anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Gwarancja

Jestem nowym posiadaczem Sony A350 i zaproponowano mi w sklepie żebym przedłużył sobie gwarancje na 5 lat za około 300zł. Warto ją wykupić czy dać sobie spokój :question:

172 ODPOW. 172
Szum-----
Początkujący

Witam !

pytanie do RASTX

Czy w razie awarii AF ( bf/ff ) w okresie 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy sprzedaży konsumenckiej mogę, zamiast wysyłać do serwisu aparat w celu naprawy, zażądać od sprzedawcy zwrotu pieniędzy ?

/pytanie hipotetyczne zainspirowane czytaniem tego wątku/

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Witaj Szum,
Wybór z jakiego sposobu reklamacji skorzystasz zależy wyłącznie od Ciebie.
W miarę możliwości postaram się udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące obowiązków gwaranta, na temat sposobu rozwiązania reklamacji przez sprzedawcę nie wypowiem się, każdy sklep może posiadać inny tryb postępowania, o czym wspomniałem już wcześniej.

Obowiązki sprzedawcy wobec Konsumenta zawarte zostały w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. ( DzU z 2002 r. Nr 141, poz. 1176).

Obowiązki gwaranta ( Sony Poland ) zawarte zostały w warunkach Gwarancji Sony:
http://support.sony-europe.com/repair/warranty/index.aspx?site=odw_pl_PL

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.pl_PL.title
benkowik
Początkujący

Także chcę się skusić na tą gwarancję lecz mam jeden dylemat odnośnie treści na stronie sony:
http://www.sony.pl/hub/sonystyle/10

sługi serwisowej danego produktu zakupionego w naszym Salonie ponad podstawowy okres gwaran


Aparat kupiłem na allegro więc ta gwarancja mi nie przysługuje?

Jeśli przysługuje to gdzie znajdę szersze informacji i jej aktywacji bo na tej stronce z linkiem powyżej za wiele nie wyczytałem a do tego salonu mam dosyć daleko

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Parę postów wcześniej mat_czok dał taki post...

Pozwolę sobie zacytować mail od Radka
Obecnie formularz w wersji elektronicznej nie jest dostępny. Gwarancję Extra można nabyć:

Osobiście w salonie Sony Centre lub Sony Style. Salony dysponują formularzami. W salonie można wypełnić druk i dokonać zapłaty za Gwarancję Extra. Pracownik salonu prześle wypełniony formularz do Sony Poland. Na tej podstawie Gwarancja Extra zostanie wystawiona i wysłana bezpośrednio na adres użytkownika ( adres podany w formularzu ).

Poprzez Dział Obsługi Klienta Sony Poland. Użytkownik powinien przesłać na adres sonyinfo.pl@eu.sony.com lub fax. 022 / 520-24-66 kopię karty gwarancyjnej ( strony na której jest model sprzętu, numer fabryczny, data zakupu, pieczątka sprzedawcy ) oraz kopę dowodu zakupu ( faktura VAT lub paragon fiskalny ). Wiadomość powinna zawierać dokładny adres użytkownika, na który Sony Poland prześle wnioski. Po wypełnieniu wniosku użytkownik odsyła kopię wraz potwierdzeniem przelewu. Po otrzymaniu wniosku Sony Poland wystawi Gwarancję Extra, która zostanie wysłana na podany adres.

Pozdrawiam,

Radek



Pozdrawiam

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
benkowik
Początkujący

Dzięki bardzo ;)

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Starosta – dziękuje za przekazanie informacji. :thumbsup:
Benkowik – jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania, służę pomocą w tej sprawie. :)

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
wena7273
Początkujący

ja dziś pytałem się w euro-agd gwarancja na lustrzanki jest 2 lata standard a extra gwarancja to 25% wartości czyli coś koło 500 zł za alphe 300

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A co ma w sobie ta ekstra gwarancja?
I z pewnością nie jest to gwarancja extra od Sony

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Tak ja przeczytałem i chyba nic tam EXTRA ni ma.
Jedynie to ,że ekstra mogłem sobie ja przedłużyć.
Pozdrawiam.

Kopzz-----
Początkujący

Witam.
A jak jest w przypadku padnięcia migawki? Jeśli w czasie okresu gwarancyjnego, coś zgrzytnie po 10K czy nawet 50K klapnięć to czy w serwisie wymienią migawkę bez problemu?
Pozdrawiam