anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co kupić?

walczes
Początkujący

Co kupić?

Witam!
Planuje zakup pierwszej lustrzanki. Wcześniej bawiłem się kompaktami. Poziom mojego wtajemniczenia można nazwać jako podstawowy. Interesuje mnie fotografowanie głównie portretów i pleneru w mniejszym stopniu tzw. ruchu. Byłem w trzech sklepach ze sprzetem fotograficznym, po przedtawieniu co mnie intersuje od razu wszyscy polecali a55. Kwota jaką chcę przeznaczyc to okolo 3 tyś. Ma to być zakup na dłuższy okres, ale wydaje mi sie ze a55 jest za dobra, ze nie wykozystam wszystkich jej możliwośći jak narazie. Lepiej chyba w obiektyw zainwestować...

Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

25 ODPOW. 25
Misiek025
Początkujący

Kolega Misiek ostatnio podawał link do porównania zdjęć z tych dwóch matryc a500 i a550/a450:
http://www.photographybay.com/2009/11/3 ... mparisons/



Nie ukrywam że stronka zadała mi niezłego ćwieka, który aparacik wybrać - A500 czy A450.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Misiek025 napisał(a):

Nie ukrywam że stronka zadała mi niezłego ćwieka, który aparacik wybrać - A500 czy A450.


to jest banalnie proste:
potrzebujesz LV :smileyarrow: a500
nie potrzebujesz LV :smileyarrow: a450
:D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Misiek025
Początkujący

to jest banalnie proste:
potrzebujesz LV :smileyarrow: a500
nie potrzebujesz LV :smileyarrow: a450



Nie doczytałem się że A450 nie ma LV :c18 .

Tylko brak uchylnego ekranu i nowsza matryca w 450

Misiek025
Początkujący

A450 - Live View - cyfrowy podgląd obrazu na żywo
A500 - Live View - cyfrowy podgląd obrazu na żywo z AF - czy to znacząca różnica ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Misiek025 napisał(a):



Nie doczytałem się że A450 nie ma LV :c18 .

to najważniejsza różnica :c20
ale warto wyprostować jedną sprawę: chodzi o LiveView z szybkim AF oraz o odchylany ekran LCD. a450 posiada tryb MF CheckLV, który jest uproszczoną wersją LV.


Misiek025 napisał(a):

Tylko brak uchylnego ekranu i nowsza matryca w 450


a450 ma tryb 7kl/s (pomiar ekspozycji i af z pierwszej klatki), a a500 nie ma tego trybu

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Misiek025 napisał(a):

A450 - Live View - cyfrowy podgląd obrazu na żywo
A500 - Live View - cyfrowy podgląd obrazu na żywo z AF - czy to znacząca różnica ?



Kris już zdążył odpowiedzieć ale może nie będzie miał nic przeciwko abym dodał 0,03 zł od siebie :c20 .
A450 ma standardowy tryb Live View znany z lustrzanek innych producentów czyli z głównej matrycy. Aby włączyć tryb Live View w A450 musi podnieść się lustro i otworzyć migawka więc tryb autofokusa jest niemożliwy w tym trybie. A500 ma realizowany tryb AF tak jak większość lustrzanek firmy Sony - poprzez dodatkową matrycę. W trybie Live View lustro jest więc na swoim miejscu i możliwy jest tryb autofocusa z detekcją fazy czyli taki jak we wszystkich lustrzankach. Oczywiście oprócz standardowego Live View w A500 jest też tryb Check Live View taki jak w A450 (w trybie tym można naprawdę bardzo precyzyjnie wyostrzyć dzięki obrazowi z głównej matrycy z możliwością powiększenia go aż 14 - krotnie). Korzystając z trybu MF check Live View bezpośrednio nie można korzystać z trybu autofokusa ale po wciśnięciu przycisku AF na wybieraku aparat na chwilę opuszcza lustro, ustawia ostrość za pomocą klasycznego układu AF i podnosi lustro przechodząc z powrotem do trybu Live View. Skutkuje to chwilowym zanikiem obrazu na podglądzie (na LCD aparatu).

Misiek025
Początkujący

Jednak zostaje A500.

Na plenerze spodobało mi się możliwość precyzyjnego wyostrzenia (14x).
A żonka ucieszy się z LV (szybkiego z AF).

weasel
Początkujący

Ja bym dla "entry-levela" powiedzial a290/a390 (w zaleznosci od potrzeby live-view). Po co poczatkujacemu doplacac? Co myslicie?

walczes
Początkujący

Dziękuję Wam bardzo za rady i opinie. Zakupiłem a500.
Jak narazie jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam

buks-----
Początkujący

Witam mam takie pytanie planuje kupic lustrzanke ale na poczatek chcial bym a290l bo jest promocja za 1200