anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A55 -Filmy HD i przegrzewanie się Aparat

profile.country.pl_PL.title
Coder-----
Początkujący

A55 -Filmy HD i przegrzewanie się Aparat

Tak jak w temacie max nagrałem 14 min filmu HD i wyskoczyła informacja o przegrzewaniu się i aparat wyliczył się by ostygnąć ma ktoś tak podobnie? obiektyw standard 18-55 popróbuję jeszcze z inna karta ale to masakra 15min i koniec nagrywania >???

17 ODPOW. 17
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Coder napisał(a):

Tak jak w temacie max nagrałem 14 min filmu HD i wyskoczyła informacja o przegrzewaniu się i aparat wyliczył się by ostygnąć ma ktoś tak podobnie? obiektyw standard 18-55 popróbuję jeszcze z inna karta ale to masakra 15min i koniec nagrywania >???


Poczytaj, proszę, ten temat LINK

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Coder napisał(a):

Tak jak w temacie max nagrałem 14 min filmu HD i wyskoczyła informacja o przegrzewaniu się i aparat wyliczył się by ostygnąć ma ktoś tak podobnie? obiektyw standard 18-55 popróbuję jeszcze z inna karta ale to masakra 15min i koniec nagrywania >???


nie wiem, czy wiesz ale kupiłeś aparat z funkcją nagrywania filmów, a nie kamerę z funkcją robienia zdjęć. O co chodzi? O to, że kupując aparat musisz mieć świadomość różnicy między nim, a kamerą :D




acinloop napisał(a):

Coder napisał(a):

Tak jak w temacie max nagrałem 14 min filmu HD i wyskoczyła informacja o przegrzewaniu się i aparat wyliczył się by ostygnąć ma ktoś tak podobnie? obiektyw standard 18-55 popróbuję jeszcze z inna karta ale to masakra 15min i koniec nagrywania >???


Poczytaj. proszę ten temat LINK


dodatkowo polecam lekturę instrukcji obsługi:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

Coder napisał(a):

Tak jak w temacie max nagrałem 14 min filmu HD i wyskoczyła informacja o przegrzewaniu się i aparat wyliczył się by ostygnąć ma ktoś tak podobnie? obiektyw standard 18-55 popróbuję jeszcze z inna karta ale to masakra 15min i koniec nagrywania >???



żadna masakra
patrz Alfa 55 przegrzewa się podczas kręcenia filmów
http://alphacorner.eu/index.php/inne/mi ... mment-1702

wyciągnij baterię aby szybciej schłodzić aparat

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Dokładniej to wyłącza się, aby nie się nie przegrzać.

schnizer540
Początkujący

Zastanawia mnie czy latem przy temperaturach 30 stopni 55-ka nie bedzie sie grzac w trybie robienia zdjec i czy w takich temperaturach dlugosc nagrywania filmow nie spadnie do 1 min z wl.stabilizacja .Jesli tak bedzie to urlop np. w Egipcie z tym sprzetem moze byc masakra.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

schnizer540 napisał(a):

Zastanawia mnie czy latem przy temperaturach 30 stopni 55-ka nie bedzie sie grzac w trybie robienia zdjec

zdjęć :c7
zaraz się zacznie wyliczanka, kto w jakich maksymalnych temp robił zdjęcia....ja nie pamiętam, bo nie chodzę z termometrem w .... torbie.



schnizer540 napisał(a):

i czy w takich temperaturach dlugosc nagrywania filmow nie spadnie do 1 min z wl.stabilizacja .

czytałeś to (?):

Temperatura otoczenia: 20℃
- 9 minut z włączoną stabilizacją,
- 29 minut z wyłączoną stabilizacją.

Temperatura otoczenia: 30℃
- 6 minut z włączoną stabilizacją,
- 13 minut z wyłączoną stabilizacją.


Sony jako jedyny producent video DSLR podał takie wartości. Każdy sprzęt się przegrzewa i lepiej, żeby aparat sam wyłączał nagrywanie zanim się matryca i inne części przegrzeją, niż jakby się miał aparat spalić.


schnizer540 napisał(a):

Jesli tak bedzie to urlop np. w Egipcie z tym sprzetem moze byc masakra.


pozwolę sobie PONOWNIE napisać jak to jest:
Czas nagrywania filmów przy 30* i tak bywa dłuższy niż w wielu lustrzankach z funkcją video np.:
nikon d5000 - maks 5minut (1280x720px)
nikon d300s - maks 5minut (1280x720px)
nikon d90 - maks 5minut (1280x720px)
nikon d7000 - maks 20 minut
canon 7d - maks 29 minut, ale jeden klip nie może przekroczyć 4GB (czyli 12minut)

dodajmy, że aparat to aparat! Jeśli chcesz kręcić filmy o długości tasiemca - polecam zakup kamery. Jeśli chcesz mieć dobry sprzęt do zdjęć to nie kupisz kamery, tylko aparat więc..... ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Gucio50
Początkujący

Coder napisał(a):

Tak jak w temacie max nagrałem 14 min filmu HD i wyskoczyła informacja o przegrzewaniu się i aparat wyliczył się by ostygnąć ma ktoś tak podobnie? obiektyw standard 18-55 popróbuję jeszcze z inna karta ale to masakra 15min i koniec nagrywania >???



Dla "spróbunku" wcisnąłem nagrywanie. Efekt taki jak i u Ciebie.

Rzeczywiście, przegrzewa się i stopuje nagranie. Nie jest to więc tylko u Ciebie.
Dla mnie nie jest to wada, nie miewam tak długich klipów.

Rada Krisa :c37 jest rozsądna. Do Egiptu kup kamerę.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Gucio50 napisał(a):

acinloop napisał(a):

Coder napisał(a):

Tak jak w temacie max nagrałem 14 min filmu HD i wyskoczyła informacja o przegrzewaniu się i aparat wyliczył się by ostygnąć ma ktoś tak podobnie? obiektyw standard 18-55 popróbuję jeszcze z inna karta ale to masakra 15min i koniec nagrywania >???

Gucio popraw cytowanie, bo Acinloop nie napisał tego co zacytowałeś.






Gucio50 napisał(a):


Dla "spróbunku" wcisnąłem nagrywanie. Efekt taki jak i u Ciebie.

tak z ciekawości - jaka karta pamięci ? Jaki format video ?


Gucio50 napisał(a):

Rada Krisa :c37 jest rozsądna. Do Egiptu kup kamerę.


moja rada mam nadzieje, że nie zostanie odebrana jako złośliwa - ja po prostu wiem,że aparat jest do robienia zdjęć, a funkcja video jest dodatkiem. Tak jak w kamerach dodatkiem jest tryb foto.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Gucio50
Początkujący

kris napisał(a):

... ... tak z ciekawości - jaka karta pamięci ? Jaki format video ?



Film AVCHD
Karta SanDisk 16GB Extreme III, speed 30MB/s
Na trochę gorszej MagicGate, speed 8MB/s, też San disk, to samo, wyłącza się.
Chyba nie zależy to od karty.

Mam kamerę Sony HDR-XR520Ve i filmy wydaja się mi, jakby lepsze, inna "barwa" obrazu i dźwięk.
Ale moze się do niej i jej produkcji przyzwyczaiłem.