anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Gwarancja

Jestem nowym posiadaczem Sony A350 i zaproponowano mi w sklepie żebym przedłużył sobie gwarancje na 5 lat za około 300zł. Warto ją wykupić czy dać sobie spokój :question:

172 ODPOW. 172
martkakm-----
Początkujący

No to zaczynają się kolejne schody...

Zadzwoniłam dziś do punktu Sony Center w moim mieście, żeby się dowiedzieć czy tę gwarancję przedłużą mi tak od ręki, czy to trwa kilka dni, i miły Pan powiedział mi, że Gwarancję Extra można wykupić w ciągu 14 dni od daty zakupu sprzętu, więc już nie mogę jej wykupić... A w na stronie sony wyraźnie jest napisane, że w ciągu roku od daty zakupu...

Czekam, aż to sprawdzą i oddzwonią

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Na zakup gwarancji extra masz rok. Sam ją kupiłem po 10 miesiącach, a po paru dniach od Sony dostałem pocztą kartę gwarancyjną ekstra.

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Identycznie!!
Wykupiłem po-11 miesiącach.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

martka napisał(a):

No to zaczynają się kolejne schody...


przede wszystkim osoby pracujące w Sony Centre to nie są pracownicy SONY (z wyjątkiem jednego sklepu), więc ma prawo taka osoba być niedoinformowana.


Polecam przeczytać regulamin gwarancji extra - tam większość Twoich problemów zostało opisane.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
martkakm-----
Początkujący

ja już to przeczytałam i pracownicy tego sklepu chyba też, bo jednak doszli do wniosku, że mogę przedłużyć gwarancje :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kiedy faktycznie było tak,że miało się bodajże 14 dni na wysłanie dokumentów. Na szczęście SONY zrobiło fajny ukłon dla tych, którzy nie są zdecydowani lub nie wiedzą - możliwość przedłużenia gwarancji przez rok :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

kris napisał(a):

przede wszystkim osoby pracujące w Sony Centre to nie są pracownicy SONY (z wyjątkiem jednego sklepu), więc ma prawo taka osoba być niedoinformowana.



No tu to już Kris przesadziłeś :c7

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

z czym przesadziłem ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Odbiegamy powoli od tematu, ale kris ma rację. Nie wiemy ile dany pracownik/zmian faktycznie jest zatrudniona w salonie, nie wiemy jaką miał wiedzę o produktach Sony i czy odbył już jakieś szkolenia.

ps. widzę nowe emotki :)

oldguest
Początkujący

kris napisał(a):

z czym przesadziłem ?



Osoby mające kontakt z klientem nie mają prawa być niedoinformowane. Jeśli brakuje im wiedzy na jakiś temat to muszą ją najpierw uzyskać i dopiero wtedy przekazywać ją do klienta. Nie powinna mieć miejsca taka sytuacja, że klient jest wprowadzany w błąd, bo któryś z pracowników ma luki gdyż wpływa to negatywnie na opinię o danym koncernie.

Ale jak wiadomo wszędzie pracują tylko ludzie i różnie to bywa