anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 i brudna matryca

1_Mariusz_1
Początkujący

A300 i brudna matryca

Witam
Od pewnego czasu na fotkach pojawiają mi się w tych samych miejscach kilka czarnych punktów i coś w kształcie krótkiej nitki (ok 2 mm). Efekt jest ten sam z różnymi obiektywami stąd przypuszczenie, że brudna jest osłona matrycy.
Jak w bezpieczny sposób wyczyścić osłonę matrycy w A300. Opcja z menu nie daje rezultatów

162 ODPOW. 162
1_Mariusz_1
Początkujący

No i wyczyściłem.
Wiedziony wrodzoną oszczędnością przeszukałem pawlacz i znalazłem gruchę od inhalatora ręcznego. Aparat na statyw dziurą w dół, parę dmuchów i z 4 paprochów został 1 który zmieniał tylko miejsce i za nic nie chciał zleźć z matrycy. Już chciałem sobie odpuścić gdy przypomniałem sobie że mam inhalator elektryczny (jak ktoś ma akwarium może wykorzystać do tego brzęczyk napowietrzający). Jeden dmuch i wszystko czyste :D . Po lewej pompka ręczna po prawej inhalator elektryczny.

LoseR-----
Początkujący

zestaw do profesjonalnego czyszczenia ;)

1_Mariusz_1
Początkujący

Pewnie
A i nazwa inhalatora adekwatna "New constalation" to jest to :D

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Fajny patent :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Ja to mam taką klasyczną, nie to co Lajamowa http://klubkm.pl/forum/images/smilies/crying.gif
Ale jakby mieć lewatywę, to pomysł z rakietą w d...
ciekawy http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

inhalator elektryczny.


:shock:
jak kiedyś będę czyścił moją matryce to odkopie mój stary inhalator z szafki :smileymrgreen:

Pozdrawia Starosta :grin:
OsiRis-----
Początkujący

a fotkę podaruję by nie robić reklamy ;)
a ja mam taka auto-gruszkę
24 litrowy zbiornik
Moc 2200 Watt
8 bar ciśnienie zbiornika z zaworem bezpieczeństwa
165l/min - wydajność
1 cylindrowy agregat smarowany olejem, nadający się długotrwałej pracy.
ostatnio jak to włączyłem to wyrwało mi łopatki z wentylatora procesora,
a ścieżki z płyty głównej mi powyginało.
wszystkie ciciki picimątwy i trontitle znikły.
a aparat nie działa :))) (żart) aa i nie polecam tego rozwiązania gdyż kompresor pluje wodą- parą jak kto woli ...

bikmen
Początkujący

no dobra panowie bo i mi dzis sie ten problem z matryca pojawil mam gruche srednich rozmiarow i nie ma bata zeby wydmuchalo mi to co widac na zdjeciach a z pol godziny dzis dmuchalem chyba a najciekawsze to to ze nie widze nawet tego na matrycy nawet do dosc mocnego swiatla nocnej lampki i co w tej sytuacji proponujecie? długo nie robilem zdjec krajobrazow a same portrety i na portretach tego nie widzialem a na krajobrazach odrazu ale to tez chyba od przyslony zalezalo ze nie bylo widac.. proszę o rady zamierzam kupić w aptece wieksza gruche o ktorej wczesniej byla mowa a jak to nie pomoze to co wtedy?

bikmen
Początkujący

nie wiem czemu nie dodało załącznika może teraz się uda

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

imho pomoże patyczek do uszu :nauseated_face:

ja jeśli plamki są typem "tłuściocha" to jeszcze "chucham" na matrycę i sprzątam patyczkiem do uszu :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer