anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

779 ODPOW. 779
profile.country.PL.title
plusio76
Użytkownik

Na moim XH90 największa pikseloza jest na kanałach odbieranych przez moduł CAM CI+ Canal+, ale nie tylko - pojawia się również (znacznie rzadziej) na kanałach naziemnych (oczywiście przy doskonałym sygnale z anteny, rzędy 100%).

Według mnie problem nie jest z modułami CAM, ale z obsługą wbudowanych tunerów DVB-S/C/T.

Ale to nie ma znaczenia, mają to naprawić i już! Miejmy nadzieję, że wypuszczą jakąs aktualizację.

 

Z informacji infolinii wsparcia technicznego wynika, że otrzymali pewną ilość zgłoszeń tego problemu, ale problem nie jest nadal "potwierdzony" koniec cytatu.

Cokolwiek to znaczy 😞

profile.country.PL.title
mycha1961
Poszukiwacz

co do softu to pisałem ze taki miał serwisant na penie, nic nie mówił żeby nie wgrywać tego najnowszego, nawet nie wiedział ze wyszedł nowy soft, u mnie piksele były tez na tym sofcie co mam teraz wgrany tj.6.4048, od września do pobrania w/w softu było wszystko dobrze z obrazem, numer seryjny mam taki sam tak jak ktoś pisał zmienił w trybie serwisowym.

profile.country.PL.title
mycha1961
Poszukiwacz

łapki swędziały i wgrałem najnowszy soft tj. 6.4284 pobrany ze strony sony i wgrany z pena, także żadnej blokady nie ma, obraz śmiga bez żadnych pikseli, tylko problem jest po wejściu w szybkie menu i w ustawienia, wyskakuje ekran główny z aplikacjami, za drugim razem jest OK, no i jeszcze to ze jak wejdę w aplikacje i wrócę do programów TV to jest komunikat ze program jest zakodowany, + albo - kanałami i jest ok. Podsumowując z obrazem nie mam problemu ( oby tak było już zawsze ) z resztą tu opisaną tak, ale to już nie jest tak wqur.......e

profile.country.PL.title
grzechj_23
Poszukiwacz

Po kilku dniach testowania TV z wymienioną płytą mogę powiedzieć, że jest nawet gorzej niż przed wymianą. Niestety totalny zawód po raz kolejny. Support Sony już powiadomiony, zobaczymy co dalej...

profile.country.PL.title
Pieron27
Użytkownik

Ja w piątek zgłosiłem problem do Support Sony. Dzisiaj dzwonił Pan z Radomia i powiedział żebym się wytrzymał 2 tygodnie,bo wymiana płyty głównej nic nie daje na dłuższą metę bo to wina jest oprogramowania. Mają problem z większą ilością telewizorów.  Wymieniali płyty, ale to raczej nic nie naprawiało. Pracują nad oprogramowaniem.

profile.country.PL.title
grzechj_23
Poszukiwacz

Dzięki za informacje! Szkoda tylko, że w tak ważnej sprawie nie ma komunikatu od Supportu Sony tylko jakaś osoba z zewnętrznego serwisu przekazuje je nieoficjalnie...

profile.country.PL.title
Pieron27
Użytkownik

Jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem żeby jakaś duża firma przyznała się że coś spieszyła w oprogramowaniu i jej sprzet nie działa prawidłowo. Sprzedaż musi być na odpowiednim poziome.  

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Ja od czwartku korzystam z TV po wymianie płyty głównej i dotąd pikseloza nie wróciła

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

U mnie niestety po wymianie płyty głównej piksele powróciły ,cieszyłem się  może z miesiąc 

profile.country.PL.title
plusio76
Użytkownik

Ja dziwię się po co oni w ogóle wymieniają te płyty główne, skoro wiadomo na 100%, że problem leży w oprogramowaniu. Sytuacja z pikselami na różnych modelach TV pojawiła się dopiero po aktualizacji oprogramowania. W przypadku XH90 po ostatniej aktualizacji do wersji 1288...