anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co kupić?

walczes
Początkujący

Co kupić?

Witam!
Planuje zakup pierwszej lustrzanki. Wcześniej bawiłem się kompaktami. Poziom mojego wtajemniczenia można nazwać jako podstawowy. Interesuje mnie fotografowanie głównie portretów i pleneru w mniejszym stopniu tzw. ruchu. Byłem w trzech sklepach ze sprzetem fotograficznym, po przedtawieniu co mnie intersuje od razu wszyscy polecali a55. Kwota jaką chcę przeznaczyc to okolo 3 tyś. Ma to być zakup na dłuższy okres, ale wydaje mi sie ze a55 jest za dobra, ze nie wykozystam wszystkich jej możliwośći jak narazie. Lepiej chyba w obiektyw zainwestować...

Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

walczes napisał(a):

Witam!
Planuje zakup pierwszej lustrzanki. Wcześniej bawiłem się kompaktami. Poziom mojego wtajemniczenia można nazwać jako podstawowy. Interesuje mnie fotografowanie głównie portretów i pleneru w mniejszym stopniu tzw. ruchu. Byłem w trzech sklepach ze sprzetem fotograficznym, po przedtawieniu co mnie intersuje od razu wszyscy polecali a55. Kwota jaką chcę przeznaczyc to okolo 3 tyś. Ma to być zakup na dłuższy okres, ale wydaje mi sie ze a55 jest za dobra, ze nie wykozystam wszystkich jej możliwośći jak narazie.

Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.


:c37

cóż Ci można polecić ? :c18
Czy potrzebne Ci LiveView, czyli kadrowanie zdjęć na ekranie ? W kompaktach to standard, w lustrzankach dodatek.
Jeśli Ci to niepotrzebne to może zastanów się nad takim zestawem:
a450 + dwa obiektywy: 18-55 i 55-200
do tego torba, karta pamięci i dodatkowa bateria

zestaw powyżej to takie minimum (+ 50mm 1.8) jakie ja teraz chciałbym na start

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
walczes
Początkujący

Dzieki za pomoc.
A co myślisz o a500 w takim samym zestawie?

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

walczes napisał(a):

Dzieki za pomoc.
A co myślisz o a500? W taki samym zestawie.


tak te same szkla, glowna roznica pomiedzy a450, a a500 to glownie LV (no a450 ma wiecej klatek na sekunde)

edit: aha no i zapomnialem jeszcze ze a450 ma 14.2mgpx, a a500 12.3

walczes
Początkujący

Czyli podsumowując najbardziej optymalna jest a450.

Dzieki za pomoc :)

profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

To ja jeszcze Ci trochę namieszam, dla mnie LV to świetna sprawa. Nie mówię że nie da się bez niego żyć, ale mnie bardzo pomaga. A tak w ogóle robię dużo zdjęć korzystając ze statywu i tu jest super, nie muszę się gimnastykować by ustawić kadr, powiem więcej przy pracy z nim sporadycznie używam wizjera. Prawdą jest też że przy normalnych ujęciach z ręki wizjer to podstawa. I co, LV czy nie, wybór należy do Ciebie, ja twierdzę że lepiej go mieć niż nie.

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
walczes
Początkujący

Nie mieszasz :)
Każda informacja jest cenna. Nie ukrywam, ze jestem rozdarty pomiędzy tymi dwoma modelami. Różnica między 12,3 a 14 już nie jest jakaś dramatyczna, a nie ukrywam ze szukam aparatu do użytku "domowego". Cały czas szukam opinii i ocen.
Sytuacja sie powoli klaruje.

Także jeszcze raz dziekuje za cenne rady :)

profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Na pewno musisz zadecydować jaki rodzaj fotografii bardziej Cię pociąga. Przejrzyj galerię piszącego bo ułatwia to poznanie jego decyzji . Ja nie dziwię się np. krisowi , dla niego LV jest zbędne przy jego streetowych fotach, czy portretach, w studio gdy aparat na statywie jest na wysokości oczu fotografa.

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

walczes napisał(a):

Nie ukrywam, ze jestem rozdarty pomiędzy tymi dwoma modelami. Różnica między 12,3 a 14 już nie jest jakaś dramatyczna


Niech mnie chłopaki poprawią jeśli plotę głupstwa ale w przypadku tych matryc to nie jest tylko różnica rozdzielczości, matryca z A500 to ta sama która była w A700 chyba, natomiast ta z A450 możesz znaleźć jeszcze w A550 - z tego co pamiętam to zupełnie nowa konstrukcja. Jak się ma jakościowo jedna do drugiej - nie wiem

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jest tak jak Michał napisał -czyli różnica matryc nie polega na ilości pixeli, a na jakości zdjęć przy wyższych czułościach.
Kolega Misiek ostatnio podawał link do porównania zdjęć z tych dwóch matryc a500 i a550/a450:
http://www.photographybay.com/2009/11/30/sony-a500-and-a550-iso-comparisons/

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer