anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw ? 75-300 czy 55-200?

Kajetan-----
Początkujący

Jaki obiektyw ? 75-300 czy 55-200?

Zamierzam kupić A300 ale nie wiem jaki obiektyw do niej dodatkowo oprócz kita. Pomóżcie mi. Ewentualnie podajcie jakies swoje propozycje.

35 ODPOW. 35
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Z tych dwóch, to moim zdaniem lepiej wziąć 75-300, choć na przykład 55-200 jest dużo lżejszy i mniejszy, co pozwoli na zakup np. mniejszej torby foto. Proponuję przejść się (o ile masz okazję) do jakiegoś Centrum Sony, ewentualnie fotojokera i tam sobie "wypróbować" obiektyw przed zakupem :)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

miałem 75-300, polecam - zakresowo lepszy do kita. Mniej się pokrywa. Nawet nic się nie pokrywa, ale to szczegół

wratislavian
Początkujący

a ja powiem żebyś się zastanowił czy potrzebujesz kita. ja kupiłem a300 z 18-70 i 55-200. dłuższy kit jest bardzo fajny. fajne portreciki wychodzą i w ogóle polecam. na poczatek to dobry obiektyw. co do kita krótszego to zastanów się czy nie lepiej bedzie darować sobie kita i kupić jakąs sigme czy innego tamrona coś kolo 18-200, albo kupic samo body i kita na allegro. ludzie sie tego pozbywają na potęgę.
dodam jeszcze moją opinie na temat 18-70
f/3,5 ma tylko na 18mm na 19 już pół oczka niżej...
z ostroscia to do 60mm jest niezle. powyzej to cieniutko.
na szybkosc i celnosc af raczej nie narzekam.

edit:
albo: sal 16 - 105mm
http://www.allegro.pl/item601825859_son ... _nowy.html" target="_blank" target="_blank
opinie: http://www.dyxum.com/reviews/lenses/rev ... IDLens=417
i do tego pozniej może duża flinte.

Creatoor
Początkujący

Wszystko zależy od tego, na co jesteś nastwaiony jeśli chodzi o zdjęcia.
Jeśli potrzebujesz "uniwersalnego" sprzętu na różne okazje to faktycznie zastanów się czy potrzebujesz dwa obiektywy, czy nie lepiej wziąć np. Sigmę 18-200.
Oczywiście komfortowo mieć kilka szkiełek. Jeśli poważnie myślisz o fotografii to od początku inwestuj w lepsze szkła. Myślę, że zasada: jak najjaśniesze i o niedużej rozpiętości zoom'a, będzie wtedy słuszna.
Podpowiedz coś więcej na temat przeznaczenia sprzętu.

Lestek------
Początkujący

Ja mam podobny dylemat. Intensywnie myślę nad 55-200 Sigmy. Podchodzę do tematu mocno budżetowo a chciałbym mieć coś do 200mm. Wybór wydawałby się idealny ale naczytałem się o mylności AF... Obawy...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Lestek napisał(a):

Ja mam podobny dylemat. Intensywnie myślę nad 55-200 Sigmy.


Tyle, że lepiej kupić Sony 55-200. W tej chwili w granicach 400-500 zł można kupić, a przynajmniej nie ma ŻADNYCH problemów z zębatkami AF.

Lestek------
Początkujący

W grę wchodzi tylko nowy sprzęt więc przy cenie 499zł za Sigmę i perspektywie gwarancji o zębatki nie ma się co martwić... Sigma mimo wszystko wydaje się solidniejsza tylko co z celnością. Jeśli wpłynie wypłata może dziś się przekonam? ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Lestek napisał(a):

W grę wchodzi tylko nowy sprzęt więc przy cenie 499zł za Sigmę i perspektywie gwarancji o zębatki nie ma się co martwić... Sigma mimo wszystko wydaje się solidniejsza tylko co z celnością. Jeśli wpłynie wypłata może dziś się przekonam? ;)


Trudno spierać się o solidność w przedziale budżetowym. ;)
Co do gwarancji, owszem, ale z awarią to jest tak, że przydarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Ja mając do wyboru Sigmę i Sony, wziąłbym bez wahania Sony ponieważ bardziej podoba mi się jego design, poza tym jest moim zdaniem znacznie przyjemniejszy w dotyku.

Ale wybór jest Twój, powodzenia :)
Mam nadzieję, że podzielisz się z nami wrażeniami z nowego zakupu, a właściwie bardziej fotkami niż wrażeniami ;)

wratislavian
Początkujący

dodam jeszcze, że sal 55200 jest bardzo lekki i co do jakośći wykonania to nie mam najmniejszych zastrzezeń. no i nie wiem dlaczego tylko nowe obiektywy. wikszeosc ludzi na allegro sprzedaje te obiektywy z gwarancją paragonami i co tam chcesz:)