anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw ? 75-300 czy 55-200?

Kajetan-----
Początkujący

Jaki obiektyw ? 75-300 czy 55-200?

Zamierzam kupić A300 ale nie wiem jaki obiektyw do niej dodatkowo oprócz kita. Pomóżcie mi. Ewentualnie podajcie jakies swoje propozycje.

35 ODPOW. 35
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

OsiRis, a nie prościej dodawać załączniki tak jak w Galerii? prościej łatwiej i o niczym nie trzeba pamiętać (poza wagą, ale i tak dajesz mocno skompresowane).
Ale OK, da sie obejrzeć :)

------------------------------
fotoamator
OsiRis-----
Początkujący

Tadeuszu w "tamtej" mojej galerii można to foto powiększyć 3x.
1x widok slajdów
2x. widok poglądowy - o którym pisałeś
3x widok oryginalny (ale teraz musisz kliknąć lupę w prawym górnym rogu fotki)
powodzenia

Lestek------
Początkujący

Mój wybór dziś padł na Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro ale dopiero jutro się pobawię i potestuję...

Kajetan-----
Początkujący

Słuchajcie wczoraj znajomy mi powiedział, że 55-200 jest jaśniejszy od 75-300 (firmy sony ody dwa). To prawda a jeśli tak to o co w tym chodzi ?

Lestek------
Początkujący

Odrobinkę, pierwszy zaczyna się od 4 a drugi 4.5 ale przy innej ogniskowej. Drugi ma znów większy zakres, nie wiem jak szybko ciemnieją. Ja też miałem dylemat i wziąłem taki, który nie pokrywa się z kitem.

lennox-----
Początkujący

A ja włączając się w temat poproszę o taką informację.
Np. obiektyw Tamrona 18-200 to odpowiednik jakiego zooma ? x12 ?
Pytam bo na prawde nie wiem :)

wratislavian
Początkujący

jeżeli pytasz o krotnośc zooma to bardzo łątwo policzyć. 200/18
myśląc o obiektywach nierozsądnie jest 'rozumować' kompaktami. krotność w zasadzie nic konkretnego nie mówi no i nie jest odpowiednikiem niczego.

OsiRis-----
Początkujący

hmm wratislavian a może jednak?! mając stałą idiotenkamera 35mm -> tym samym uzyskuję krotność 8 ( dla 18-200 mm ) a dla 75-300 jest max 450mm mamy ~13x,

biorąc pod uwagę twój wzór 200/18 lepiej wypada obiektyw 18-200 niż 75-300 ->gdzie krotność jest 4 a różnica w fizycznym powiększeniu dla 300 jest nieporównywalna.
w sumie ja sie na tym nie znam sądzę iż jest to godne wyjaśnienia ;)

Wesołych Świąt...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

OsiRis napisał(a):


biorąc pod uwagę twój wzór 200/18 lepiej wypada obiektyw 18-200 niż 75-300 ->gdzie krotność jest 4 a różnica w fizycznym powiększeniu dla 300 jest nieporównywalna.


właśnie dlatego napisał

wratislavian napisał(a):

myśląc o obiektywach nierozsądnie jest 'rozumować' kompaktami. krotność w zasadzie nic konkretnego nie mówi no i nie jest odpowiednikiem niczego.


;)

bo jeśli komuś się wydaje, że w stawiając dwa kompakty z np. 10x zoomem będziemy mieli taką samą wartość przybliżenia - to niestety ale się myli.,

w Lustrzankach tematu zoom'a nie ma. Jest ogniskowa.
Im ogniskowa jest większa tym większe przybliżenie.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

należało by brać pod uwagę jeszcze zdolności optyczne takiego obiektywu
pomimo tak mocno zaawansowanych technologi wątpię by obiektyw 18-200 był optycznie dobrym obiektywem
zawsze gdzieś musieli pójść na kompromis
przecież to obiektyw od szerokiego kąta do tele
ale jeśli komuś nie zależy na dobrej jakości obiektywu to jako spacerzoom jak najbardziej polecam