anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Funkcja przycisku AF

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Funkcja przycisku AF

Witam, jestem zadowolonym posiadaczem sony a33, zastanawia mnie tylko jedna rzecz, w menu jest możliwość zmiany funkcji przycisku AL, z blokady ostrości, na podgląd głębi ostrości, ale po mimo zmiany przycisk AL, dalej działa jako przycisk blokady ostrości. Przycisk podglądu GO znajdujący się z przodu działa bez zarzutu, czyżby bug w firmware ??.

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

rezasurmar napisał(a):

w menu jest możliwość zmiany funkcji przycisku AL, z blokady ostrości, na podgląd głębi ostrości, ale po mimo zmiany przycisk AL, dalej działa jako przycisk blokady ostrości. Przycisk podglądu GO znajdujący się z przodu działa bez zarzutu, czyżby bug w firmware ??.



Nie mam co prawda A33 ale pobieżnie przejrzałem instrukcję, jeżeli więc gadam głupoty to proszę modów o odesłanie w niebyt tego posta.
Nie znalazłem przycisku AL więc nie wiem o jaki konkretnie może chodzić. Blokadę ostrości możesz wykonać albo za pomocą spustu (wciśnięcie do połowy blokuje ostrość), jest też możliwość zablokowania ostrości przyciskiem znajdującym się na obiektywie (ale nie wszystkie obiektywy są wyposażone w ten przycisk). I właśnie funkcję tego przycisku na obiektywie możesz przestawić z blokady ostrości na podgląd GO.
Jeżeli miałeś natomiast na myśli przycisk AEL to jest to przycisk blokady naświetlania i jego funkcji nie można zmienić. Możesz tylko w menu ustawić czy blokada ma działać tylko w momencie naciskania przycisku czy ma działać od momentu naciśnięcia (potem przycisk nie jest trzymany) do momentu ponownego wciśnięcia.

oldguest
Początkujący

Nie mam teraz pod ręką A33 ale podejrzewam, że wypada przekręcić przesłonę na większą wartość aby zobaczyć jak działa podgląd głębi ostrości (przeważnie przysłona jest maksymalnie otwarta więc głębia jest taka jak na normalnym podglądzie).

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Mój błąd, literówka, oczywiście chodzi o klawisz AF, znajdujący się w środku kółka wyboru.
Więc, klawisz AF działa jak do połowy przyciśnięty klawisz wyzwolenia migawki, czyli aparat łapie ostrość, ale nic nie zmienia ustawienie w menu trybu tego przycisku, albo ja coś źle robię albo jest bug.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

rezasurmar napisał(a):


Więc, klawisz AF działa jak do połowy przyciśnięty klawisz wyzwolenia migawki, czyli aparat łapie ostrość, ale nic nie zmienia ustawienie w menu trybu tego przycisku, albo ja coś źle robię albo jest bug.



Ale ja nie moge znalezc mozliwosci zmiany funkcji tego przycisku. Moze jest jakies nowe oprogramowanie umozliwiajace zmiane funkcji tego przycisku lub nie ma tego opisanego w instrukcji, ktora posiadam (bo opieram sie w wiekszosci na instrukcji). Ma on dwie funkcje: AF w trybie fotografowania i Enter w trybie zmian nastaw aparatu.

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Wychodzi na to że instrukcję należy czytać od deski do deski powoli i z zrozumieniem, Przycisk AF, a przycisk o którym mowa na stronie 51 i 160 dotyczy przycisku blokady autofocusa ale umieszczonego w obiektywie, a nie w aparacie. Więc wychodzi na to że wszystko jest ok.
To moja pierwsza 'lustrzanka' i dopiero w tym tygodniu odkryłem dodatkowy guzik z przodu do głębi ostrości.
Wcześniej miałem KM Dimage A200, którą oddałem siostrzeńcowi.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

rezasurmar napisał(a):

Wychodzi na to że instrukcję należy czytać od deski do deski powoli i z zrozumieniem,


Święte słowa :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Zawsze czytam, przed włączeniem sprzętu, nienormalny jestem. Ale nie dotarło widocznie do mnie że to nie chodzi o klawisz w aparacie tylko o ten na niektórych obiektywach z blokadą ostrości.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

rezasurmar napisał(a):


Zawsze czytam, przed włączeniem sprzętu,

:c4
Znakomicie, postawa godna pochwały.
Ale dzięki Twojemu pytaniu miałem okazję sięgnąć do instrukcji i sobie również przypomnieć co nieco :smileythumbsup:
Choć piotruso był szybszy i odpowiedział wyczerpująco :D

------------------------------
fotoamator