anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Tygrysek
Początkujący

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Witam
To mój pierwszy post mam nadzieję że nie będzie za długi ale od miesiąca gryzę się z tym który aparat wybrać leciałem po Canonach Nikonach itp itd..., ale ze względu na to że 3/4 domu to Sony postanowiłem kupić tą markę na każdym forum jadą po soniaku że szkoda tego słuchać. Przeleciałem dzisiaj z 500 postów tu na forum i nadal nie jestem pewny proszę o poradę z góry dzięki za odpowiedzi.
Krótka charakterystyka mnie jako przyszłego amatora z zacięciem :):
Do tej pory nigdy nie miałem do czynienia z lustrzankami miałem Minolte z3 ale to nie to mam T-300 ale szukam czegoś więcej dlatego postanowiłem kupić lustrzankę.
Mam do wydania od 3000 do 4000 tysięcy.
Myślałem nad zakupem A350 w zestawie z Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6 już miałem kupować
bo ta opcja wydała mi się interesująca po czym na różnych forach zacząłem czytać o A700 i tu się zaczął maksymalny dylemat co teraz. Postanowiłem podzielić to na 4 opcję i mam prośbę o radę którą z nich wybrać:
1. Kupić A350 Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6
czy też inny zestaw i jak tak to który?
2. Kupić A350 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?
3. Kupić A700 z obiektywem 18-70 czy też inny zestaw i jak tak to który?
4. Kupić A700 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?

Znam już różnice pomiędzy tymi aparatami chcę opcjonalnie kupić jak najlepszy zestaw zostało mi 2 tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji i zakup oraz późniejsze cieszenie się z nowego nabytku wiem że z oby dwóch będę zadowolony jestem startującym amatorem i w pierwszym miesiącu nie będę wymagał zbyt wiele od siebie ale już w drugim ... :))))
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam

85 ODPOW. 85
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

Oj Tadziu czepiasz się :slight_smile:


JA :smileyquestion:

troszeczkę ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

buzz napisał(a):

Dlaczego 700 jest lepsza? Bo to stara dobra Minolta.



Właśnie A700 jest pierwszą lustrzanką całkowicie zaprojektowaną pod sztandarem Sony - prace projektowe zaczęły się w kwietniu 2006.
Wewnątrz A700 mocno różni się od D7D.

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Tomek69N napisał(a):

Tak filtr np. UV lub SKY i oby to neutralne w barwie szkło było i już. Praktycznie nigdy nie ściągam albo tego albo innego. Nieraz już stłukłbym nawet obiektyw ale filtr osłonił (niegdyś sporo wspinałem się "bylegdzie" obładowany lustrzanką).



Tu zdania są podzielone :-) Ja nie zakładam takich filtrów, bo każdy filtr pogarsza jakość obrazu i w specyficznych warunkach zwiększa możliwość powstania odblasków. Im wyższa jakość obiektywu i rozdzielczość matrycy, tym lepszego filtru trzeba użyć. Sens widzę jedynie w filtrze polaryzacyjnym.

kamil1114
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

kamil1114 napisał(a):

Ja mam sal 75-300 i mogę go Ci polecić. Trochę głośny ma silniczek AF ...


Skąd wziąłeś SAL75300 z silniczkiem? :shock: :c7



Słychać jak coś chodzi tak: żżżżżżż
Tylko się nie śmiejcie.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kamil1114 napisał(a):

Tadeusz napisał(a):

kamil1114 napisał(a):

Ja mam sal 75-300 i mogę go Ci polecić. Trochę głośny ma silniczek AF ...


Skąd wziąłeś SAL75300 z silniczkiem? :shock: :c7



Słychać jak coś chodzi tak: żżżżżżż
Tylko się nie śmiejcie.


:smileyhappy:
Wszystkie obiektyw w aparatach AF (autofocus) napędzane są silniczkiem. To prawda. Ale najczęściej ten silniczek jest w body (korpusie). I napędza AF obiektywu przez tzw. "śrubokręt".
Jest grupa obiektywów z własnymi silniczkami. W SONY to wysokiej jakości obiektywy z oznaczeniem SSM (nazywane często esesmanami), a ostatnio, wraz nowymi alfami wypuszczono serię amatorskich obiektywów z silniczkiem. Mają oznaczenie SAM.
To tyle.

------------------------------
fotoamator
kamil1114
Początkujący

Aha , dziękuję , to przy okazji się czegoś jeszcze nauczyłem :D