anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co do 580 dokupić?

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Co do 580 dokupić?

Witam :c37
Od niedawna jestem psiadaczem :c56 580 z DT 18-55 SAM. Mam jeszcze lampę Minolta 3600 HSSD. Jest to moja pierwsza :c56 wcześniej miałem Minoltę Z2.
Moje pytania o to co (jakiej firmy)kupić, czy warto i czy to jest napewno potrzebne:
- osłona przeciwsłoneczna
-filtr UV
- obiektyw (mam zamiar 55-200 SAM) czy jakiś inny

Mam instrukcję w pdf jeśli by komuś była potrzebna.
:)

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

przemopzm napisał(a):

sadam napisał(a):

Małe sprostowanie, żeby Kolega EDO nie biegł do sklepu nie potrzebnie - do obiektywu SAL 1855 NIE JEST dodawana osłona przeciwsłoneczna. :flushed:
Była dodawana do SAL1870, ale że i tak nikt jej nie używał to przyoszczędzono ;)


To ja jakiś dziwny bo korzystam :rolling_eyes:

ja też, ale nie pytaj ile setek ludzi widziałem z SAL 18-70 z założona osłona odwrotnie http://klubkm.pl/forum/images/smilies/omatko.gif. Zresztą konstrukcja tego typu nie pozwala na wykonanie konkretnej osłony, która spełniałaby swoje zadanie na każdym zakresie.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

Witam ja tez jestem szczesliwym posiadaczem 580 czy ktos wie czy jest juz do niej grip,bo gdzies na mecie wyczytalem ze podejdzie z 550

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dar801 napisał(a):

Witam ja tez jestem szczesliwym posiadaczem 580 czy ktos wie czy jest juz do niej grip,bo gdzies na mecie wyczytalem ze podejdzie z 550


dokładnie tak - grip z a550 pasuje do 580tki. Fabryczna nazwa: VG-B50AM

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
brzoza
Początkujący

Sam się nad gripem zastanawiam do mojej 580. Zamienniki oryginalnego VG-B50AM są w dobrej cenie:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... =grip+a550

profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

a sa moze dostepne wieksze akumulatory niz NP-FM500H??

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dar801 napisał(a):

a sa moze dostepne wieksze akumulatory niz NP-FM500H??


oryginalne nie.
A nie oryginalnymi nie warto zawracać sobie głowy.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

A co sadzisz o B50AM orginalnym i nie orginalnym bo w cenie sa roznice a nie wiem jak w jakosci??

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Nie widziałem niefirmowego gripa, który by dorównywał oryginałowi. Pomijam kwestie problemów, jakie potrafią występować z niektórymi zamiennikami.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.GB.title
DariuszG.
Użytkownik

dzieki za rozjasninie umyslu :thumbsup:

GRafal
Początkujący

Mam oryginalny grip do A500, podróbkę do A360 oglądałem, to jak syrenka do mercedesa. Ale pytanie, czy czy jest potrzebny? Nie polecam używania nieoryginalnych akcesorii, bo zaoszczędzone pieniądze mogą być wydane na naprawę. Do swojego obiektywu dokup sobie filtr ochronny lub UV z tym samym zamiarem, dobrej jakości np SONY. Jakość zestawu zawsze będzie tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo.