anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wrażenia po aktualizacji telewizora do Android TV 7.0

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Wrażenia po aktualizacji telewizora do Android TV 7.0

Od 31.05.17 dostępna będzie aktualizacja systemu Android do wersji 7.0

Dotyczy modeli telewizorów XE80 , XE83 , XE85 , XE90 , XE93 , XE94 , A1, XD70 , XD75 , XD80 , XD83 , ZD9.

Wpisujmy tutaj plusy i minusy nowej aktualizacji.

61 ODPOW. 61
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Dla XD93 nie ma Androida 7 Sony pisze ,że później

profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

A czy ktoś z Was ma telewizor z dwoma tunerami DVBS? Chodzi mi tutaj o nagrywanie i jednoczesne oglądania inych kanałów z satelity lub z tunera DVBT, ponieważ na obecną chwilę takiej możliwości nie ma. Wyczytałem tutaj:

https://developer.android.com/about/versions/nougat/android-7.0.html

https://developer.android.com/training/tv/tif/content-recording.html

Android TV Recording

"Android 7.0 adds the ability to record and playback content from Android TV input services via new recording APIs."

 

że android 7 ma mieć możliwość oglądania i nagrywania z różnych wejść.

Czy ktoś z Was próbował po aktualizacji tą funkcję?

profile.country.PL.title
ChlodnyNet
Użytkownik

Obraz po aktualizacji jest nie do zaakceptowania.

 

Przy tych samych ustawieniach co przed aktualizacją: siadła paleta kolorów, gradienty są schodkami, pikselizacja w materiałach 720p, MotionFlow przy szybko poruszających się elementach (np. ręka piłkarza na zielonej murawie) generuje wokół konturów rozmyte "mydło" - taką obwiednię zblurowaną wyraźnie widoczną.
Nie pomaga: zabawa z ustawieniami, a robię to już tydzień

Pomaga: wyłącznie wszystkich polepszaczy, ale nie po to kupowałem ten TV

 

Dane techniczne

kd-55xd8005, żródło obrazu 720p: telewizja UPC z dekodera zewnętrznego

 

Żądanie
Proszę przywrócić mi funkcjonalność poprawy jakości obrazu 720p w 4k która występowała przed aktualizacją. Teraz ona nie działa albo działa niewłaściwie.
Wydałem 5tyś na tv płacąc za oprogramowanie, a SONY lipnym updatem mi to wyłącza. Trzeba było ostrzec użytkowników to bym nie aktualizował TV !!!!

profile.country.PL.title
czuli-----
Poszukiwacz

Może mi ktoś powiedzieć czy dostanę aktualizację do 7ki na SD8505? 

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Literka D w symbolu tv oznacza, że jest model z 2016 roku. D=2016, E=2017.
Więc tak samo, jak i mój XD powinien dostać taką aktualizację.
profile.country.PL.title
czuli-----
Poszukiwacz

Niby tak ale gdzieś tutaj na forum ktoś udostępnił listę modeli i tam nie ma mojego tv. Może Sony się wypowie na ten temat i powie o ewentualnej przybliżonej dacie aktualizacji. 

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Przejrzałem cały wątek i nie znalazłem info na temat kolejnych updateów do starszy modeli, stąd pozwoliłem sobie zadać to pytanie w tym wątku. Coś ktoś wie na ten temat? To że seria Android TV z 2015 r. będzie zaaktulizowana to udało mi się przeczytać, jestem tylko ciekaw kiedy? I drugie pytanie co skłoniło firmę Sony do w sumie szybkiego update TV z wersji Android 6.0 na 7.0? Może google zalecało wykonanie tego ruchu, bo łatwiej dokonać modyfikacji ?

 

Dziwne posunięcie jak na takiego giganta :slight_smile:

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

czuli-----
Sprawdzałeś dzisiaj?
https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-sd85xx_s85xxd-series/kd-55sd8505/downloads/0...
Od wczoraj już jest do pobrania nawet dla modeli, których nie było na liście.

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

To jest update do Androida 7.0? Z info o aktualizacji TV to nie wynika.

 

Ale numer wczoraj pisząć w tym wątku update na stronie mojego TV był tylko z kwietnia do wersji 6.0. Wszedłem zainspirowany Twoim postem na stronę mojego TV dzisiaj (tj. 55W807C) i  też jest update!!! :slight_smile:

 

Update: w moim przypadku jest to łatka do poprzedniej wersji firmwareu do Androida 6.0, a nie update do 7.0.

 

Pozdrawiam

Tagi (3)
profile.country.PL.title
czuli-----
Poszukiwacz

Dzięki bardzo. Zaraz zobaczę czy będzie OTA a jak nie to pobiore ręcznie.