anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

aplikacje SEN w nex5r

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
kristos24
Początkujący

aplikacje SEN w nex5r

witam

Mam pytanie związane z aplikacjami które możemy pobrać z SEN.

To że nie działa w europie to żaden problem bo wystarczy założyć konto gdzieś indziej.

Moje pytanie dotyczy tego czy efekt wizualny "ilustracja" jak i inne możemy zrealizować tylko i wyłącznie wybierająć tą opcję czy tak jak w przypadku kompaktów możemy wyedytować każde zdjęcie które było robione bez efektów

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz.O wrote:

I - nie ma w NEX efektu "ilustracja"...

Fabrycznie owszem, nie ma, ale jest darmowa Aplikacja Picture Effect+, która taką funkcjonalność wprowadza.

https://www.playmemoriescameraapps.com/portal/usbdetail.php?eid=IS9104-NPIA09014_00-F00001

I film obrazujący możliwości oprogramowania :slight_smile:


Message was edited by: Lajam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
tommek82
Nowicjusz

Witam

Nie odpowiem Ci na pytanie, ale zapytam o wgrywanie aplikacji. Mimo że mam zarejestrowany produkt w PL, to mogę zarejestrować się na SEN np podając kraj Wielka Brytania i będzie można wgrać aplikacje?? Dzięki za odpowiedź

NEX-5R 18-55mm
profile.country.pl_PL.title
kristos24
Początkujący

witam, to że można wgrać aplikacje to pewne, ale interesuje mnie opcja funkcji kreatywnych.

czy po zrobieniu zdjęcia mogę przerobić je na ilustrację czy np akwarelę.

profile.country.pl_PL.title
tommek82
Nowicjusz

Wg mnie nie można bo są to aplikacje do używania w trakcie robienia zdjęć, nie mam aparatu przy sobie, nie możesz sam tego sprawdzić??

NEX-5R 18-55mm
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kristos24 wrote:

witam, to że można wgrać aplikacje to pewne, ale interesuje mnie opcja funkcji kreatywnych.

czy po zrobieniu zdjęcia mogę przerobić je na ilustrację czy np akwarelę.

Witaj,

Nie mam aktualnie tego modelu pod ręką, postaram się zweryfikować tą kwestię dla Ciebie jak najszybciej.

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.

Nie mam wprawdzie NEX5R, ale miałem NEX5N i mam NEX6 - w żadnym z tych aparatów nie ma opcji "postprodukcji", czyli - jeśli chcesz mieć zdjęcie z jakimś efektem (np. posteryzacja, aparat-zabawka, itp.) musisz to ustawić przed zrobieniem zdjecia. Potem to ewentualnie w jakimś programie graficznym.

I - nie ma w NEX efektu "ilustracja"...

Pozdrawiam

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tadeusz.O wrote:

I - nie ma w NEX efektu "ilustracja"...

Fabrycznie owszem, nie ma, ale jest darmowa Aplikacja Picture Effect+, która taką funkcjonalność wprowadza.

https://www.playmemoriescameraapps.com/portal/usbdetail.php?eid=IS9104-NPIA09014_00-F00001

I film obrazujący możliwości oprogramowania :slight_smile:


Message was edited by: Lajam.

profile.country.pl_PL.title
kristos24
Początkujący

Bardzo dziękuję za odpowiedzi Panowie.

Z drugiej strony jestem trochę rozczarowany że w aparatach kompaktowych np: hx200 czy hx20

możemy przerobić zwykłe zdjęcie na ilustrację albo malowidło a w aparacie nex takiej możliwości brak.

A już miał być zakup nexa.....

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Cóż, w końcu NEX, to nie jakiś tam kompakt, czyli maszynka do cykania fotek "na gotowo" - przeciętny użytkownik kompaktu, chce mieć zdjęcie z aparatu takie, żeby już nic nie trzeba było z nim robić. Nex, moim zdaniem, jest aparatem fotograficznym bardziej ambitnym, jak lustrzanka (tylko mniejszy i bez lustra), jednak i tu zrobiono ukłon w stronę użytkowników chcących kreatywnie wykorzystywać swój aparat - można zainstalować dodatkowe oprogramowanie, np. do sterowania aparatem, do obróbki zdjęć w aparacie, czy taki, pokazany wyżej przez Lajama.

Jest wybór, są możliwości, a tych programików dodatkowych (apek) będzie coraz więcej. A że za wiele z nich trzeba płacić? Cóż, takie jest życie :

------------------------------
fotoamator
PiotrPL
Użytkownik

Straszą na Facebooku, że niedługo będą aplikacje i w Polsce. 

 

Mnie ciekawi ten TimeLapse, 9,99USD dużo-niedużo, podstawowa opcja interwału (odstęp, ilość klatek) powinna być w aparacie bardziej ambitnym jednak wbudowana w system albo jako aplikacja bezpłatna, a wersje odpłatne niech sobie mają programowanie godziny startu czy automatyczne tworzenie filmu z klatek i inne, np. automatyczne wysyłanie na YouTube po przetworzeniu...

 

Obecnie jest ledwo 11 apek, będzie więcej jeśli Sony dopuści zewnętrzne firmy do "biznesu". 

 

Pozdrawiam

Piotr

________________

manage favorites