anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Zainstalowałem wersję 6.6070 na XR-55X994J a pikseloza nadal występuje. Porażka.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ja jeszcze nie wgrywałem, ale skoro już u drugiej osoby nowy soft nic nie dał to nie liczę, aby i u mnie zadziałało... Czy ktoś z szanownego grona moderatorów Sony mogłoby przekazać w jakiś sposób do Sony Poland jaki to problem? Przecież k..... Ile można to tv Manta za 600 zł odbiera na CAM bez problemu nóż ja pierdziele... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No ja czekam na oficjalną OTA, żeby mi jakiś ***** z sony nie wmawiał że niepotrzebnie ręcznie wgrywałem i dlatego całe zło przyszło. Coś podejrzewam że kiedyś tam uznali że problem rozwiązany i po ptokach, sprawa załatwiona. To jest ostatni produkt tej firmy jaki kupiłem. Miałem oleda sony kupić za ponad 7 kafli, ale na szczęście kolega mi odradził, niby panele LG niby te same a jednak LG tak się nie wypala, zagadka!!! Jak spytałem kiedyś pseudo experta na infolinii czy skoro te same panele to czy też maja technologię selektywnego wykrywania stałych elementów i przygaszania ich lokalnie? całkowicie nie wiedział o czym mówię. Przed kolejnym zakupem popaczajcie sobie tą stronkę: Reviews and Ratings - RTINGS.com

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Nie będę się sugerował jakaś stronką boi tam też bzdury wypisują... Oled jak każdy inny czy Sony czy lg tak samo się będzie wypalać.... Panele oled od Sony mają funkcje odświeżania czy przesunięcia obrazu coś takiego... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

to o czym piszesz to wszystkie maja, ale wraz z wzrostem jasności to nie wystarcza, trzeba bardziej zaawansowane systemy. Ta stronka to chyba największa jak istnieje z takimi dokładnymi testami. Popaczaj to zobaczysz jak dokładnie testują każdy, z mikroskopem , co do piksela, i czasu wypalania. Sony jest ładne, ładny interface itd, ale technologicznie już przegrywa z LG i Samsungiem, a teraz Hisense rośnie w siłę. Zobacz co ludzie piszą tu na forum o OLEDach sony... ręce opadają 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Wiesz ja kupuje tv na max 5 lat i zmiana więc te testy pod mikroskopem co i jak na mnie nie działają... Dziś sami producenci z tego samego założenia wychodzą to już nie są te czasy co kiedyś że zmianoala się technologia z ileś lat teraz z roku na rok jest coś innego nowszego... A co do jakości i myśli technologicznej uważam, że Chiny i Korea nigdy nie dorówna Japonii, ale to tylko moja opina

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ja nie zakładam na ile kupuję TV, ma być jak najdłużej, a jak będę chciał zmienić, to ten przeniosę do sypialni albo oddam rodzinie... i żeby wstydu nie było że szmelc oddaje :slight_smile: bogaczem nie jestem, jakbym był to bym tu na forum nie siedział, tylko wyj**** przez okno to dziadostwo i kupił sobie nowy, na pewno nie sony.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Bardzo dobrze Cię rozumiem i sam jestem wkur... Tym, że nie mogę oglądać tv cyfrowej tylko jadę po analogu bo nie potrafią matoły napisać softu dla głupiego modułu.... 

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Równo rok temu kupowałem Tv w firmowym salonie Sony. Sprzedawca postawił model, który kupiłem obok oled’a. Obydwa podłączone do zewnętrznego dekodera Canal+ po hdmi. Zapytał w jakiej konfiguracji będę użytkował, i podłączył pod moje preferencje. Wtedy porównywałem na kanale C+ 4K. Praktycznie zero różnicy. I odradził mi oleda na przynajmniej 3 lata. Mój tv ma 571 nitów jasności w HDR i to Led 65X85j. Ma hdr10, HLG jak i dolby Vision. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Dokładnie dobry lcd poza czernią nie jest gorszy od oled'a, w przypadku jasności max będzie zawsze lepszy...