anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 i brudna matryca

1_Mariusz_1
Początkujący

A300 i brudna matryca

Witam
Od pewnego czasu na fotkach pojawiają mi się w tych samych miejscach kilka czarnych punktów i coś w kształcie krótkiej nitki (ok 2 mm). Efekt jest ten sam z różnymi obiektywami stąd przypuszczenie, że brudna jest osłona matrycy.
Jak w bezpieczny sposób wyczyścić osłonę matrycy w A300. Opcja z menu nie daje rezultatów

162 ODPOW. 162
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

wypróbuj na lusterku ;)

Lestek------
Początkujący

Eee jeśli o to chodzi to środek jest ok, wypróbowałem na ajfonie i nie ma smug. Zresztą jest o nim wątek na Nikonie, który wygooglowałem. Myślałem że ma jakiś negatywny wpływ na filtr matrycy......
Wątek o którym wspominam: http://www.forum.nikon.org.pl/showpost. ... stcount=76

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

ten preparat jest niby do elektroniki
a ja jako elektronik nigdy go nie używałem bo miałem dostęp do trójchloroetylenu lub spirytusu technicznego
dlatego z taką rezerwą do tego podchodzę bo go nie znam ;)

LoseR-----
Początkujący

no i dopadł mnie niezły zonk zabrudziła mi się matryca ale tak ze nie moglem jej sam doczyścić (gruszka nie pomogła pen do czyszczenia matrycy również) wiec postanowiłem oddać ja do czyszczenia, nie powiem ze tania sprawa :smileyevil: i jestem jeszcze ciekawy jak to będzie wyglądać po serwisie a powiem jeszcze ze w serwisie Sony muszę zapłacić jeszcze więcej.

kamil1114
Początkujący

No przykra sprawa , ale lepiej wysłać od Sony i mieć to dobrze zrobione.
A jeżeli to nie jest tajemnicą , to ile kosztuje takie czyszczenie ?

LoseR-----
Początkujący

znaczy ja mieszkam na chwile obecna w UK i kosztuje odpowiednio czyszczenie 30 funtów a w serwisie Sony 50 funtów tyle tylko dobrze ze nie muszę płacić za 2 usługi po prostu dopłata różnicy. Nie cena ważna ale czas jaki stracę przez 2 tygodnie :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

30 funciaków :shock:

otwieram zakład czyszczenia matryc 8-)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

kris napisał(a):

30 funciaków :shock:

otwieram zakład czyszczenia matryc 8-)


dołączam do Ciebie :smileyhappy:
nawet za 15
a teraz nasuwa się pytanie kto czyści matrycę i nie przedmucha wcześniej komory lustra :shock:

LoseR-----
Początkujący

nie chodzi o komorę lustra czyściłem rowniez nie raz matryce i zawsze pomagało. Komorę lustra i ja i on przedmuchaliśmy, spójrz ze miedzy komorą lustra a matryca masz dość dużą szczelinę i z stąd mogą wydostawać się pyłki a że wymieniałem obiektywy ostatnio w trudnych warunkach wiec mogło się coś dostać. Ciekawe co byś miał do powiedzenia gdybyś tego nie wyczyścił tak jak on dalej byłbyś taki mądry ;) czy może wziąłbyś na siebie rozebranie aparatu ?

Lestek------
Początkujący

Po wielogodzinnym mocowaniu się z paprochami uzyskałem zadowalający mnie efekt. W załączniku przed/po. Zastosowałem izopropanol w spreyu, KONTAKT IPA plus. Pryskałem na bibułkę i z tego pobierałem na patyczek. Czyściłem i suszyłem. Coś tam zostało ale myślę że jest znośnie...