anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Tygrysek
Początkujący

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Witam
To mój pierwszy post mam nadzieję że nie będzie za długi ale od miesiąca gryzę się z tym który aparat wybrać leciałem po Canonach Nikonach itp itd..., ale ze względu na to że 3/4 domu to Sony postanowiłem kupić tą markę na każdym forum jadą po soniaku że szkoda tego słuchać. Przeleciałem dzisiaj z 500 postów tu na forum i nadal nie jestem pewny proszę o poradę z góry dzięki za odpowiedzi.
Krótka charakterystyka mnie jako przyszłego amatora z zacięciem :):
Do tej pory nigdy nie miałem do czynienia z lustrzankami miałem Minolte z3 ale to nie to mam T-300 ale szukam czegoś więcej dlatego postanowiłem kupić lustrzankę.
Mam do wydania od 3000 do 4000 tysięcy.
Myślałem nad zakupem A350 w zestawie z Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6 już miałem kupować
bo ta opcja wydała mi się interesująca po czym na różnych forach zacząłem czytać o A700 i tu się zaczął maksymalny dylemat co teraz. Postanowiłem podzielić to na 4 opcję i mam prośbę o radę którą z nich wybrać:
1. Kupić A350 Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6
czy też inny zestaw i jak tak to który?
2. Kupić A350 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?
3. Kupić A700 z obiektywem 18-70 czy też inny zestaw i jak tak to który?
4. Kupić A700 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?

Znam już różnice pomiędzy tymi aparatami chcę opcjonalnie kupić jak najlepszy zestaw zostało mi 2 tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji i zakup oraz późniejsze cieszenie się z nowego nabytku wiem że z oby dwóch będę zadowolony jestem startującym amatorem i w pierwszym miesiącu nie będę wymagał zbyt wiele od siebie ale już w drugim ... :))))
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam

85 ODPOW. 85
mikael-----
Początkujący

polecam poczekac do momentu pokazania sie nowych alfetek bo moze cie zainteresuja , (obiektywy kitowe troche lepsze) a jak nie to moze starsze jeszcze potanieja albo jeszcze pomysl o 300 i tamron 17-50 2.8 albo odrazu kup a700 i nie bedziesz zmienial body przez kilka lat. ja kupilem a300 i zbieram teraz na a700 albo a800 jak sie pojawi , ale im dluzej bedziesz czekal tym mniej zrobisz zdjec . powodzenia w wyborze

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

W czym A300 jest lepsza od A350?

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

jedno ma 10 a drugie 14 MP

Tygrysek
Początkujący

Witam
Ostatecznie po waszych postach wiem na pewno że jestem zdecydowany na 16-105 a na body jeszcze nie wiem korci mnie ta A700. 2 tygodnie mi zostało jeszcze trochę butelek się uzbiera na skupie może się sprzeda to wyrobie hehe :)) przewaliłem budżet o 30% ale z drugiej strony raz się żyje.
Pozdrawiam i dzięki wszystkim za Info

A przy okazji mam pytanie w czym najlepiej przeglądać zdjęcia jaki program bo czytałem wczoraj gdzieś na forum tutaj że jedne programy lepsze drugie gorsze, a drugie pytanie jak podglądacie tego Efix jeżeli dobrze pisze gdzie widać parametry zrobionego zdjęcia.

Jeszcze raz THX

tereska_50
Początkujący

Tygrysek napisał(a):


A przy okazji mam pytanie w czym najlepiej przeglądać zdjęcia jaki program bo czytałem wczoraj gdzieś na forum tutaj że jedne programy lepsze drugie gorsze, a drugie pytanie jak podglądacie tego Efix jeżeli dobrze pisze gdzie widać parametry zrobionego zdjęcia.


Witam jak kupisz ALfe to na plytce masz fajne programy do przegladania i podstawowej obróbki na poczatek powinno wystarczyc ;) ja uzywam Picasa 3 +to co Sony daje do aparatu i jak narazie wystarcza mi :smileyhappy: zycze udanego zakupu

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tygrysku, fajny program to FastStone Image Viewer - po otwarciu zdjęcia w tym programie wystarczy przesunąć kursor do prawej krawędzi monitora i wtedy wyświetli się cały exif. :)

SonyAlphaA300
Początkujący

Eche :D bezprecedensowy powinien byc wybor oczywiscie ze A700 ... :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

SonyAlphaA300 napisał(a):

Eche :D bezprecedensowy powinien byc wybor oczywiscie ze A700 ... :)


Dlaczego bezprecedensowy? :shock: Przecież wielu z nas wybrało ten model i polecamy go...

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Zatem przestań przewalać budżet, tylko pójdź do sklepu i poprzewalaj aparaty. A700 jest zdecydowanie aparatem bardziej zaawansowanym, ale nie ma niektórych funkcji A3x0 (LV, odchylany wyświetlacz). Popróbuj, potrzymaj w łapach (do A3x0 polecam ci poprosić o wmontowanie gripa :-) ) i pobaw się który ci będzie lepiej pasił.

SonyAlphaA300
Początkujący

hmm moim zdaniem zalerzy jak kto chce :tongue_winking: A300 tańsza i wystrczajaca dla takeigo przecietnego człowieka a A700 to jzu raczej dla takich bardziej ambitnych ludzi ktorzy chca to jakos wykorzystywać :)