anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A33/A55 - zasilanie

profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

A33/A55 - zasilanie

jedna z najmniej atrakcyjnych cech tych konstrukcji bowiem producent deklaruje tylko:

A55
Number of Still Images :
Approx. 330 images with viewfinder, 380 images with LCD monitor
(C I P A standard)

A33
Number of Still Images :
Approx. 270 images with viewfinder, 340 images with LCD monitor
(C I P A standard)

do tego bateria ładuje się dosyć długo
(może dzięki temu będzie trwalsza)

ale jak jest w rzeczywistości i czy w praktyce można wydłużyć ten mizernie wyglądający czas pracy po jednym ładowaniu?
czy GPS lub automatycznie uruchamiany ciągły AF po przyłożeniu oka do EVF mają duży wpływ na pobór prądu?
czy automatyczne przełączanie pomiędzy EVF/LCD również ma tutaj znaczenie?
jaki jest optymalny czas przełączania w tryb oszczędzający energię?

byłoby super gdyby udało się tutaj wysupłać jakieś sztuczki-kruczki i wypracować optymalizację ustawień w obu aparatach :thumbsup:

może na początek dzielmy się wynikami z krótkim komentarzem - ile faktycznie udało się pstryknąć fotek między ładowaniami i z jakimi ustawieniami :nerd:

z lekturki na imaging-resource wynika, że wyłączenie GPSa daje +20 fotek z EVF i +10 z LCD:
By dropping GPS support, the A55 increases battery life just slightly, to 390 shots on the LCD, or 350 with the EVF.

na forach można też znaleźć sporo informacji, że po kilku pierwszych cyklach (rozładowanie/naładowanie) czas pracy ogniwa ulega znacznemu wydłużeniu - zauważyliście to u siebie? w jakim zakresie?

oczywiście kwestia zamienników - czy warto i jakie polecacie :c25

zapraszam do dyskusji :c22

61 ODPOW. 61
lustereczko
Początkujący

Bateria spokojnie w A33 wytrzymuje 350 zdjęc, bynajmniej ja na ustawieniach programowych, 80% ekran LCD , 20% wizjer. Mam wrażenie że po 3 naładowaniu juz bateria dłużej trzyma. Generalnie sadziłem że będzie gorzej ale narazie nie zamierzam zakupić dodatkowej baterii.
pzdr

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

przytoczone dane to bardzo specyficzne standardy C.I.P.A.
Mnie sie udało wykonać w ciągu jednego dnia, na w pełni naładowanym aku ponad 1300 zdjęć w różnych warunkach (także z lampą) i jeszcze pozostało 19% pojemności, więc byłem bardzo zadowolony

profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

1300 to już poważny wynik :c4

proponuję aby posiadacze tych lustrzanek zwyczajnie sprawdzili i zapisali numer zdjęcia tuż po ładowaniu i kolejny w momencie kiedy będą zmuszeni wyjąć rozładowane ogniwo w celu zregenerowania. później tylko wrzucić wynik do tego wątku i po kilku takich wpisach wyrobimy sobie jakiś pogląd :thumbsup:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zlybanan napisał(a):

1300 to już poważny wynik :c4

proponuję aby posiadacze tych lustrzanek zwyczajnie sprawdzili i zapisali numer zdjęcia tuż po ładowaniu i kolejny w momencie kiedy będą zmuszeni wyjąć rozładowane ogniwo w celu zregenerowania. później tylko wrzucić wynik do tego wątku i po kilku takich wpisach wyrobimy sobie jakiś pogląd :thumbsup:



ale co tu porównywać ? Jest standard C.I.P.A., który mówi o ilości zdjęć, jakie można wykonać w pewnej sekwencji działania. Nie wiem, jak Ty, ale ja nie robię zdjęć tak, jak oni "badają" baterie i jestem pewien, że jest to dalekie od normalnego użytkowania aparatu :c20
Przy czym jedna jest zaleta tego standardu - jest fair względem wszystkich aparatów, bo jest to jeden standard dla wszystkich aparatów (małym wyjątkiem są aparaty bez lampy błyskowej).

Aparaty SLT zużywają więcej energii niż typowe lustrzanki, ze względu na wysokiej jakości wizjer elektroniczny, że o bardzo dobrym ekraniku LCD nie wspomnę.


Moja bateria jest najlepszą w systemie (to jest ta, która jest m.in. w a200--a500-a700-a850-a900), a i tak mam ich kilka. Więc jeśli dla kogoś bateria jest zbyt "mała", to nie pozostaje nic innego, jak kupić dodatkową.

Dodam jeszcze, że to, jak szybko nam padnie bateria, bardzo zależy od tego, jak z aparatu korzystamy.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

kris napisał(a):

ale co tu porównywać ?



no jak widzisz brak choćby orientacyjnej informacji nt osiągnięć A33/A55 w tym zakresie, a wydaje mi się to dosyć istotne.

kris napisał(a):

Dodam jeszcze, że to, jak szybko nam padnie bateria, bardzo zależy od tego, jak z aparatu korzystamy.



i sam doszedłeś do tego, że warto dyskutować :c4

pozdrawiam i zachęcam do dzielenia się doświadczeniem ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zlybanan napisał(a):

pozdrawiam i zachęcam do dzielenia się doświadczeniem ;)

wystarczy, że poszperasz po forum i znajdziesz posty/wątki, z których możesz się dowiedzieć, jak "oszczędzać" aku.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

jak sam wcześniej zauważyłeś - puszka puszce nierówna, a i sama konstrukcja A33/A55 nieco odbiega od standardowej więc dyskusja mz jak najbardziej na miejscu.

jeśli nie masz ochoty nie musisz przecież brać w niej udziału, pozdrawiam :)

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Ale o czym tu dyskutować? O tym jak oszczędzać aku?
Temat był już poruszany na forum i raczej sposób na zaoszczędzenie energii aku w A33/A55 nie będzie bardzo odbiegał od "technik" oszczędzania aku w pozostałych aparatach :c56

profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

np o tym, że choćby z uwagi na EVF i inny mechanizm AF jest tu kilka opcji, których pewnie nie znajdziemy w klasycznych lustrzankach.
ja np chciałbym poznać opinię użytkowników nt tego jaki widzą wpływ poszczególnych konfiguracji.
czas lubię spędzać aktywnie w terenie, a te konstrukcje mają troszkę większy pobór mocy i nie grzeszą przebiegiem wg C I P A
pewnie, że można kupić drugą baterię ale na szlaku zwykle nie ma stoiska Sony Center i jeśli wyczerpie się ta druga...
dlatego chciałbym poznać spostrzeżenia użytkowników aby możliwie efektywnie wykorzystać te ogniwa

zresztą dlaczego taki temat miałby komuś przeszkadzać? nie chcesz, nie interesuje Cię - nie piszesz i nie tracisz czasu na lekturę
idea forum jest chyba jasna i cieszę się np z informacji, że kolega zrobił 1300 fotek bo to już daje mi jakiś pogląd czego mam się spodziewać

pozdrawiam