anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co kupić?

walczes
Początkujący

Co kupić?

Witam!
Planuje zakup pierwszej lustrzanki. Wcześniej bawiłem się kompaktami. Poziom mojego wtajemniczenia można nazwać jako podstawowy. Interesuje mnie fotografowanie głównie portretów i pleneru w mniejszym stopniu tzw. ruchu. Byłem w trzech sklepach ze sprzetem fotograficznym, po przedtawieniu co mnie intersuje od razu wszyscy polecali a55. Kwota jaką chcę przeznaczyc to okolo 3 tyś. Ma to być zakup na dłuższy okres, ale wydaje mi sie ze a55 jest za dobra, ze nie wykozystam wszystkich jej możliwośći jak narazie. Lepiej chyba w obiektyw zainwestować...

Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

buks napisał(a):

Witam mam takie pytanie planuje kupic lustrzanke ale na poczatek chcial bym a290l bo jest promocja za 1200


zależy czy będziesz potrzebował LV jak nie to bierz tą. No chyba że stać nie na a5xx

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

buks napisał(a):

Witam mam takie pytanie planuje kupic lustrzanke ale na poczatek chcial bym a290l bo jest promocja za 1200


A jak brzmi to pytanie? Bo nie sformułowałeś go... :c18

------------------------------
fotoamator
buks-----
Początkujący

Czy jest sens brac ja czy dozbierac do czegos lepszego 😜

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

buks napisał(a):

Witam mam takie pytanie planuje kupic lustrzanke ale na poczatek chcial bym a290l bo jest promocja za 1200


Co jest pytaniem?

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

:c37

Lajam napisał(a):

Co jest pytaniem?


Jeden post wyżej:

buks napisał(a):

Czy jest sens brac ja czy dozbierac do czegos lepszego 😜


Cena wydaje się byc dobra. Jeżeli jest to Twoja "upatrzona" puszka to bierz. Ale musisz sam zdecydowac czy a290 to aparat spełniający Twoje wymagania.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

buks napisał(a):

Czy jest sens brac ja czy dozbierac do czegos lepszego 😜


A co jest lepsze? Zawsze będzie "coś lepszego". Ale w ten sposób nigdy nie będziesz robił zdjęć :c63
A290 to bardzo dobra lustrzanka do nauki fotografowania. Jak nie masz żadnego doświadczenia - będzie w sam raz. A może raczej A390? Albo A450? Albo A55. Lub A580?
Widzisz - nikt Ci takiej rady nie udzieli. musisz sam zdecydować. Trzeba pooglądać opisy, poczytac specyfikacje - tu wypadało by mieć trochę wiedzy, żeby wiedzieć CO sie czyta...
Jak zadasz konkretne pytanie o konkretny aparat - dostaniesz odpowiedź. Ale czy dla Ciebie bedzie lepsza A290, czy jakiś inny aparat, tego nie wiemy.
Ach, i na koniec wypada pójść do sklepu i "pomacać" - specyfikacje techniczne to nie wszystko:mam znajomą, która była zdecydowana na A580, ale po wzięciu do ręki stwierdziła, że to nie to i kupiła A55...
Powodzenia w wyborze!

------------------------------
fotoamator