drugi raz już bym nie kupił SONY z androidem - masakra!!! 

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Serwis SONY co do którego nie mam większych zastrzeżeń, napisze Ci że telewizor był testowany kilka dni i nie zaobserwowano problemu. Tak odpisują zawsze, dlatego że to są dla SONY pierdoły a nie awarie. Jak mój telewizor trafił 2 tygodnie temu na serwis to jedyne co zrobili to wgrali aktualizację która wyszła globalnie, a że nie skonfigurowali kont, nie wsadzili pendrive, nie dodali dysku, nie włożyli karty CI+ to dla nich żadnego problemu nie ma. No to co po kilku dniach mogli napisać: u nas działa. Natomiast to że SONY COMMUNITY PL czy UK aż pękają od zgłoszeń: co nie działa, no to to jest dla SONY nic, bo wszystko zwalają na SOFTWARE (który przecież aktualizują i nie jest objęty gwarancją) albo na użytkownika (moduł CI+ to zło, liczą się tylko dekodery, bo dzięki nim używanie telewizora sproawdza się do przycisku POWER.

 

GENERALNIE nigdy więcej SONY. Nie z takim nastawieniem do klienta. 

Jestem ciekawy co SATURN odpisze na moją reklamację, powołałem się na słowa SONY, zobaczymy. 

 

Rozpocząłem korespondencję z SONY, której najlepszy fragment wkleiłem. SONY umywa ręce od tych telewizorów i tyle w temacie. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
Rashey84
Poszukiwacz

Juz jest 3.10.79 od listopada oczywiście android 7.

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Witam, ale chyba jeszcze dla wersji XXW807C nie ma nowego firmwaru