anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak wyłączyć przedbłysk TTL w Alfa100?

risteard
Początkujący

Jak wyłączyć przedbłysk TTL w Alfa100?

Mam bardzo poważny problem z tym aparatem - jeśli jest on nierozwiązywalny, totalnie dyskwalifikuje tą kamerę przy zastosowaniach studyjnych. Otóż pomimo przeróżnych prób i ustawień, nie mogę wyłączyć przedbłysku TTL, który wyzwala moje lampy studyjne jeszcze przed otwarciem migawki (lampy wyposażone są w fotocele). Wyłączyłem wszelkie ustawienia automatyczne, wszelkie wspomagania itp... bez rezultatu. Pytałem o to na innych forach, ale nie dostałem odpowiedzi. Może tutaj znajdzie się ktoś, kto miał ten sam problem.

58 ODPOW. 58
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ludzik82r napisał(a):

chodzi o to ze tryb lampy po zamknieciu klapki wbudowanej jest wyl i nie ma nigdzie opcji wlaczenia


Niemożliwe.

Fn -> Tryb błysku można zmieniać niezależnie czy lampa podniesiona czy nie....jedynie jak kólko dasz na przekreślony piorun to nie ma opcji.

profile.country.pl_PL.title
ludzik82r
Początkujący

no ja moge wybrac np błysk wypełniający czy jakis inny ale to nic nie daje , na wyświetlaczu głównym gdzie sa podane wszystkie parametry przysłony czasu migawki itd nadal mam mimo wybory flesha przekreslone kółko błysku nie wiem czemu :(

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A jaką masz tą stopkę? Może ona nie działa.

profile.country.pl_PL.title
ludzik82r
Początkujący
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

No to coś jest nie tak...albo kostka, albo kabel, albo stopka aparatu (choć to wykluczam skoro HVL42 działa).

Spróbuj przeczyścić styki w kostce.

Wypadałoby także zmierzyć napięcie na stopce, wyjściu PC, ale to już Szfendaka spytaj jak to zrobić bo on jest bardziej "techniczny" :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
ludzik82r
Początkujący

zauważyłem że gdy wpinam w sanki lampę HVL42 wyl to odrazu ikonka znika wyl lampy s przy kostce nic

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ludzik82r napisał(a):

zauważyłem że gdy wpinam w sanki lampę HVL42 wyl to odrazu ikonka znika wyl lampy s przy kostce nic


Kostka to nie lampa....kostka nie "gada" do aparatu http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

Kostka to nie lampa....kostka nie "gada" do aparatu


dokładnie :smileyhappy:
ja mam kapkę inną tę stopkę ale zasada działania jest ta sama
tylko w swojej musiałem przelutować na odwrót kable by działała i działa

profile.country.pl_PL.title
ludzik82r
Początkujący

hmm w pon pujdę do tego sklepu i zobaczymy co powiedzą :)

gościu tam wsumie urzywał A700 ale ona ma dodatkowy tryb lampy wiec nie martwil się kostkami

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

przed chwilą wykonałem próbę z A100
nie ma problemu z wyzwoleniem tej żarówki
pamiętaj że czas synchro wszystkich lamp to 1/125 ale i A100 i A700 daje radę przy 1/200 powyżej część kadru będzie nienaświetlona