anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

779 ODPOW. 779
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

plusio76

Nie do końca tak jest z xh90, u mnie pikseloza okropna była we wcześniejszej wersji, męczyłem się od września, w październiku wymienił płytę, zaktalizowałem do wersji 1288 i obraz ok. Mam cichą nadzieję że nie wróci pikseloza.

profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Witajcie. Również mam problem z pikselemi w 65x90j. Z tym czekaniem 2 tyg. to nie jestem przekonany. Zadzwonisz po 2 tyg. i umówi Cię za 2 tyg. I miesiąc gwarancji na boku. Chyba trzeba zacząć cisnąć sony póki jest gwarancja.... Mi dzisiaj wymienili płytę główną o 17 o obraz był ok. Przed chwilą chciałem włączyć tv i kręciło się kółko a kablówki zero. Dopiero jak z prądu odłączyłem to wróciło do normy ale już jakieś piksele się pokazywały. Ogólnie lipa najchętniej bym go zwrócił w cholere i wybrał produkt konkurencji..... 

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Dziś mija tydzień od oddania tv z serwisu i pojawiły się pierwsze objawy pikselozy 😞 sporadyczne, rzadkie zjawisko póki co, ale obawiam się, że to początek powrotu tego problemu.. 

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Co teraz robi serwis tym, którymś wrócił problem z pikselozą? Wczoraj zaktualizowałem soft do 4284, ale nie pomogło, na innej grupie, ktoś usłyszał, że to wina starego oprogramowania na karcie CI i w UPC ma reklamować, zastanawiam się czy ten problem jest do rozwiązania, bo jeśli nie to pozostaje 2 rękojmia i zwrot kasy lub wymiana.. ale wtedy znów zabiorą tv na serwis eh

profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Nie sądzę, aby winny był UPC. Ja mam kablówkę z multimedii i mam takie same objawy. Po wymianie płyty głównej doszło Jeszcze takie zjawisko, że rano włączam tv i kręci się kółko. Musze odłączyć go z prądu i dopiero działa telewizja. Pikseloza też jest ale bardzo rzadko (zapewne będzie się pogarszało). Na kablu od prądu jakiś przełącznik by się przydał off/on :wink: 

profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

problem z pikselozą w XH90 to problem ostatniego softu . 

6.1534  rozwiazuje problem i nie ma pikselozy. Wymiana plyt głownych nic nie daje i potwierdził to serwis u mnie na chacie i sam nie wiedział czemu kazali zmieniać te płyty. Pewnie to samo tyczy sie innych modeli.

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

Być może soft 6.1534 rozwiązuje problem w TV serii XH ale aktualnym softem dla serii XR-*X9*J jest 6.4284  i niestety on nic nie załatwia.

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

Rozmawiałem dziś z Sony, pani powiedziała, że trwają prace nad aktualizacją, która ma rozwiązać ten problem, tak więc zalecają chwilę poczekać 

profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

Pod jaki numer dzwoniles ? Ciekawe czy do xh90 robią soft nowy

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

223060694