anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

alfa 55 pliki RAW

profile.country.pl_PL.title
darekjulek
Początkujący

alfa 55 pliki RAW

Proszę o pomoc. Robiąc zdjęcia RAW a55 nie mogę otworzyć pliku programem który wcześniej używałem do tych zdjęć ImageDataConverterSR pliki RAW robione a100 otwierają się bez problemów. Pliki RAW zrobione aparatem a55 bez problemu otwiera Image Data Converter SR Ver. 3, ale jakość zdjęć widziana na ekranie jest kiepska.
Krótko zdjęcia RAW ALFĄ 55 chcę "wywoływać" ImageDataConverterSR a nie Image Data Converter SR Ver. 3 niestety nie mogę :( jak to zrobić??

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

darekjulek napisał(a):

Proszę o pomoc. Robiąc zdjęcia RAW a55 nie mogę otworzyć pliku programem który wcześniej używałem do tych zdjęć ImageDataConverterSR pliki RAW robione a100 otwierają się bez problemów. Pliki RAW zrobione aparatem a55 bez problemu otwiera Image Data Converter SR Ver. 3, ale jakość zdjęć widziana na ekranie jest kiepska.
Krótko zdjęcia RAW ALFĄ 55 chcę "wywoływać" ImageDataConverterSR a nie Image Data Converter SR Ver. 3 niestety nie mogę :( jak to zrobić??


i pewnie tego nie zrobisz, z racji tego, że aby otwierać RAWy z najnowszych aparatów, musisz zaktualizować oprogramowanie (dotyczy to IDC, Photoshop ACR, Lightroom itd.).
A co Ci przeszkadza w nowej wersji ? Konkretnie, a najlepiej z przykładami.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
darekjulek
Początkujący

Pliki RAW otwierane ImageDataConverterSR przy powiększeniu są ostre i przejrzyste jak łza, natomiast po otworzeniu tego samego pliku Image Data Converter SR Ver. 3 nowszą wersją tego nie ma. (Pliki zrobione a100). Pliki RAW zrobione a55 otwieram Image Data Converter SR Ver. 3 ,natomiast starszą wersją tego programu nie mogę. Wywala mi "The file may be coropted"

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

darekjulek napisał(a):

Pliki RAW otwierane ImageDataConverterSR przy powiększeniu są ostre i przejrzyste jak łza, natomiast po otworzeniu tego samego pliku Image Data Converter SR Ver. 3 nowszą wersją tego nie ma. (Pliki zrobione a100).


wieczorem sam to sprawdzę. Może jeszcze biegli użytkownicy tego softu się wypowiedzą.




darekjulek napisał(a):

Pliki RAW zrobione a55 otwieram Image Data Converter SR Ver. 3 ,natomiast starszą wersją tego programu nie mogę. Wywala mi "The file may be coropted"


pisałem wyżej dlaczego tak jest. Tylko ICD v3 jest w stanie otworzyć RAWy z nowych aparatów m.in. a55

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
darekjulek
Początkujący

No to kiepsko.....

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

darekjulek napisał(a):

No to kiepsko.....


kiepsko to jest, jak musisz płacić za taką aktualizację. Tak jest z Photoshopem (ACR/LR) - nie otworzysz RAWów z np. a55 w starszej wersji programu (np. CS4), tylko musisz zakupić aktualizację do nowej wersji 😕 - ale wiadomo, muszą zarabiać.
Tutaj może być kwestia przyzwyczajenia się i/lub zmiany ustawień, ale jak powiedziałem - może ktoś ze stałych użytkowników IDC wie coś na ten temat.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Niestety przy sobie nie mam rawów z A55, ale z A350 otwierają się bardzo dobrze. Warto też ustawić w jaki sposób mają być wyświetlane pliki (prawy dolny róg ekranu). Najlepszą jakość uzyskamy dla "Standard Display".