anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Ostrzegam wszystkich - jeżeli macie pikselozę pojawiającą się od czasu do czasu i najnowszym softem 6.6070 chcecie to naprawić to zostawcie to na później. Skusiłem się i teraz jest tragedia. Pikseloza pojawia się co kilka sekund. To nie da się oglądać !!! Wygląda to tak jak było przed lutową aktualizacją. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Ja nie mam nic do stracenia... Teraz to i tak mam tylko czarny obraz z kiepskim dźwiękiem... 

profile.country.PL.title
Anonimowy2212
Użytkownik

Ja jestem bardzo ciekawy jakie macie objawy tej pikselozy. Na prawdę u was jest tak źle że nie da się nic oglądać? U mnie występuje coś takiego jak przeskakiwanie pikseli równo co sekundę i pikselizacja obrazu w ruchu przy skompilowanych sceneriach. W sumie tak poza tym to da się oglądać. Obraz na takim TVP 4K wygląda świetnie (chodź nie bez błędów).

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

tak to ja miałem około miesiąc temu, teraz czarny obraz, czasem jakieś przebłyski z tej czerni fragmentów obrazu i co jest nowością przerywanie dźwięku

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Anonimowy2212 na początku są drobne piksele, później z dnia na dzień jest ich coraz więcej, aż do dnia dzisiejszego kiedy mam czarny obraz na obojętnie jakim kanale z zakłócanym dźwiękiem czyli oglądać nie mam co za bardzo... Tak to wygląda u mnie model x94j 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Dzwoniłem do Sony, bardzo miła pani, powiedziała tak: Sony jest przekonane że problem został rozwiązany wraz z aktualizacją z lutego, tego forum nikt oprócz nas nie czyta i nie jest podstawą do działań z ich strony. Żeby nasz głos został usłyszany przez Sony jedyną opcją jest dzwonić i zgłaszać problem im więcej tym lepiej, więc łapcie za telefony i zgłaszajcie. Na dzień dzisiejszy jedyne co mogą zrobić to wymienić płytę, ale nie o to chodzi bo to drutowanie i trytytkowanie problemu a nie rozwiązanie. Potwierdziła też że 100% za to odpowiada software od Sony, nie od Google. 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Dobrze skoro Pani tak powiedziała to czy jest szansa, aby ona przekazała gdzieś dalej taką informację, aby Sony się dowiedziało, że problem powrócił? Ja płyty nie mam zamiaru wymieniać boi po co skoro jest sprawna a tv chcę mieć zawsze aktualizowany... Ja ogólnie to z 10 maili pisałem o moim problemie... 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Na chwilę obecną ilość zgłoszeń ma znaczenie tak powiedziała : dzwonić ile się da 22 306 06 94 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Postanowiłem również i Ja zadzwonić pod wskazany numer 10 min rozmawiałem z Panem i wiedzą o problemie, ale wpier prosił, abym zaktualizował tv do 6060 wersji... Najlepsze to, że pierwsze słyszał o tym, iż panowie z serwisu po wymianie płyty każą klientowi nie aktualizować tv bo problem ponownie się pojawi to krótko ich wyśmiał... Więc panowie z serwisu Sony nie naciągajcie klientów na wymianę dobrej płyty na płytę dobrą tylko zgłaszajcie te problemy do Sony Europe to oni są od twho, aby ten problem rozwiązać o tulko Oni to loga uczynić... 

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Dziś wgrałem wersję 6070 i w moim przypadku nic to nie zmieniło... Czarny obraz z przerywającym dźwiękiem.... Lipa... Co z Warszawy na infolinię też pawiana świrują, mówię do faceta, aby to przekazali gdzieś dalej, że problem na nowo istnieje to mi mówi, że on nic nie może zrobić No ja pier..... Sobie pomyślałem to skąd Sony ma potem wiedzieć, że to g...... pikselowanie wróciło....