anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 i brudna matryca

1_Mariusz_1
Początkujący

A300 i brudna matryca

Witam
Od pewnego czasu na fotkach pojawiają mi się w tych samych miejscach kilka czarnych punktów i coś w kształcie krótkiej nitki (ok 2 mm). Efekt jest ten sam z różnymi obiektywami stąd przypuszczenie, że brudna jest osłona matrycy.
Jak w bezpieczny sposób wyczyścić osłonę matrycy w A300. Opcja z menu nie daje rezultatów

162 ODPOW. 162
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

drago747 napisał(a):

A u mnie ma jakieś zielonawe poblaski... :?


;)
Staraj się o tym nie myśleć może. Naprawdę. Za dużą wagę przywiązujesz do zupełnie zbytecznych szczegółów.
Ja mam na okularach zielone powłoki antyodblaskowe na przykład i dzięki temu oko się mniej męczy.

profile.country.pl_PL.title
pinkpe
Początkujący

witam:)
też mialam brudna matryce, na szczescie udalo mi sie ja przedmuchac. klopot jaki mi pozostal to wlasnie jakies "smieci" na lustrze (moze tez na matowce), widac tylko we wizjerze. generalnie mnie to denerwuje i nie wiem czym sie tego pozbyc. dmuchanie nie pomoglo, a boje sie mazac po lustrze jakimis plynami... czy ktos moze zaproponować jakis sposob pozbycia sie tego?

naive-----
Początkujący

Też mi sie pokazały "tłuste" plamy na matrycy. Więc zastosowałem procedurę opisaną w linku podanym kilkanaście postów wcześniej. Jako nowicjusz radzę nowicjuszom cierpliwość - po czyszczeniu na mokro mogą na zdjęciach być dalej jakieś plamki czy paprochy/ oczywiście w innym miejscu niż pierwotnie/. Najlepiej zrobić sobie wolne od fotografowania i poczekać aż matryca dokladnie wyschnie. Wtedy wystarczy porządnie przedmuchać matrycę gruszką, zdjecia znowu są jakby aparat wyszedł z fabryki.

profile.country.pl_PL.title
pinkpe
Początkujący

jesli o mnie chodzi z matryca sobie poradzilam, tylko matowka i lustro mi "przeszkadza"...

lennox-----
Początkujący

A czy z lustra można pyłki które nie chcą zejść poprzez zdmuchnięcie zdjąć lekko pałeczkami z watą do uszu ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja tak robię :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Lestek------
Początkujący

Dobrzy ludzie, podpowiedzcie gdzie mogę kupić ten izopropanol. Mam tak zatłuszczoną matrycę że szkoda gadać. Weekend stracony bo tyle plam na zdjęciach że aż przykro :( Wiem że środek nazywa się Kontakt IPA ale gdzie to można dostać poza Alledrogo?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Lestek napisał(a):

Dobrzy ludzie, podpowiedzcie gdzie mogę kupić ten izopropanol. Mam tak zatłuszczoną matrycę że szkoda gadać. Weekend stracony bo tyle plam na zdjęciach że aż przykro :( Wiem że środek nazywa się Kontakt IPA ale gdzie to można dostać poza Alledrogo?


Może spróbuj w sklepie elektronicznym. ;)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

trochę bał bym się użyć kontaktu IPA bo to nie jest środek do optyki
lepiej zapukaj do najbliższego optyka
tylko uwaga mała:
niektóre preparaty sprzedawane w sklepach optycznych mają dodany środek przeciw poceniu się szkieł i może zostawiać smugi
albo poszukaj zestawów w fotojokerach tu lista sklepów http://www.fotojoker.pl/lista_salonow.php5

Lestek------
Początkujący

Kupiłem Kontakt IPA plus no i zonk. Przychodzę i czytam żeby uważać. To jak to w końcu jest. Ten środek to właśnie alkohol izopropylowy wysokiej czystości bez dodatków. Stosować go czy nie? Bo ogłupieję ;)