anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Gwarancja

Jestem nowym posiadaczem Sony A350 i zaproponowano mi w sklepie żebym przedłużył sobie gwarancje na 5 lat za około 300zł. Warto ją wykupić czy dać sobie spokój :question:

172 ODPOW. 172
profile.country.pl_PL.title
andiiie
Początkujący

Aparat to rzecz martwa, jak ktoś już pisał, zawsze może się zepsuć. Kwota ubezpieczenia nie jest kolosalna więc chyba warto zainwestować.
Ale nie daj sie nabrać na sztuczki sony. Kiedy kupujesz aparat masz rok gwarancji "w pakiecie". Gdy w tym samym czasie wykupisz 3 lata gwarancji wcale nie będzie oznaczać to w sumie 4 lat gwarancji. W efekcie masz przez rok podwójną gwarancje. Paranoja?
Ja gdy rok temu kupywałam aparat nie nabyłam dodatkowej gwarancji, chciałam poczekać aż owa "z pakietu" wygaśnie i wtedy przedłużyć. A tu niespodzianka. Rozszerzenie pakietu liczy sie od daty zakupu. Sprytnie to wymyślili.
Byle tylko wyrolować klienta.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a wystarczyło zapoznać się z zasadami/regulaminem tej oferty.
Nie znam firmy, która umożliwiałaby przedłużanie gwarancji (pomijam okresowe promocje).

Gwarancja Extra to świetna sprawa dla zwykłych użytkowników. Niestety największą jej bolączką jest fakt, że jest kierowana dla osób prywatnych, a jeśli ktoś kupił sprzęt na firmę - nici z przedłużania gwarancji ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

andiiie nie możesz winić Sony za to że nie czytasz dokładnie regulaminu i zasad tej promocji. rozumiem że każdy by chciał, do tego co dostaje przy zakupie, jeszcze ekstra 3 lub 5 lat. nie wiem czy inne systemy mają taką propozycję dla swoich klientów. ja przed zakupem doskonale wiedziałem że 5 lat to będę miał od momentu zakupu aparatu.

popatrz na kris on ma tylko rok gwarancji i nie narzeka

profile.country.pl_PL.title
andiiie
Początkujący

Też mam tylko rok gwarancji i raczej jej nie przedłużę :wink: Z doświadczenia, nie tylko w sprawie aparatów ale też telewizorów i odtwarzaczy, widzę że Sony rzadko realizuje reklamacje.

Azazel-----
Początkujący

Hmm, też trochę dziwią mnie te głosy niezadowolenia.
Warunki Gwarancji Extra są przecież powszechne i dość dobrze znane - i sprzedawca z którym rozmawiamy (o ile nie kupujemy przez net), również doskonale je zna i nie wierze że przedstawia gwarancję extra jako "wydłużenie gwarancji o 3/5 lat".

Gwarancja Extra 3 lata - to 3 letnia gwarancja na sprzęt, Gwarancja Extra 5 lat to gwarancja 5 letnia - razem i włącznie z tym co dał producent, a nie "plus to co dał producent":)

A teraz przecież kupując sprzęt, który "z automatu" ma dwu letnią gwarancję, wykupując "Gwarancję Ekstra 3 lata" - wydłużamy sobie gwarancję tylko o rok.....

A odpowiedzi na drugą część postu Kris'a - są firmy wydłużające gwarancję, mimo że powszechnie znane, nie chcąc robić ogólnej reklamy, nazwy pominę;)

Pzdr!

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Witam.
A co tu ukrywać?
Choćby SIGMA daje dodatkowe dwa lata.

Właśnie otrzymałem Kartę Gwarancyjną Extra.
I uwaga.
Na stronie Sony strasznie gmatwają tą długość przedłużenia a nie mówiąc już w chwili zakupu.
Człowiek przy zakupie nie za bardzo docieka jak to jest z gwarancją.
A tu proszę można po ludzku jak już zapłaciłeś.
Przytaczam tekst z owej gwarancji.
Okres Ważności
Niniejsza Karta Gwarancyjna ważna jest przez okres 3 lat od daty zakupu produktu.
A czemu nie można było tak po ludzku od razu.? :question:

spolnemesis1paejw
Początkujący

foni-r, a co tu jest niezrozumiałego dla średnio rozgarniętego człowieka?
Po ludzku, to jest jak się czyta dokument przed podpisaniem. Po ludzku jest też jak się czyta i słuch ze zrozumieniem. Gwarancja zwykła to rok (teraz już chyba 2 lata) Gwarancja extra 3 lub 5 lat. Nie ma w nazwie "gwarancja dodatkowa" przecież. Extra, czyli coś więcej, tu - dłużej.
Po ludzku jest też, jak się coś kupuje i wydaje pieniądze, upewnić się, czy to co kupujemy jest tym, co chcemy kupić. Trochę myślenia własnego nie zaszkodzi.

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Tak wiedziałem,że takie będą odpowiedzi.
Zero zrozumienia.
Tylko dziwię się bo od zwykłego konsumenta.
Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj foni-r, nie rozumiem Twojego rozgoryczenia. Żądasz aby wszyscy rozumieli Ciebie? Dlaczego nie spróbujesz zrozumieć innych? Innego punktu widzenia?
Naprawdę są ludzie, którzy czytają umowy przed podpisaniem i potrafią się dopytać.
Kiedyś, dawno temu pracowałem jako sprzedawca. I gdy próbowałem klientowi "tłumaczyć" to co jest napisane, oburzył się, że go traktuję jak głąba!
Nie dziw się sprzedawcom, że nie zawsze mają chęć tłumaczyć "oczywistą oczywistość" - co innego, jak zapytasz. A chyba nikt Ci nie wmawiał, że Gwarancja Extra, jest na dodatkowy okres?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Witam.
Absolutnie nie jestem rozgoryczony.
Mam tylko pretensję o pokrętny i zawiły tekst gwarancji.
Przy zakupie aparatu nie dostałem żadnych warunków gwarancji na piśmie.
Było tylko pudło z zestawem,reklamówki z obiektywami i inne.
Na jednej z kilku kartek było napisane,że warunki gwarancji są na stronie.
Po drugie.
Już widzę jak każdy klient siedzi w sklepie i czyta kilkanaście stron gwarancji małym drukiem.
Zaraz ktoś napisze-mogłeś tak zrobić.
Od 15tu lat prowadzę sklep i pracownie z biżuterią.
Naprawdę gdy wystawiam na produkt gwarancję-klient wie o co chodzi...
Moja gwarancja ma jedną stronę.
Wszystko tłustym drukiem ,bez kruczków.
Nigdy klient nie miał pretensji co do jasności gwarancji.
I to tyle.
Pozdrawiam.